• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Taros nesuperkantiems prekybininkams gresia solidžios baudos

Pamiškėse bei šalikelėse mėtosi ne tik plastikinės bei popierinės taros nuo įvairių gėrimų, bet ir stikliniai buteliai nuo alaus. Už juos prekybininkai yra paėmę tam tikrą papildomą mokestį, kuris, atidavus šią tarą, pirkėjui turi būti grąžintas. Aplinkosaugininkai susidomėjo, kodėl daug kur taip nėra daroma.

REKLAMA
REKLAMA

Informacija turi būti aiški ir gerai matoma

Šiaulių rajono Aplinkos apsaugos agentūros valstybinė inspektorė Daiva Ostapenko „Šiaulių kraštui“ sakė, kad dar 2002 metais šalies Vyriausybė yra priėmusi nutarimą dėl pagal užstatą parduotos taros surinkimo.

REKLAMA

Pagrindinai kalba čia einanti apie tuščius alaus butelius, kurių vienas įvertintas 25 centais. Parduodami alų būtent tokioje taroje, prekybininkai iš pirkėjo kaip užstatą paima 25 centus, kurie turi būti atiduoti pirkėjui grąžinant tuščią butelį.

Informacija apie tai turi būti kiekvienoje parduotuvėje ar kitoje prekybos įmonėje, kurioje tokioje taroje įpakuota produkcija prekiaujama. Ji turi būti išsami, aiški ir kabėti pirkėjams gerai matomoje vietoje. Pasak aplinkosaugininkės, prekybininkai nustatytą tvarką gerai žino, tačiau, deja, jos nesilaiko. Tuo dar kartą įsitikinta patikrinus visą eilę rajono prekybos įmonių.

REKLAMA
REKLAMA

Randama įvairiausių pasiteisinimų

Jokios informacijos apie čia priimamą užstatinę tarą aplinkosaugininkai nerado Dalios Sutkuvienės parduotuvėje Mindaugiuose, Gintauto Vilimo parduotuvėje Kriukų miestelyje. UAB „Baltijos gėrimai“ parduotuvės Blauzdžiūnuose darbuotojos sakė tokių butelių priimančios tik tiek, kiek tam turi dėžių arba tik keitimui. Tą patį tikrintojai išgirdo ir Aldonos Umbrasienės parduotuvėje Lieporų kaime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vytautas Mažeika turi parduotuves Ziniūnuose bei Žemaičių kvartale Joniškyje. Verslininkas sakė: jeigu tuščius butelius atneša vaikai, tikrai priimąs. Negi juos varysi laukan. Nors šiaip jau su ta tara tikras vargas. Mat Maisto ir veterinarijos tarnyba reikalaujanti, kad tušti buteliai būtų sudėti į dėžes. O dėžėms sukrauti reikia patalpų. Kaip tik jų ir stokojąs.

REKLAMA

„Tačiau tai jau pačių prekybininkų problema, kurią patys ir turi spręsti. Kiekvienas jų randa įvairiausių pasiteisinimų, kad tik tos taros supirkti nereikėtų“, — “Šiaulių kraštui“ sakė Daiva Ostapenko.

Tikrintojai laukia gyventojų signalų

Tokių pat užstatinės taros supirkimo pažeidimų tikrintojai rado Daivos Nechaj ir Kazimiero Dambrausko parduotuvėse Žagarėje bei kitur. Vieni tokių prekybos įmonių savininkai jau nubausti, kiti dar laukia baudų. O jos yra gana solidžios. Pardavėjai, atsisakantys priimti užstatinę tarą, gali būti nubausti nuo 2500 iki 5000 litų, o jeigu prekybos įmonėje nėra būtinos informacijos apie tokios taros supirkimą — nuo tūkstančio iki dviejų tūkstančių litų baudomis. „Mes suprantame, kad tai, ypač kaimo parduotuvėms, nemenkos sumos, tačiau reikia tvarkytis taip, kad jų skirti netektų. Kitaip, matyt, tvarkos įvesti neįmanoma, nes įkalbinėjimai, raginimai jau nieko nepadeda“,— tvirtino valstybinė aplinkosaugos inspektorė.

REKLAMA

Pasak Daivos Ostapenko, kaip superkama taip vadinama užstatinė tara dabar bus tikrinama nuolatos. Mat tai ypač aktualu kaimo gyventojams. Jeigu mieste yra ne viena prekybos įmonė, tai dažname kaime -- tik viena parduotuvė, todėl tuščių butelių gyventojams nėra kur dėti. Taip jie ir atsiduria pakelių grioviuose bei pamiškėse.

Apie užstatinės taros nepriimančias parduotuves bei kitas prekybos įmones aplinkosaugininkai laukia ir gyventojų informacijos. Žadama reaguoti į kiekvieną pranešimą.

Antanas Adomaitis

"Šiaulių kraštas"

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų