REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2016 m. švietimo įstaigų rezultatai rodo, jog dominuojantys universitetai išliko tie patys kaip ir praėjusiais metais. Pirmauja Vilniaus universitetas, tačiau jam ant kulnų lipa Kauno universitetai. Aukštųjų mokyklų vadovai ne visada džiaugiasi reitingais, tačiau tikina, kad į juos atsižvelgia.

2016 m. švietimo įstaigų rezultatai rodo, jog dominuojantys universitetai išliko tie patys kaip ir praėjusiais metais. Pirmauja Vilniaus universitetas, tačiau jam ant kulnų lipa Kauno universitetai. Aukštųjų mokyklų vadovai ne visada džiaugiasi reitingais, tačiau tikina, kad į juos atsižvelgia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antroje vietoje – Kauno technologijos universitetas. Vienintelis pokytis pirmaujančiųjų gretose – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas pakilo į trečiąją vietą ir nustūmė VDU į ketvirtąją. Penktoje vietoje – Vilniaus Gedimino technikos universitetas, šeštoje – Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

REKLAMA

Ar universitetams šie reitingai yra svarbūs ir jie į juos atsižvelgia? Paklaustas, kas lemia ilgametį VU dominavimą, rektorius Artūras Žukauskas sako, kad VU orientuojasi į studijų ir mokslo kokybę, priima talentingiausius moksleivius, kelia aukštus reikalavimus tiek studentams, tiek dėstytojams.

Rektoriaus teigimu, VU koncentruojasi į tolesnį studijų kokybės gerinimą: mokslinių tyrimų tobulinimą, tarptautinį plėtimąsi, analizuoja studijų kokybės užtikrinimą, jau įsidarbinusių studentų atsiliepimus.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbu ne kiekybė, o kokybė

Paklaustas, ar nereikėtų daugiau studentų priimti į studijų programas, rektorius A. Žukauskas patikina, jog VU tikslas yra jokiu būdų ne studentų kiekybė, o studijų kokybė: ,,Turime tiek, kiek yra tinkama priimti studentų studijuoti. Jei mes priimtume daugiau, turėtume priimti prastesnius mokyklų abiturientus, o tai nėra mūsų strategija. Mes nesiekiame kiekybinių dalykų, žiūrime į kokybę“, - teigia VU rektorius A. Žukauskas.

A. Žukauskas kitų universitetų konkurentais nelaiko. Rektorius vadina juos partneriais, su kurias galima bendradarbiauti ir pasiekti naudos mokslo ir studijų srityje, tačiau jaučia konkurenciją iš užsienio: ,,Mes matome didžiulę konkurenciją iš užsienio universitetų ir mūsų strateginis tikslas yra pavyti vakarų Europoje pirmaujančius universitetus, kad galėtume pasiūlyti neprastesnes studijas ir Lietuvoje“, - teigia A. Žukauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LMTA viešųjų ryšių skyriaus vedėja Jana Mikulevič sako, jog akademija taip pat visada kreipia dėmesį į informaciją, kuri yra skelbiama apie universitetus, ją analizuoja, aptaria. Šiais metais apklausa buvo vykdoma tiesiogiai su trečiojo kurso studentais ir pagal tai vertinama, kiek studentai vertina savo švietimo įstaigą. J. Mikulevič teigimu, 2016 m. studentai savo aukštąją mokyklą įvertino pozityviai, tad rezultatas yra teigiamas. Nors dabartiniai rezultatai yra geri, LMTA sako, jog tolimesnis jų siekis yra, kad būtų užtikrintas kokybiškas aukštojo mokslo studijų procesas.

REKLAMA

Taigi, kone visų kalbintų universitetų atstovų nuomone, reitingai yra naudingi tiek universitetams, tiek studentams. Universitetai gali save įvertinti ir atrasti, kurioje srityje reikia tobulėti, o studentams studijų vertinimo kriterijai ir apskritai reitingai padeda išsirinkti tinkamiausią mokymosi įstaigą pagal jiems labiausiai rūpimus aspektus.

Reitingai skatina universitetus tobulėti

KTU Strateginio planavimo ir kokybės direktorė Solveiga Buožiūtė sako, jog reitingai jiems yra svarbūs, nes tai yra priemonė įsivertinti, kokia universiteto būklė ir ką galima pagerinti. Jos teigimu, užsienio studentai, rinkdamiesi, kur mokytis Lietuvoje, žiūri į reitingus, tad jie yra svarbūs. Paklausta, ką suprato iš pastarųjų kelių metų reitingų, S. Buožiūtė sako, kad pagerėjo tarptautiniai rezultatai. Tačiau kaip ambiciją įvardija dar didesnio tarptautinių studentų skaičiaus siekimą. S. Buožiūtės teigimu, KTU svarbūs visi tie kriterijai, pagal kuriuos formuojami reitingai, nes būtent tai geriną studijų kokybę.

REKLAMA

O kaip universiteto prioritetą ir siekį įvardija studijų ir mokslo kokybės didinimą ir gerinimą: ,,Mąstome apie dėstytojų kompetencijos gerinimą, geresnį magistrantūros studijų modelį. Jei kalbame apie mokslą, mums svarbu burti mokslininkų grupes, dalyvauti tarptautiniuose projektuose ir kurti inovacijas. Veiksmai nukreipti į strategiją tobulėti šiose srityse, dirbti su tarptautine reputacija“, - sako S. Buožiūtė.

Kuriamas universitetas - gigantas

Į klausimą, ko siekiama sujungiant KTU, LSMU ir ISM, S. Buožiūtė akcentuoja KTU ir LSMU jungtuves ir sako, jog taip siekiama kokybiško rezultato. Jos teigimu, LSMU yra tarptautinio lygmens universitetas, kuris gali konkuruoti platesniu mastu nei tik Lietuvoje.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų