REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
7
„Tarptautiniam geros kaimynystės forumo“ bylos parengiamasis posėdis, Švenčionienė (nuotr. Fotodiena.lt)

Antradienį Vilniaus regiono apylinkės teisme asociacijos „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“ likvidavimo byloje, kaip trečiasis asmuo dalyvaujanti Erika Švenčionienė pateikė prašymą grąžinti iš jos atimtą pasą ir suteikti galimybę laisvai bendrauti su kitais atsakovais, įskaitant ir kalintį Algirdą Paleckį. Teisėja Enrika Janušonienė prašymą atmetė.

7

Antradienį Vilniaus regiono apylinkės teisme asociacijos „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“ likvidavimo byloje, kaip trečiasis asmuo dalyvaujanti Erika Švenčionienė pateikė prašymą grąžinti iš jos atimtą pasą ir suteikti galimybę laisvai bendrauti su kitais atsakovais, įskaitant ir kalintį Algirdą Paleckį. Teisėja Enrika Janušonienė prašymą atmetė.

REKLAMA

„Nesijaučiame nusikaltėliais. Manome, kad bendravimas tarpusavyje padėtų palengvinti procesą“, – tvirtino „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ vadovė E. Švenčionienė.

Ji ir keturi su forumu susiję asmenys – Dmitrijus Glazkovas, Kazimieras Juraitis, A. Paleckis ir Mindaugas Ramoška – šioje byloje dalyvauja kaip tretieji asmenys.

Visi jie antradienį vykusiame parengiamajame posėdyje pareiškė nušalinimus dėl įvairių priežasčių.

„Pats teismo procesas neturi prasmės, kadangi nuo paskutinio posėdžio uždarė visas sąskaitas bankuose. <…> Visi Lietuvos bankai neatidaro naujų sąskaitų, todėl mūsų įmonės de facto uždarytos. Vadinasi, šitas teismas, akivaizdu, aptarnauja nusikalstamus interesus“, – kaltinimais laidėsi K. Juraitis.

REKLAMA
REKLAMA

 „Mes nesame gavę iš jūsų dokumento, kad galime bendrauti tarpusavyje (su A. Paleckiu – aut. past.). <…> Tokios galimybės ilgą laiką negavome. Todėl manome, kad teismas negali vykti“, – tvirtino E. Švenčionienė.

REKLAMA

Iš E. Švenčionienės ir K. Juraičio atimti pasai. Jie tvirtina, kad tai užkerta galimybe pasimatyti su A. Paleckiu, todėl paprašė posėdį nukelti ir suteikti galimybę susitikti ir tarpusavyje su kitais atsakovais.

„Atimtas pasas, prisijungimas prie banko sistemos, prie [elektroninių] valdžios vartų. Mes tiesiog norime pilnai pasiruošti procesui. Aš neturiu jokių galimybių, esu pilnoje izoliacijoje. Po bandymo mums bendrauti mes gavome pastabą, kad taip daryti negalima, nes bus griežtinamos priemonės“, – kalbėjo E. Švenčionienė.

REKLAMA
REKLAMA

Teisėja Enrika Janušonienė prašymus dėl leidimo bendrauti atmetė, bet patenkino prašymą iki kito trečiadienio nukelti posėdį.

Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Sigita Vasiliauskienė anksčiau yra sakiusi, kad asociaciją likviduoti prašoma įvertinus jos vadovės pasisakymus, taip pat narių veiksmus vykstant į Rusiją.

Prokuratūra taip pat atlieka du ikiteisminius tyrimus, susijusius su šia organizacija. Vienas jų vyksta pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už padėjimą kitai valstybei veikti prieš Lietuvą.

Generalinė prokuratūra spalį pranešė apie teisėsaugos atliekamas kratas, reiškiamus įtarimus ir kitus procesinius veiksmus tyrime dėl už šnipinėjimą Rusijai nuteisto A. Paleckio įsteigto „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ veiksmų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitas tyrimas vyksta dėl A. Paleckio parašo ant minėtos organizacijos steigimo dokumentų. Jie buvo pasirašyti A. Paleckiui jau atliekant laisvės atėmimo bausmę už šnipinėjimą Kauno tardymo izoliatoriuje. Pats A. Paleckis yra nuteistas dėl šnipinėjimo Rusijos žvalgybai, jam skirta reali šešerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Teisėsaugos dėmesio asociacija sulaukė po jos atstovų apsilankymo Maskvoje, kur jos atstovai susitiko su Rusijos visuomenės rūmų atstovais ir surengę spaudos konferenciją kėlė abejones dėl dabartinės Lietuvos valdžios išrinkimo teisėtumo, kaltino ją darant ekonominę žalą ir bauginant savo piliečius dėl galimo Rusijos įsiveržimo.

REKLAMA

Anksčiau E. Švenčionienė su bendražygiais lankėsi Baltarusijoje, susitiko su jos autoritariniu vadovu Aliaksandru Lukašenka. Prieš kelias savaites „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ nariai skelbė vyksiantys į Rusijos okupuotą Rytų Ukrainos dalį, kur ketino stebėti Maskvos rengtus pseudoreferendumus dėl šių teritorijų aneksijos.

E. Švenčionienė sakė, kad jai nepavyko nuvykti į Donbasą dėl sudarytų „labai didelių dirbtinių kliūčių“.

Visus šituos paleckininkus reikia kišti i kaleimą.Nejaugi negali nei saugumas,teisėsauga sutvarkyt jų?Keista valstybė
Ko nori sita urodes morda nemanau kad kamnors idomu. Geriausias varijantas, lai duria i ta ruskyna neatsisukdama, be bilieto atgal.
tegul susitinka 5 metams kalejime,negi gaila.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų