REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dar viena Lietuvos olimpinės rinktinės narė ruošiasi debiutuoti žiemos olimpinėse žaidynėse. Septyniolikmetė kalnų slidininkė Gabija Šinkūnaitė su nekantrumu laukia kol kas didžiausio starto savo karjeroje.

Dar viena Lietuvos olimpinės rinktinės narė ruošiasi debiutuoti žiemos olimpinėse žaidynėse. Septyniolikmetė kalnų slidininkė Gabija Šinkūnaitė su nekantrumu laukia kol kas didžiausio starto savo karjeroje.

REKLAMA

Anykščiuose gimusi būsime sportininkė jau nuo pat mažų dienų susižavėjo slidėmis. Tiksliau, ne be tėvų pagalbos, kadangi viskas prasidėjo nuo mamos entuziazmo.

„Mama iš pradžių išmoko slidinėti, tada jau ir tėtis. Mes su sese dar buvome gana mažos, man buvo galbūt šešeri metai. Bet kadangi tėvai jau slidinėjo, tai išmokė ir mus. Taip viskas ir prasidėjo. Sekėsi gana gerai iškart“, –pokalbio metu su tv3.lt sakė G. Šinkūnaitė.

Slidinėjimu užsikrėtusi šeima vis daugiau laiko praleisdavo ant slidžių, atostogas irgi leisdavo kalnuose. Gabijos tėtis Marius kiek vėliau netgi įgijo slidinėjimo trenerio kvalifikaciją ir tapo pirmuoju būsimos olimpietės treneriu. Jis Anykščiuose yra įkuręs ir kalnų slidinėjimo klubą, kur visus norinčius moko šio sporto paslapčių.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš pradžių tėtis buvo mano treneris. Žinoma, kai dar buvau gana maža, tad tos treniruotės nebuvo itin intensyvios. Paskui, kai supratau, kad sekasi gana neblogai, ėmiau treniruotis daugiau. Iš pradžių gal buvo daugiau pramoga ir man, bet tėvai pamatė entuziazmą. Tada jau prasidėjo dar rimtesnės treniruotės klube su kitais sportininkais bei treneriais.

REKLAMA

„Vėliau prasidėjo stovyklos, pirmosios varžybos. Man tuo metu buvo galbūt 10-11 metų. Pamenu, pirma rimtesnė stovykla buvo Austrijoje. Iškart susižavėjau“, – sakė G. Šinkūnaitė.

Metams bėgant merginai sekėsi vis geriau. Kaip sako pati, būdama 14 dalyvavo jaunių varžybose Ukrainoje, kur užlipo ant podiumo ir tai jai buvo dar didesnis stimulas toliau tobulėti bei siekti rezultatų.

Tobulėjanti kalnų slidininkė Lietuvoje vykstančiose varžybose ne sykį yra tapusi šalies čempiona slalomo rungtyje. Baltijos taurės etapuose G. Šinkūnaitė taip pat yra nuolatinė prizininkė.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu sportininkė treniruojasi kartu su „Baltic sky team komanda“, kurioje yra ir latvių, ir estų sportininkų. Pagrindinis komandos treneris yra specialistas iš Latvijos. 

Pati sportininkė neslepia, kad didžiąją dalį laiko tenka praleisti užsienyje stovyklaujant.

„Turbūt apie 90 proc. laiko trenirujantis praleidžiu ne Lietuvoje. Tiesiog pas mus nėra itin gerų sąlygų. Italijoje ar Šveicarijoje, natūralu, kad esamos sąlygos geresnės. Lietuvoje retkarčias dalyvauju nebent varžybose „Snow“ arenoje Druskininkuose“, – tikino slidininkė.

Vieną talentingiausių Lietuvos kalnų slidininkių remia Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija. Žinoma, didžiausi palaikytojai visame kame yra tėvai. Kaip tikina pati sportininkė, ji tikrai jaučia visokeriopą paramą ir įvairią pagalbą iš šalies.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

G. Šinkūnaitė kartu neslepia, kad profesionaliai sportuojant mažai laiko lieka kitiems dalykams. Tenka kaip įmanoma labiau bandyti suderinti mokslus.

„Gana sunku viską suspėti. Stengiuosi nepraleisti atsiskaitymų. Nors 11-ta klasė ta, kur dar pavyksta kažkiek suspėti, bet vis vien dažniausiai pamokos kertasi su treniruotėmis. Tačiau bandau atsiskaityti nuotoliniu būdu, derinti su mokytojais, draugai padeda pasidalindami pamokų medžiaga. O tam įprastui laisvalaikiui tai nelabai ir lieka laiko“, – pasakojo sportininkė.

Tikslai Pekine ir patyrusių slidininkų patarimai

Septyniolikmetė G. Šinkūnaitė neslepia, kad į žiemos žaidynes Pekine nevažiuoja sau keldama didelių tikslų. Vis dėlto mergina tik praėjusiais metais jau kur kas rimčiau įsiliejo į suaugusių varžybas. O ir dabar dar kartais tenka sudalyvauti ir jaunimo varžybose.

REKLAMA

„Praėję 2021-ieji metai man buvo pirmieji, kai jau rimčiau žengiau į suaugusių grupę. Tai jie nebuvo lengvi, nes ir reitingo neturėjau aukšto, taškų, tekdavo startuoti dažniausiai paskutiniai, o ir trasa tada prastesnės kokybės.

Tad gana sunkūs buvo metai, bet tai natūralu, nes vyksta pokyčiai mano karjeroje. Kartu jie man atnešė daug supratimo ir patirties. Visi tą turi praeiti. Dalyvavimas pasaulio taurės etapuose irgi suteikė didelės patirties. Tada tai buvo pirmieji kartai, tai, pamenu, streso tikrai buvo. Tačiau tokia patirtis man padės ateityje“, – prabėgusius 2021-uosius prisimena kalnų slidininkė.

Jaunoji olimpietė patarimų gali paprašyti kiek labiau patyrusio kolegos – Lietuvos olimpinėje rinktinėje Pekine bus kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas. Jam tai bus antrosios žaidynės, pats sportininkas pastaruoju metu žaibiškai kyla ir reitinge bei olimpiadoje taikosi bent jau į TOP20.

REKLAMA

„Labai fainas žmogus, teko ne kartą bendrauti. Ir patarimų davė, ir šiaip pasikalbame. Tikiuosi, kad vieną dieną čiuošiu taip stabiliai kaip jis“, – komandos draugui Lietuvos olimpinėje rinktinėje pagyrų negailėjo jaunoji slidininkė.

Mergina taip pat atskleidė, kad teko bendrauti ir tam tikrų patarimų išgirsti iš buvusios olimpietės, taip pat kalnų slidininkės Ievos Januškevičiūtės, kuri dalyvavo 2014 m. žaidynėse Sočyje.

„Visada smagu, kai labiau patyrę šiek tiek pasidalini patirtimi ar pataria“, – tikino G. Šinkūnaitė.

Tačiau kokie gi tie jaunosios sportininkės tikslai Pekine? Pati Gabija kalbėdama su portalu tv3.lt atviravo, kad dabartinėje situacijoje ji pati supranta, kad svarbiausia yra įgauti patirties, o didesnių tikslų tikrai sau nekelia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Lūkesčiai nėra itin aukšti. Pati jų sau nekeliu per didelių. Svarbiausia finišuoti, įgauti patirties. Pati suprantu, kad esu dar labai jauna, viskas dar priešaky“, –pasakojo kalnų slidininkė.

G. Šinkūnaitė Pekino žiemos olimpiadoje startuos mažojo slalomo rungtyje.

Pekino žiemos olimpiada vyks vasario 4-20 dienomis. TV3 kanalų grupė yra oficiali žaidynių transliuotoja Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų