Duisburge (Vokietija) penktadienį tęsėsi svarbiausios šių metų baidarių ir kanojų irklavimo varžybos – pasaulio čempionatas. Jame kovojama ne tik dėl medalių, bet ir dėl kelialapių į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes.

Kelialapį į olimpines žaidynes iškovojo Lietuvos vyrų keturvietės baidarės įgula. Simonas Maldonis, Mindaugas Maldonis, Ignas Navakauskas ir Artūras Seja A finale 500 m distanciją įveikė per 1 min. 20.164 sek. ir finišavo 6-i. Nugalėjo vokiečiai (1:19.183), aplenkę vengrus (1:19.570) bei ukrainiečius 1:19.631).

Prieš tai antrajame pusfinalio plaukime lietuviai buvo antri (1:19.181) ir atsiliko tik nuo ukrainiečių (1:18.710). Treti finišavo danai (1:19.480).

Pagal olimpinės atrankos į sistemą į žaidynes pateko 10 įgulų: po vieną iš kiekvieno žemyno ir likusios įgulos pagal geriausius laikus. Į A finalą be Europos rinktinių pateko tik australai, todėl lietuviams reikėjo aplenkti bent porą elitinių Europos komandų. Mūsiškiai užduotį įvykdė ir galės startuoti Paryžiaus olimpiadoje.

Šiuo metu kelialapius į Paryžiaus olimpiadą turi 11 Lietuvos sportininkų 4-iose sporto šakose.