REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kinija ir Taivanas, kurių santykiai iki šiol buvo labai įtempti, penktadienį pirmą kartą per šešis dešimtmečius atnaujino reguliarius tiesioginius skrydžius tarp abiejų šalių, o Pekinas šį žingsnį pavadino „nauja pradžia“.

REKLAMA
REKLAMA

Taivanas nuo Kinijos atsiskyrė po 1949 metų pilietinio karo. Išsirinkus naująjį prezidentą Ma Ying-jeou (Ma Ingdžiou) Taivanas parodė iki šiol didžiausią pasitikėjimo žemynine Kinija ženklą: abi šalys susitarė atnaujinti tiesioginius keleivinius skrydžius.

REKLAMA

„Tai šventa akimirka“, - sakė Liu Shaoyongas (Liu Šaojongas), oro bendrovės „China Southern Airlines“ vadovas, asmeniškai atskraidinęs į Taivanį pirmąjį lėktuvą iš pietinio Kinijos miesto Gvandžou.

„Skrisdamas virš Taivano sąsiaurio jaučiausi tarsi grįžčiau namo. Puikus jausmas“, - sakė lakūnas sveikintojų miniai, susirinkusiai į oro uoste surengtą sutikimo šventę.

Šimtas iš Kinijos atskridusių turistų buvo iškilmingai pasitikti. Virš lėktuvo buvo paleistos vandens čiurkšlės, simbolizuojančios keleivių apsivalymą, taip pat buvo atliktas tradicinis kinų „Liūto šokis“.

REKLAMA
REKLAMA

„Labai džiaugiamės, kad patekome į šį lėktuvą, - sakė Wang Yu (Vang Ju), verslininkas iš pietinėje Kinijoje esančio Džuhajaus. - Daug žmonių kovojo dėl vietų pirmajame skrydyje.“

Tikrieji Taivano ir Kinijos santykiai niekada neatitiko abiejų šalių viešai demonstruojamo priešiškumo. Praeitas metais jų prekybos apyvarta viršijo 100 mlrd. dolerių.

Tačiau Kinija oficialiai skelbia, kad Taivanas yra jos teritorija, kuri esant reikalui gali būti susigrąžinta jėga. Taivano sąsiauris, kurio abiejose pusėse sutelktos stiprios karinės pajėgos, seniai laikomas vienu iš pavojingiausių pasaulyje galimų karo židinių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atsiskyręs nuo komunistų valdomos žemyninės Kinijos Taivanas uždraudė tiesioginį krovininių ir keleivių gabenimą.

Tačiau prezidentu išrinkus Ma Ying-jeou atsivėrė galimybės draugiškesniems šalių santykiams, kurie buvo ypač atvėsę vadovaujant jo pirmtakui, nepriklausomybės šalininkui Chen Shui-bianui (Čen Šiubianui).

Abi šalys praeitą mėnesį surengė pirmąsias per praeitą dešimtmetį tiesiogines derybas.

„Ši diena - nauja pradžia abiejų šalių santykių istorijoje“, - Pekine sakė Kinijos Taivano reikalų tarnybos direktorius Wang Yi (Vang I).

Kas savaitę per Taivano sąsiaurį bus rengiami 36 lėktuvų reisai. Lėktuvai nuo penktadienio iki pirmadienio tūps ir leisis šešiuose Taivano ir penkiuose žemyninės Kinijos oro uostuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų