Dohoje (Kataras) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate šeštadienį savo pasirodymą pradėjo viena didžiausių Lietuvos vilčių Andrius Gudžius, patekęs į finalą.

2017 m. pasaulio čempionato auksą laimėjęs lietuvis startavo vyrų disko metimo kvalifikacijos B grupėje. Jau pirmu bandymu A.Gudžius diską nusviedė 64,14 metro ir vėliau šio rezultato nepagerino. Antru bandymu jis diską numetė 63,28 m, o trečias jo metimas liko neįskaitytas. A.Gudžius neįvykdė kvalifikacinio normatyvo (65,50), bet bendroje įskaitoje užėmė 8-ą vietą ir pateko tarp 12-os finalo dalyvių.

Kvalifikacinį normatyvą įvykdė vienintelis švedas Danielis Stahlis (67,88). Neabejotinas sezono lyderis dar kartą pateisino favorito statusą. Antras buvo pagrindiniu jo konkurentu vadinamas jamaikietis Fedrickas Dacresas (65,44), o 65 m ribą dar viršijo australas Matthew Denny (65,08) ir rumunas Alinas Alexandru Firfirica (65,05). Vos 12-ą vietą užėmė austras Lukasas Weisshaidingeris (63,31). Pasaulio reitinge trečias esantis metikas nugvelbė paskutinį bilietą į finalą.

Už finalo borto liko legendinis lenkas Piotras Malachowskis. 2015 m. pasaulio čempionas užėmė 17-ą vietą (62,20). Finale nematysime ir dabartinio olimpinio čempiono vokiečio Christopho Hartingo, kuris buvo 14-as (63,08).

Vyrų disko metimo finalas prasidės pirmadienį 21.15 val.