REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmąjį birželio sekmadienį minima Tėvo diena, kaip ir Motinos, nuo kitų metų Lietuvoje bus valstybine švente. Antradienį už tai balsavo 69, prieš – 4 parlamentarai, susilaikė 5.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybė sutiko su tokiu siūlymu, tačiau prašė nepridėti papildomos poilsio dienos po švenčių, kurios visada minimos savaitgaliais, - Velykų, Motinos ir Tėvo dienų. Vyriausybė teigia, kad kiekviena papildoma švenčių diena kelia chaosą verslo ir darbuotojų darbotvarkėje, mažina įplaukas į biudžetą.

REKLAMA

Konservatorė Vilija Aleknaitė-Abramikienė portalui "Balsas.lt" sakė, jog šie klausimai nėra susiję, o tėvystė yra tokia pat vertybė kaip ir motinystė ir nei viena pusė neturi būti diskriminuojama. Parlamentarė priminė, kad ilgųjų savaitgalių problemą Seimas ketina atskirai nagrinėti kitą savaitę.

2005 m. pabaigoje Seimas nusprendė grąžinti gyventojams su šventėmis sutampančias poilsio dienas. Kitaip tariant, jei valstybinė šventė būna šeštadienį ar sekmadienį, po to pridedama papildoma nedarbo diena.

REKLAMA
REKLAMA

Parlamentarai antradienį taip pat nutarė, kad Gegužės 1-oji yra svarbesnė už Konstitucijos dieną. Spalio 25-ąją – dirbsime, o darbo žmonių solidarumo šventės dieną - ilsėsimės. Konstitucijos dienos, kuri dabar yra atmintina diena, paskelbimui valstybės švente pritarė tik 36 parlamentarai, prieš atitinkamą projektą balsavo 6, susilaikė 36.

Konservatorius Saulius Pečeliūnas tokiu kolegų sprendimu pasipiktino ir teigė, jog tuo reiškiama nepagarba Lietuvos valstybingumą kūrusiems žmonėms. Poilsio dieną esą būtų galima skirti diskusijoms apie Konstituciją, jos nuostatų aiškinimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau jo partijos kolega Jurgis Razma jam nepritarė pabrėždamas, kad spalio 25-ąją palikti darbo diena dar prasmingiau, mat bus galima pasakoti apie Konstituciją „ne uždarytose, o dirbančiose mokyklose".

J. Razma siūlė iš Darbo kodekse išvardytų valstybės švenčių dienų išbraukti gegužės 1-ąją – Tarptautinę darbo dieną, tačiau nei Socialinių reikalų ir darbo komitetas, nei vėliau parlamentarai plenariniame posėdyje tokiai minčiai nepritarė.

Atmintinų dienų sąrašas antradienį buvo prailgintas net iki 52. Kovo 27-ąją bus minima Tarptautinė teatro diena, balandžio 17-ąją – Lietuvos energetikų diena, liepos paskutinį sekmadienį – ne tik Jūros, bet ir Žvejų diena, o spalio pirmąjį šeštadienį – Kūno kultūros ir sporto diena. Gegužės 3-ioji turėtų vadintis 1791 m. pirmosios rašytinės Konstitucijos Europoje diena.

Frakcijos „Tvarka ir teisingumas" narys Egidijus Klumbys  sarkastiškai siūlė balandžio 17-ąją pavadinti „NDX ir „Maksimos" diena", tačiau parlamentarai projektui nepritarė.











REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų