REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Norėtumėte sumažinti elektros sąskaitas? Skalbimo ekspertas ir „Laundryheap“ generalinis direktorius Deyan Dimitrov pasidalijo septyniais patarimais, kaip sumažinti energijos suvartojimą.

Norėtumėte sumažinti elektros sąskaitas? Skalbimo ekspertas ir „Laundryheap“ generalinis direktorius Deyan Dimitrov pasidalijo septyniais patarimais, kaip sumažinti energijos suvartojimą.

REKLAMA

Tad kaip ir kada geriausia skalbti? 

Skalbimo mašiną naudokite vėlai vakare arba anksti ryte

Manoma, kad 16–19 val. yra pats brangiausias laikas skalbti ar džiovinti drabužius, nes dėl padidėjusio poreikio šiomis valandomis elektra gali būti brangesnė, atsižvelgiant į jūsų tarifą.

Kita vertus, energijos kainos yra žemiausios nuo 22 iki 5 valandos ryte. Taigi pabandykite skalbykles ir džiovykles naudoti šiuo metu. Tačiau būtinai laikykitės priešgaisrinės saugos nurodymų ir niekada neįjunkite skalbimo mašinos prieš eidami miegoti.

Jei jums reikia išdžiovinti skalbinius per dieną ‒ džiovinimo ciklų laikas taip pat gali padėti sutaupyti pinigų. Pavyzdžiui, jei džiovyklė dar šilta nuo ankstesnio ciklo, antroji skalbinių porciją išdžius greičiau ir taupiau.

REKLAMA
REKLAMA

Rinkitės skalbimą vėsesnėje temperatūroje

Skalbiant drabužius žemesnėje temperatūroje, jūsų skalbimo mašina sunaudos mažiau energijos. Pavyzdžiui, 30 laipsnių ciklas gali perpus sumažinti jos energijos suvartojimą, lyginant su 40–60 laipsnių ciklu.

REKLAMA

Karštame vandenyje reikia skalbti  patalynę, rankšluosčius ir sportinius drabužius, kuriuose gali kauptis daugiau bakterijų. Galite sutaupyti dar daugiau, naudodami skalbimo mašinos ekologinį nustatymą, jei toks joje yra.

Džiovinant vėsesnis ciklas gali užtrukti ilgiau, bet sunaudojama daug mažiau energijos, be to, mažiau tikėtina, kad perdžiovinsite drabužius – jei iš džiovyklės išimami skalbiniai yra šilti, jie joje buvo per ilgai.

Skalbkite didesnius kiekius, bet neperkraukite skalbyklės

Visada ekonomiškiau yra skalbti didesnius skalbinių kiekius, tačiau perkrauta skalbyklė ar džiovyklė gali netinkamai išskalbti ar išdžiovinti drabužius. Todėl būtinai laikykitės nurodytų skalbinių svorio normų.

REKLAMA
REKLAMA

Geras patarimas, kaip užtikrinti, kad jūsų mašina veiktų kuo efektyviau, patikrinkite, ar tarp skalbinių galite įkišti ranką. Jei ne ‒ skalbyklę perpildėte.

Be to, prieš dėdami skalbinius į skalbimo mašiną ar džiovyklę įsitikinkite, kad jie nesusipainioję, nes nei tinkamai išskalbti, nei išdžiovinti jie nebus.

Tinkamai prižiūrėkite skalbyklę ir džiovyklę

Valykite jas kas tris mėnesius, kad įsitikintumėte, jog jos puikios būklės. Norėdami išvalyti, galite įpilti du puodelius baltojo acto į mašinos ploviklio stalčių ir paleisti mašiną karščiausiu ciklu. Po pirmojo ciklo įpilkite pusę puodelio sodos tiesiai į būgną ir vėl paleiskite karštą ciklą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitas variantas – paleisti karštą ciklą su kalkių nuosėdų šalinimo priemone. Tai padeda atsikratyti bet kokio kalkių kiekio galinčio turėti įtakos veikimui.

Jei įmanoma, po kiekvieno ciklo reguliariai valykite džiovyklės pūkelių filtrą. Net per vieną ciklą susikaupę pūkai ir plaukai gali neleisti tinkamai išdžiovinti didelius ir tankius daiktus.

 

Veiksmingesniam dėmių pašalinimui naudokite bio kapsules

Bio kapsulės arba bio skalbinių ploviklis geriausiai tiks, jei drabužius norite skalbti žemesnėje temperatūroje. Šiuose kapsulėse yra fermentų, kurie žemesnėje temperatūroje geriau suskaido skalbinių nešvarumus ir dėmes.

REKLAMA

Tačiau taip pat verta paminėti, kad nebiologiniai plovikliai – nors ir ne visai tinkami plovimui šaltesnėje temperatūroje – turi mažiau stiprių fermentų, todėl jie labiau tinka jautriai odai, rašo mirror.co.uk.

Džiovinimo kamuoliukai ‒ puiki investicija

Vilnonių arba guminių džiovinimo kamuoliukų naudojimas padeda atskirti drabužius ir pagerinti oro srautą džiovinimo ciklo metu. Taip sutrumpėja džiovinimo laikas ir džiovyklės veikimo laikas, todėl sutaupysite energijos.

Vilnos rutuliukai netgi gali sugerti dalį jūsų mašinoje esančios drėgmės, todėl dar labiau sutrumpėja džiovinimo laikas.

Jei turite galimybę, džiovinkite lauke

Jūsų džiovyklė sunaudoja daugiausiai energijos iš visų standartinių buitinių prietaisų. Taigi drabužių džiovinimas lauke tikrai gali padėti sumažinti elektros energijos sąnaudas.

Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad vis dar žiema, drabužių džiovinimas lauke gal dar nėra tinkamas pasirinkimas. Galite džiauti skalbinius prie radiatorių, uždarę patalpos duris kad susidarytų nedidelis šilumos burbulas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų