REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Dar 2012 metų pabaigoje Europos Komisija pritarė siūlymui iki 2020 metų pasiekti, kad vertybinių popierių biržose listinguojamų bendrovių direktorių valdybose moterys, užimančios ne vykdomąsias pareigas, sudarytų net 40 proc. narių ir nelygu, ar tai valstybės, ar privati įmonė. Skamba neįtikėtinai, nes dabar tokiose valdybose moterų būna tik iki 10 proc. Stebiuosi ne todėl, kad manyčiau, jog moterys būtų kvailesnės. Anaiptol. Juk mes, vyrai, moterį mylime ne vien už išorinį grožį. Tą meilę sudaro visuma elementų, tarp kurių neabejotinai yra ir protas. Tačiau sugebėjimas geriau mąstyti už vyrą, dar nereiškia sėkmės versle, ką, panašu, mėgina paneigti Europos Komisija. Nusistovėjusias tradicijas, pradedant akmens amžiumi, ES bando sugriauti paprasčiausiais biurokratiniais sprendimais. Be to, Europos Sąjunga mėgina eiti dar toliau ir jau svarstoma, kad valdybose, net nebūtinai listinguojamose, moterų ir vyrų būtų po lygiai. Tiesa, neapsisprendžiama nuo kada – nuo 2025-ųjų, 2030-ųjų, o gal dar vėliau. Bet esmė nesikeičia – prievartinis mechanizmas jau pradeda veikti.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiau nei dešimtyje ES šalių įstatymais jau yra įtvirtintas valdybų narių proporcijų reguliavimas, bet kitos šalys, tarp kurių ir Lietuva, priešinasi EK siūlymams. Ir gerai daro. ES biurokratai postringauja apie lyčių lygybę. Tebūnie. Bet mes (Lietuva) nekvestionuojame teiginio, kad vyrų ir moterų teisės turi būti lygios. Tačiau sunku įsivaizduoti, kad pačios moterys norėtų dirbti valdybose, atsisakytų šeimos ir vaikų vien dėl karjeros. Juk net ir dabar moterų atlyginimai už tą patį darbą sudaro tik 70-80 proc. vyrų uždarbio. Nelygybė? Taip. Ar įmanoma pakeisti? Manau, kad ne. Nebent prie kiekvienos įmonės pastatytum po prievaizdą, bet iš kur tiek gauti tikrintojų. Vadinasi, sukontroliuoti neįmanoma. Tai reiškia, kad ir „pagerintose“ valdybose moterys vis vien uždirbs mažiau. Korporacijos vadovas visada ras būdų, kaip apeiti EK sprendimą ir dar daugiau būdų ras, kaip net per patrankos šūvį neprileisti prievartiniu būdu jam įbruktų moterų į pirtį, kur vyksta derybos dėl įvairiausių verslo subtilybių. O jeigu įsileis, tai kaip įsivaizduoti tas derybas? Manote, tik mūsų kaimo vyrai sueina į pirtį aptarti reikalų? Nebūkite naivus, mielas skaitytojau. Gal tik mastai mažesni, bet esmė nesikeičia šimtmečius ir to nepakeis joks Briuselio biurokratas. Jis gali tik įnešti sumaišties į seniai nusistovėjusią tvarką ir išleisti įsakymą, kad po lygiai moterų ir vyrų būtų indų plovykloje, automobilių servise arba vaikų darželyje. Visur, išskyrus pirtį.

REKLAMA

Tas Briuselio multikultūriškumo propagavimas, ypač kalbant apie lyčių lygybę, kelia šleikštulį. Vien ko verta isterija dėl gėjų, transeksualų ir lesbiečių. Tebūnie būsiu iki gyvenimo pabaigos vadinamas homofobu, bet mano galva žmonija turi tik dvi lytis – vyrišką ir moterišką. Jokių šešių lyčių, kaip ES visuomenėms mėgina įdiegti Briuselio biurokratai, nėra. O juo labiau nėra 24 lyčių, kaip mėgina aiškinti dar kai kurie mokslininkai. Visi tie žmonės „per vidurį“ būna arba vyrai, arba moterys, o kūdikiai su neišsivysčiusiais lytiniais organais tebėra anomalija, kartais pasitaikanti gamtoje. Savojo identiteto suvokimo problemas palikime tiems „per vidurį“. Ateis laikas ir jie patys susivoks, kas jie tokie yra, o jei nepavyks susivokti, Lietuvoje dirba daug gabių ir puikių psichoterapeutų. Vien todėl tas EK sprendimas dėl lyčių proporcijų valdybose toli gražu nėra tik nekaltas sprendimas užkardyti moterų diskriminaciją profesinėje veikloje. Mano galva, siekiama kur kas toliau ir giliau. Taip pat, kaip Lietuvos darželiuose mėginta diegti „Gender Loops“ ugdymo programą, kur Princas įsimyli Princą, o berniukai perrenginėjami mergaitėmis ir atvirkščiai, mėginant prisidengti lyčių lygybės sąvokomis.

Saviems kontrargumentams galiu pateikti žmonių „per vidurį“ argumentaciją, kai jie visa gerkle rėkia, kad neturi tokių pat teisių, kaip heteroseksualai. Girdi, neleidžiama tuoktis tos pačios lyties asmenims, paveldėti turtą, o dar vėliau ir įsivaikinti kūdikius. Beje, net Europos Tarybos konvencijoje prieš smurtą moterų atžvilgiu, kurią Briuselis bruka priimti, jau atsiradę visokie transgenderizmai. Taigi, vėl painiojamos sąvokos tarp lyčių lygybės ir diskriminacijos. Bet jei žvelgtume dar toliau, tai netruks pasipilti reikalavimai užtikrinti visų lyčių lygybę (ne tik vyrų ir moterų) įmonių valdybose. Iš radžių 6 lyčių, o vėliau gal ir visų 24. Ar jaučiate, kur link mes nueisime? Moterų diskriminavimo problema šiuo atveju tampa tik priedanga visiškam absurdui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų