REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viena troba viename kaime, už tvoros – jau kitas kaimas, o už kelių žingsnių – dar kitas. Tokių atvejų, kai vienoje gyvenvietėje yra net keli kaimai – Lietuvoje vis dar yra nemažai. Vienas toks – prie Marijampolės. Vientisoje gyvenvietėje – mažiausiai trys kaimai.

Viena troba viename kaime, už tvoros – jau kitas kaimas, o už kelių žingsnių – dar kitas. Tokių atvejų, kai vienoje gyvenvietėje yra net keli kaimai – Lietuvoje vis dar yra nemažai. Vienas toks – prie Marijampolės. Vientisoje gyvenvietėje – mažiausiai trys kaimai.

REKLAMA

Žmonės sako, kad nežino, kur kaimynai gyvena, nors jie – visai netoli. Anot jų, svarbiausia, kad patys žino tikslų namo adresą, nes susigaudyti, kur baigiasi vienas kaimas, o prasideda kitas – nelengva užduotis net ten gyvenantiems.

Vos keli kilometrai nuo Marijampolės yra Patašiškės kaimas. Būtent nuo jo prasideda gyvenvietė. Bet šiame kaime – vos kelios trobos, nors jų matosi ženkliai daugiau. Šalia esantys namai priklauso skirtingiems kaimams.

Ponia Daiva sako gyvenanti Patašiškės kaime. Bet nėra tikra, kur gyvena net artimi kaimynai, mat vietovardžių – ne vienas ir ne du.

REKLAMA
REKLAMA

„Kiek žinau, tai Patašiškės kaime yra keturi namai. Toliau Tarpučių, toliau Bliūdiškė, toliau Katiliškiai ir dar visokie. Atvirai sakau: nesigilinam, savo adresą žinome ir džiaugiamės“, – sako Patašiškės gyventoja Daiva.

REKLAMA

O kitoje gatvėje Daivos kaimynas pjauna žolę. Žmones skiria nedidelis atstumas, pažiūrėjus atrodytų, kad tai – tas pats kaimas. Tačiau Virginijus gyvena jau kitame – Tarpučių kaime. Vyras sako, kad šalia namų nokstantys javai greičiausiai jau yra kitame kaime. Tik negali tiksliai pasakyti kokiame, mat jų šioje vietovėje tikrai daug. Gal Strazdiškės, spėja vyras.

„Gal tai jau ta pusė, kur javai, gal jau Strazdiškė? Nežinau šito.Nelabai aktualu. – Jeigu jūsų kviečiai būtų, tai jau būtų kitame kaime? – Aš nežinau, kur čia ta riba mūsų kaimo“, – kalba Tarpučių gyventojas Virginijus.

REKLAMA
REKLAMA

Kiek tiksliai šioje gyvenvietėje yra vietovardžių – žmonės nežino. Juokiasi, kad svarbu su kaimynais gerai sutarti, o iš kokio jis kaimo – nebesvarbu. Trobų gal apie 20, o kaimų mažiausiai trys.

„Gal keturi. Tarpučių, Strazdiškės, Pakusinė ir dar kažkoks vienas. Net nežinau tiesiog. Svarbiausia, geras kaimynas. – O kokiame kaime nesvarbu? – Ne, jokio skirtumo“, – sako Tarpučių gyventojas Edmundas.

Žmonės sako, kad tokia kaimų sankirta ir pavadinimų makalynė jiems problemų nesukelia. Tiesa, yra buvę, kad taksi susimaišo ar ir kurjeriai pasimeta, į kurį kaimą atvažiavo. Nes vos už žingsnio gali būti jau kita gyvenvietė, kitu pavadinimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Yra, tikrai yra. Per daug nesigilini, bet kitą kartą, kai prireikia, tai pamatai, kad yra tų kaimų. – Tai jei sakytų kaimynė iš tokio kaimo, dar turėtumėte pagalvoti iš kokio, nors gal už tvoros? – Taip, taip“, – pasakoja Tarpučių gyventoja Eglė.

Registrų centrui tokia situacija, kai vienoje gyvenvietėje susikerta kelių kaimų pavadinimai, yra žinoma. Lietuvoje – ne vienas toks atvejis kaip esantis prie Marijampolės. Sako, taip susiklostė nuo senų laikų, kai nebuvo nustatomos tikslios gyvenviečių ribos. Painiava tęsiasi iki šių dienų.

„Istoriškai nebuvo tikslių gyvenamųjų vietovių ribų ir matininko nuožiūra buvo įrašomas tas kaimo pavadinimas į dokumentus, Registrų centras pagal turimus dokumentus registruodavo“, – aiškina „Registrų centro“ atstovas Zenonas Lapėnas.

REKLAMA

Anot Registrų centro specialisto, netikslios vietovių ribos gali pridaryti ir didelių bėdų – suklaidinti policiją ar greitosios medikus.

„Įvykis įvyko kaime A, jie tą kaimą išsididina, bet pasakius tikslų adresą gaunasi, kad įvykis yra B kaimo teritorijoje. Tai tokios painiavos iškyla ir pristatant siuntinius, ir vykstant greitąjai pagalbai, policijai ir panašiai“, – kalba Z. Lapėnas.

Anot Registrų centro, problema per artimiausius metus turėtų išnykti. Visose savivaldybėse vyksta gyvenamųjų vietovių ribų tvirtinimo procesas. Jį užbaigus, painiavos dėl kaimų pavadinimų ir jų ribų turėtų nebelikti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų