Per trečias iš eilės Lietuvos A lygos futbolo pirmenybių rungtynes „Žalgiris“ liko be taškų. Šiandien 8-ojo turo mačas išvykoje 0:2 (0:1) pralaimėtas šalies čempionui „Kaunui“.

Taip pat trečią kartą iš eilės žalgiriečiai aikštę paliko neįmušę įvarčio.

Kauniečiai į priekį išsiveržė 20-ą minutę. Smūgiu iš arti pasižymėjo „Kauno“ legionierius iš Brazilijos Rafaelis Ledesma, kuriam tiksliai kamuolį iš dešiniojo krašto perdavė bosnis Edinas Pehličius.

44-ą minutę po E.Pehličiaus smūgio kamuolį atmušė vartininkas Marius Rapalis, prie komandos prisijungęs iš Lietuvos rinktinės treniruočių stovyklos.

Pirmoje žaidimo pusėje iniciatyva priklausė šeimininkams, žalgiriečiai stengėsi atsakyti kontratakomis, bet realios grėsmės varžovų vartams nesukūrė.

Po pertraukos „Kauno“ futbolininkai toliau kontroliavo situaciją aikštėje. 77-ą minutę kauniečių puolėjas Mindaugas Grigalevičius nepataikė į tuščius vartus.

Rezultatą 83-ą minutę padidino R.Ledesma. Tai buvo penktasis brazilo įvartis šių metų Lietuvos pirmenybėse.

„Žalgirio“ sudėtis (4-5-1): Marius Rapalis - Aleksejus Dubyna, Audrius Veikutis, Igoris Steško, Denisas Archipovas - Julianas Bursukas, Raimondas Vilėniškis, Ervinas Kvitkauskas, Andrius Miliškevičius (Arvydas Veikutis, 79), Andrius Puotkalis (Ramūnas Radavičius, 75)- Georgijus Kalaidžijevas (Nikolajus Misiukas, 73).

Žalgiriečių treneriams prieš šias varžybas teko performuoti visas komandos grandis.

Pagrindinis komandos puolėjas Nerijus Vasiliauskas rungtynes Kaune praleido dėl 4 įspėjimų.

Gynėjui Rolandui Džiaukštui pagal gydymo planą teko suleisti vaistų injekciją, todėl jam gydytojai keletą dienų uždraudė sportuoti. Per pastarąsias varžybas krašto saugo pozicijoje rungtyniavusiam Ramūnui Radavičiui pakilo temperatūra. Jis nedalyvavo vakarykštėje treniruotėje, bet su komanda į Kauną vyko.

Kaune stengtasi sutankinta komandos saugų grandį - žalgiriečiai rungtyniavo trim vidurio saugais. Šiose pozicijoje žaidusiems Ervinui Kvitkauskui ir Andriui Miliškevičiui šį sezoną tai buvo pirmosios rungtynės starto sudėtyje.

Rungtynėms Kaune vadovavo arbitras iš Klaipėdos Edmundas Gaigalas.

Pirmojo rato rungtynes gegužės 11 d. Vilniuje kauniečiai taip pat laimėjo 2:0 (1:0). Tuomet įvarčius pelnė M.Grigalevičius (21 min.) ir E. Pehličius (51 min.).

Dėl Lietuvos rinktinės laukiančių ketverių rungtynių A lygos pirmenybėse iki birželio 8-osios paskelbta pertrauka. Tądien žalgiriečiai namie žais su „Šilute“.

Birželio 4-ąją „Žalgirio“ Vilniuje laukia Baltijos lygos pirmosios ketvirtfinalio varžybos su Rygos „Skonto“.