Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (8-1) tragiškai sužaidė lemiamą kėlinį, leido varžovams karaliauti po savuoju krepšiu ir patyrė pirmą pralaimėjimą atrankos į kitų metų pasaulio čempionatą J grupėje.

Bilietą į pirmenybes jau anksčiau užsitikrinę Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išvykoje 65:70 (24:20, 11:22, 18:11, 12:17) nusileido Italijai (7-2), kuriai ši pergalė tbeveik užtikrino kelialapį į pirmenybes.

Tuo tarpu Lietuvai pralaimėjimas situacijos nekeičia – jie lieka grupės lyderiais. Tiesa, dabar dar reikės pasistengti, norint jais ir likti bei grupės burtų traukimo metu sąlyginai gauti lengvesnius varžovus.

Lietuvai koją kišo prasta kova dėl atšokusių kamuolių – ją Italija laimėjo 40:36, bet puolime sugriebė net 22 kamuolius, kai lietuviai šešis.

Lietuviai daug dažniau ir klydo – 15 klaidų prieš italų šešias.

Mūsiškius į priekį tempė senbuviai. Mantas Kalnietis pelnė 15 taškų (3/4 dvit., 3/4 trit.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, bet suklydo keturis kartus, o Jonas Mačiulis pridėjo 10 taškų (5/9 dvit., 0/4 trit.) ir 10 atkovotų kamuolių.

Rinktinėje debiutavęs Martinas Gebenas per 15 minučių pelnė 3 taškus, atkovojo kamuolį ir keturis kartus pažeidė taisykles. Gytis Masiulis aikštėje nepasirodė.

Lietuva antrą kėlinį pralaimėjo net 11:22, bet trečiojo ketvirčio metu sugebėjo panaikinti septynių taškų deficitą ir prieš lemiamą ketvirtį rezultatas buvo lygus 53:53.

Vis tik ketvirtasis kėlinys prasidėjo tragiškai – lietuviai daugiau nei penkias minutes nepelnė taškų, o italai pabėgo 60:53.

Po R. Seibučio ir M. Kalniečio taškų buvo pavykę priartėti iki 58:60, vis tik italai vėl baudė lietuvius dėl prastos kovos po krepšiu, o mūsiškiai lemiamu metu klydo ir pralaimėjo.

Lietuva: M. Kalnietis 15, J. Mačiulis 10, R. Seibutis 9, M. Echodas ir R. Giedraitis po 6, E. Bendžius 5, E. Želionis 4, M. Gebenas ir M. Girdžiūnas po 3, A. Butkevičius ir A. Juškevičius po 2, G. Masiulis nežaidė.

Italija: A. Abassas 13, A. Polonara 11.