Vakar buvo sužaisti likę keturi UEFA Čempionų lygos aštuntfinalio susitikimai. Juose vėl dominavo anglų klubai, eliminavę paskutines dvi turnyre kovojusias Italijos ekipas. Įspūdingą pergalę šventė ir FC „Barcelona“.

Bene daugiausiai dėmesio vakar sulaukė „Manchester United“ ir Milano „Inter“ akistata „Old Trafford“ stadione. Pirmas abiejų komandų mačas Italijoje buvo pasibaigęs nulinėmis lygiosiomis, tad persvaros prieš atsakomąją dvikovą neturėjo nė viena vienuolikė.

Vis dėlto sero Alexo Fergusono vadovaujami „raudonieji velniai“ ilgai nelaukė ir jau 4 minutę įmušė pirmą įvartį bei parodė, kas čia yra tikrieji šeimininkai. Smūgiu galva po pakelto kampinio pasižymėjo visiškai laisvas buvęs Nemanja Vidičius – 1:0.

Nepaisant greito įvarčio, „Manchester United“ futbolininkai neužmigo ant laurų ir neatsipalaidavo – jie toliau aikštėje diktavo savo sąlygas atvykėliams iš Italijos bei kūrė pavojingas progas. Tiesa, iki pertraukos rezultatas nebepasikeitė, nors savo šansą turėjo ir svečiai, kai Zlatanas Ibrahimovičius sukirto kamuolį į Edwino Van der Saro ginamų vartų skersinį.

Antrasis kėlinys prasidėjo beveik identiškai kaip pirmasis – 49 min. po puikaus ir savalaikio Wayne‘o Rooney perdavimo į baudos aikštelę elegantišku smūgiu galva antrą vinį į „Inter“ ir Jose Morinho karstą įkalė Cristiano Ronaldo. Ir nors vėliau italai dar bandė gelbėtis bei šiek tiek perėmė iniciatyvą, nieko pakeisti jiems nebepavyko – užtikrinta „Manchester United“ pergalė rezultatu 2:0.

Kitoje italų ir anglų akistatoje vėl triumfavo pastarieji. Šį kartą veiksmas vyko amžinajame mieste – Romoje, kur vėzdus surėmė vietos AS „Roma“ ir Londono „Arsenal“ ekipos. Šeimininkams pavyko pasiekti revanšą 1:0 už minimalų pralaimėjimą Anglijoje, kai 9 minutę po gražios kombinacijos pasižymėjo Juanas, tačiau viskas sprendėsi 11 metrų baudinių serijoje, kurioje sėkmė šypsojosi Arseno Wengero žaidėjams – beveik visi Anglijos klubo futbolininkai, mušdami baudinius, buvo taiklūs, tuo tarpu lemiamą smūgį atlikęs AS „Roma“ gynėjas Maxas Tonetto šovė gerokai virš vartų ir palaidojo savo komandą.

„Nou Camp“ stadione vykusiame mače tarp FC „Barcelona“ ir Liono „Olympique“ vienuolikių žiūrovai intrigos neišvydo, bet pamatė tikrą įvarčių fiestą. Po dviejų Th. Henry ir L. Messi įvarčių katalonai jau pirmajame kėlinyje sutvarkė visus reikalus ir išsiveržė į priekį 4:0. Ir nors prancūzai sugebėjo į tai atsakyti savo dviem įvarčiais, galutinis rezultatas 5:2 negalėjo jų paguosti

Paskutinėse vakaro rungtynėse „Porto“ ekipa sužaidė taikiai 0:0 su Madrido „Atleticu“, bet jai to užteko, kad prasimuštų į kitą varžybų etapą – ketvirtfinalį, nes pirmasis mačas Ispanijoje buvo pasibaigęs rezultatyviomis lygiosiomis 2:2.

Visų trečiadienio rungtynių rezultatai  ir statistika:

„Manchester United“ (Anglija) – Milano „Inter“ (Italija) 2:0 (1:0); 0:0.

Įvarčiai: 4 min. Nemanja Vidičius 1:0, 49 min. Cristiano Ronaldo 2:0.

AS „Roma“ (Italija) – Londono „Arsenal“ (Anglija) 1:0 (1:0), 0:1. Po vienuolikos metrų baudinių – 6:7.

Įvartis: 9 min. Juanas.

„Barcelona“  (Ispanija) – Liono „Olympique“ 5:2 (4:1); 1:1.

Įvarčiai: 25 min. Thierry Henry 1:0, 27 min. Thierry Henry 2:0, 40 min. Lionelis Messi 3:0, 43 min. Lionelis Messi 4:0, 44 min. Jeanas Makounas 4:1, 48 min. Juninho 4:2, 90 min. Seydou Keita 5:2.

FC „Porto“ (Portugalija) – Madrido „Atletico“ (Ispanija) 0:0 (0:0); 2:2.

UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalio etapo burtai bus traukiami kovo 20 dieną.