13
Varžybų akimirkos (nuotr. Organizatorių)

Priešpaskutiniame šeštajame Lietuvos triatlono taurės etape Veisiejuose vėl tempą diktavo lyderiai, kurie užsitikrino ir sezono nugalėtojų vardus.

13

Olimpinėje triatlono distancijoje, kurioje atletai plaukė 1500 metrus, dviračiu įveikė 40 km ir bėgo 10 km, nugalėjo ketvirtąsias savo pergales šiame sezone pasiekę Marijus Butrimavičius ir Inga Aukselytė.

Marijus („Velonova–Bioracer team“) nuotolį įveikė per 2 val. 4:54 min. Šis rezultatas yra geriausias lyginant jį su ankstesnių dvejų metų lyderių laikais. Pernai ispanas Alberto Casillasas nuotolį įveikė per 2 val. 6:57 min., o 2016 m. Martynas Tinfavičius Veisiejų olimpinę distancijoje užtruko 2 val. 5:30 min.

Tradiciškai M. Butrimavičius po plaukimo rungties turėjo vytis marijampolietį Andrių Murauską, kuris prieš dviračių rungtį turėjo kiek daugiau nei minutės persvarą.

Dviračių rungtyje Marijus nedidelį deficitą panaikino ir į paskutinę bėgimo rungtį pasileido turėdamas dviejų minučių pranašumą. Čia siurprizų nebuvo – lyderis po kiekvieno bėgimo rato nežymiai didino persvarą ir iškovojo užtikrintą pergalę.

A. Murauskas trasą įveikė per 2 val. 8:34 min., trečią vietą iškovojo Gediminas Pajėda („AplenkSave.lt / F.O.C.U.S. running“) – 2 val. 8:57 min.

Moterų įskaitoje pergalę iškovojusi Inga Aukselytė („TRItonas“) pernykštį Veisiejų triatlono rezultatą pagerino net 14 minučių ir šeštadienį nuotolį įveikė per 2 val. 20:32 min. Tai taip pat Veisiejų triatlono olimpinės distancijos moterų įskaitos geriausias rezultatas.

Antrą vietą užėmė Elena Šimaitienė („Velonova-Bioracer Team“) – 2 val. 32:41 min., trečią poziciją apgynė Giedrė Ambrazevičiūtė („Runglorious Bastards-Sportland-SiS TriTeam“) – 2 val. 36:49 min.

Estafečių įskaitoje pergale džiaugėsi Trakų KKSC trijulė (Erikas Grigaitis, Tomas Naktinis, Marius Dijokas), nuotolį įveikusi per 2 val. 1:37 min.

Ketvirtąsias pergales šiame sezone iškovoję M. Butrimavičius ir I. Aukselytė užsitikrino sezono nugalėtojų vardus. Iš 7 taurės etapų į galutinę įskaitą įtraukiami 4 geriausi pasiekti kiekvieno dalyvio rezultatai (už dalyvavimą 5-iuose ar daugiau etapų papildomai skiriami 25 taškai, kurie pridedami prie 4 geriausių etapų taškų sumos). Tad Marijus ir Inga likus paskutiniam Druskininkų etapui jau ramūs dėl savo pozicijų bendroje įskaitoje.

Sprinto rungtyje – analogiška situacija. Čia ketvirtąsias savo pergales pasiekė Panevėžio triatlono klubo auklėtiniai Lukas Prokopavičius ir Evelina Tomkevičiūtė. Sprinto distanciją, kurioje atletai turėjo plaukti 750 m, minti 20 km ir bėgti 5 km, L. Prokopavičius įveikė per 1 val. 4:40 min., antrą vietą užėmė Titas Pumputis (Panevėžio triatlono klubas) – 1 val. 7:34 min., o trečias – Žilvinas Grigaitis (Marijampolės triatlono draugija) 1 val. 7:50 min.

E. Tomkevičiūtė nuotolį įveikė per 1 val. 15:27 min., antra finišavo Beatričė Vinciūnaitė (Panevėžio triatlono klubas) – 1 val. 17:32 min., trečia – dar viena panevėžietė Rugilė Girštautaitė (TSK „Darna“, 1 val. 19:14 min.). Sprinto rungties estafečių įskaitoje nugalėjo „Tritono“ ekipa (Igoris Kozlovskij, Jevgenijus Tolstokorovas, Mantas Marcinkevičius), nuotolį įveikusi per 1 val. 3:06 min.

TRI-FUN triatlono distancijoje (200 m plaukimas, 10 km dviračiu, 2,5 km bėgimas) pergale džiaugėsi Aurimas Gudaitis (32:41 min.) ir Ugnė Paurytė (34:20 min.). Skirtingose distancijose savo jėgas išbandė beveik 300 atletų.

Paskutinis 7-asis Lietuvos triatlono taurės etapas vyks rugsėjo 1 dieną Druskininkuose. Daugiau informacijos apie paskutinį etapą galima rasti Lietuvos triatlono taurės svetainėje - www.triatlonotaure.lt.