Trečiadienį buvo sužaisti paskutiniai du atsakomieji UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalio susitikimai. Juose savo pranašumą įrodė ir į turnyro pusfinalį pateko dar du Anglijos klubai – „Manchester United“ ir „Arsenal.“

Sero Alexo Fergusono vadovaujami „raudonieji velniai“ po nesėkmingai susiklosčiusių pirmųjų rungtynių namuose, kuriuos baigėsi 2:2, mačą išvykoje su FC „Porto“ pradėjo labai ryžtingai ir jau 6 minutę išsiveržė į priekį: portugalas Cristiano Ronaldo itin stipriu ir tiksliu smūgiu iš maždaug  35 metrų įkalė kamuolį į viršutinį Heltono vartų kampą – 1:0. Po tokio šalto dušo FC „Porto“ futbolininkams prireikė šiek tiek laiko atsigauti, o padėties šeimininkais tapę anglai niekur neskubėjo ir laukė savo varžovų klaidų, todėl pirmasis kėlinys taip ir baigėsi.

Antrajame kėlinyje iniciatyvą galutinai perėmė Portugalijos vienuolikė, bet jos žaidėjams Rauliui Meirelesui, Rolando ir Lisandro Lopezui niekaip nepavyko pramušti „Manchester United“ gynybos bei vartininko Edwino van der Saro, nors šis ir neišvengė kelių klaidų. Anglai kartas nuo karto pagrasindavo savo kontratakomis, bet jokio realesnio pavojaus nebesukūrė iki pat mačo pabaigos. Finalinis teisėjas švilpukas paskelbė minimalią „Manchester United“ ekipos pergalę 1:0, kuri atvėrė praėjusių metų UEFA Čempionų lygos nugalėtojams kelią į pusfinalį.

Kitose rungtynėse Londono „Arsenal“ komanda namuose priėmė „ambicingąjį „Villarrealį“.  Anglai nebuvo labai svetingi atvykėliams iš Ispanijos ir jau 10 minutę Theo Walcottas technišku smūgiu pergudravo „Villarreal“ vartų sargą bei išvedė „Arsenalą“ į priekį 1:0. Nepaisant greitai pasiekto įvarčio, Arseno Wengero auklėtiniai ir toliau dominavo, tačiau pirmajame kėlinyje rezultato pakeisti jie nebesugebėjo.

Vis dėlto išvengti neišvengiamo po petraukos „Villarreal“ klubui nepavyko. 60 minutę pasinaudojęs puikiu Robino van Persie perdavimu savo žodį tarė Emmanuelis Adebayoras, o 68 minutę jau pats olandas realizavo 11 metrų baudinį ir įtvirtino savo ekipos pergalę – 3:0.

Tokiu būdu UEFA Čempionų lygos pusfinalyje varžysis net trys Anglijos klubai. Balandžio mėnesio 28-29 dienomis ir gegužės 5-6 dienomis savo jėgas išmėgins „Manchester United“ – Londono „Arsenal“ ir FC „Barcelona“– Londono „Chelsea“.

Turnyro finalas įvyks gegužės 27 dieną Romoje.

Rungtynių statistika:

FC „Porto“ (Portugalija) – „Manchester United“ (Anglija) 0:1 (0:1). Pirmosios rungtynės – 2:2, bendras rezultatas – 2:3.

Įvartis: 6 min. Cristiano Ronaldo 0:1.

Londono „Arsenal (Anglija) – „Villarreal“ (Ispanija) 3:0 (1:0). Pirmosios rungtynės 1:1, bendras rezultatas 4:1.

Įvarčiai: 10 min. Theo Walcottas 1:0, 60 min. Emmanuelis Adebayoras 2:0, 69 min. Robinas van Persie (iš 11 m baudinio) 3:0.

Priminsime, kad praėjusiais metais Maskvoje vykusiame finale tik po dramatiškos vienuolikos metrų baudinių serijos triumfavo „Manchester United“ futbolininkai, palaužę Londono „Chelsea“ ekipą.