• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Trankus, pašėlęs, atsipalaidavęs, kokybiškas ir... blaivus festivalis – taip save pristato „VAROM!“ komanda. Festivalio direktorius Aurimas Šernas sako, kad sveikas gyvenimo būdas gali atnešti neįtikėtinų nuotykių, nepamirštamų įspūdžių ir svaiginančių patirčių.

Trankus, pašėlęs, atsipalaidavęs, kokybiškas ir... blaivus festivalis – taip save pristato „VAROM!“ komanda. Festivalio direktorius Aurimas Šernas sako, kad sveikas gyvenimo būdas gali atnešti neįtikėtinų nuotykių, nepamirštamų įspūdžių ir svaiginančių patirčių.

REKLAMA

„Juk eidami į teatrą neprisigeriame, nes suvokiame, kad taip nieko nebus“, - sako A. Šernas. Su blaivaus festivalio „varomąja jėga“ – Aurimu, kalbamės apie blaivybės pliusus ir liepos mėnesį vyksiančio festivalio išskirtinumą.

Viskas prasidėjo nuo blaivių vakarėlių Vilniuje. Kaip kilo idėja surengti blaivų festivalį ir kodėl?

Vakarėliai augo, augo ir išaugo iki tokio dydžio, kad Vilniuje sunkiai rasdavo jiems tinkamų salių. Pasidarė ankštoka. Be to, vasarą labiau laiką norisi leisti lauke, gamtoje. Todėl kilo mintis surengti didelį renginį – vasaros festivalį, kuris būtų blaivus ir tęstų mūsų idėją.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip apskritai kilo mintis organizuoti kažką „blaivaus“, galbūt patys pradėjote propaguoti sveiką gyvenimo būdą?

Visų pirma tai patys organizatoriai pradėjo taip gyventi, pamatėm, kad tai labai smagu – galima puikiai pasilinksminti, gerai praleisti laiką ir turėti daugybę įspūdžių. Iš pradžių tai buvo skirta daugiau savų draugų ratui, vėliau susiėjimus pradėjome organizuoti plačiau. Kai pamatėme, kad žmonėms patinka, visuomenėje yra toks poreikis, pradėjome organizuoti masiškai.

REKLAMA

Kaip manote, kodėl festivalyje būti blaiviu yra geriau?

Visų pirma dėl to, kad tuomet gauni daugiau įspūdžių. Gal žmonėms atrodo, kad jie patiria daug įspūdžių, kai jie būna neblaivūs, bet aš manau, kad žmogaus pojūčiai yra kur kas stipresni, kai jis yra blaivus. Pavyzdžiui, einant į teatrą irgi būtų galima išgerti keturis bokalus alaus ir prabūti spektaklį, bet turbūt suvokiame, kad nei to spektaklio matytume, nei suprastume, imtų miegas ir t.t...

REKLAMA
REKLAMA

Su pasilinksminimais tas pats. Kažkodėl žmonės mano, kad išgėrę labai jau gerai pasilinksmins. Tikriausiai pagrindinė priežastis, kodėl žmonės vartoja alkoholį yra ta, kad jie taip atsipalaiduoja. Bet mūsų festivalyje būna daug veiklos, daug užimtumo, todėl žmonės natūraliai atsipalaiduoja.

Tai jau antras „Varom“ festivalis. Ar sunku prisikviesti norinčių festivalyje laiką leisti kitaip nei įprasta?

Ir sunku, ir nesunku. Sunku galbūt dėl to, kad esame idėjiniai, todėl neturime galimybių labai plačiai paskleisti informacijos, reklamos. Kadangi siekiame būti socialiai atsakingi, atsisakome didelių komercinių rėmėjų – alkoholio gamintojų, greitųjų kreditų bendrovių, kurie, ne paslaptis, remia daugelį festivalių. Stengiamės neiti koja koja kojon su tuo, kas, manome, žmonėms yra nelabai naudinga. Tačiau, nors iš finansinės pusės yra kiek sunkiau, pati idėja žmoguje sudygsta labai gerai. Vieni sužinoję iškart susižavi, kiti žiūri atsargiai, bet išbando tai vėliau. Čia kaip su kelionėmis – pirmiausia turi sužinoti, kad yra tokia Amerika, tada užsinori ten nuvykti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žinia, kad šiame festivalyje nėra nei dress code'ų, nei face control'ų, neribojamas ir dalyvių amžius. Ar pasiteisino toks sprendimas? Galbūt panašią publiką vistiek „atsijoja“ pati muzika?

Barjerų nėra tam, kad žmonės galėtų atsipalaiduoti ir būti savimi. Įvariuose vakrėliuose žmonės išsipuošia, išsidažo, juos fotografuoja – nieko nesakau, tai gražu, bet žurnalų puslapiuose jie neatrodo labai atsopalaidavę. Mes siekėm sukurti tokią aplinką, kur žmonės atsipalaiduotų ir mažiau galvotų, ką apie jį pagalvos kiti. Mūsų muzikos formatas ir įvairios veiklos yra labiausiai orientuotos į jaunimą – patys esam jauni ir mums įdomu dirbti su jaunimu, tačiau sulaukiame ir jaunų šeimų, kurioms toks renginys taip pat labai aktualus.

REKLAMA

Kuo šiais metais vilios „VAROM!“?

Šiemet festivalyje vakarais koncertuos žinomiausi Lietuvos atlikėjai, o dienomis, kad nereikėtų snausti ar sėdėti ant kėdės, bus sukurta apie 12 skirtingų erdvių, kuriose bus galima rasti daugiau nei 100 įvairių veiklų. Mūsų festivalis kitoks dar ir tuo, kad čia gali ne tik apvalyti smegenis, bet ir užpildyti įdomiais ir naudingais dalykais: vyks jaunimui aktualios paskaitos, meniniai, sportiniai užsiėmimai, dirbtuvės. Beveik visi užsiėmimai bus nemokami. Mūsų arkliukas – veiklų gausa, iš kurios kiekvienas galės išsirinkti tai, kas jam įdomu.

REKLAMA

Tai iš tokio festivalio žmogus grįžta pailsėjęs ir pasikrovęs?

Galima ir taip pasakyti. Mūsų šių metų šūkis - „Nebūk radiatorius, atitrūk nuo sienos!“. Norime, kad žmonės atsipalaiduotų, išbandytų kažką naujo gyvenime. Šiuolaikinė rutina žmogų atbukina – darbas, Facebook ir t. t... Norime, kad žmonės pamatytų, koks gyvenimas gali būti spalvingas ir įdomus.

„VAROM!" vasaros festivalis vyks Varėnoje, liepos 11-13 dienomis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų