Trys lietuvės – NCAA vicečempionės

Ostine (JAV) baigėsi NCAA I diviziono lengvosios atletikos čempionatas, kuriame net trys lietuvės užėmė antrąsias vietas.

Gabija Galvydytė 800 m finale pagerino asmeninį rekordą, pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą ir užėmė antrą vietą (2:00.47), nusileidusi tik Michaelai Rose (1:59.83). Taip pat antra 3000 m kliūtinio bėgimo finale finišavo Greta Karinauskaitė (9:30.85). Nugalėjo Olivia Markezich (9:25.03).

Beatričė Juškevičiūtė taip pat tapo NCAA vicečempione – septynkovėje ji surinko 6117 taškų (asmeninis rekordas, geriausias Lietuvos sezono rezultatas). Paskutinėse trijose rungtyse ji pagerino asmeninį šuolio į tolį rekordą (6.11/1.9), numetė ietį 42.74 m ir nubėgo 800 m per 2 min. 18.89 sek. Ją aplenkė tik Pippi Lotta Enok (6165).

Asmeninį rekordą pagerino ir Urtė Bačianskaitė – 5790 taškų. Ji užėmė devintą vietą. Paskutinių rungčių rezultatai: tolis – 5.86/2.4, ietis – 44.85, 800 m – 2:23.54.

Lietuviai studentai šiame čempionate iškovojo rekordinį apdovanojimų skaičių – trys antrosios ir viena trečioji vieta, kurią užėmė disko metikas Mykolas Alekna.