REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kelmės rajone gyvenančios ir vaikus auginančios mamos šaukiasi pagalbos. Daugiau nei 25 tūkstančius gyventojų turinčiame rajone auga tūkstančiai vaikų, tačiau centrinėje ligoninėje nebeliko jokio budinčio vaikų gydytojo.

Kelmės rajone gyvenančios ir vaikus auginančios mamos šaukiasi pagalbos. Daugiau nei 25 tūkstančius gyventojų turinčiame rajone auga tūkstančiai vaikų, tačiau centrinėje ligoninėje nebeliko jokio budinčio vaikų gydytojo.

REKLAMA

Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.

Kelmiškė mama Justina neseniai išgyveno tikrą košmarą, nes kai jos sūnelis smarkiai susižalojo pirštą, medicininė pagalba Kelmės ligoninėje nebuvo suteikta, nors tuo metu priėmimo skyriuje lyg niekur nieko šmirinėjo budintis chirurgas.

„Registratorė paskambino chirurgui telefonu, aš stovėjau šalia ir jam pasakė, kad yra atvežtas mažametis vaikas su prispaustu pirštu ir atkibusiu nagučiu. Stovėdama šalia išgirdau, kaip gydytojas pasakė, kad neisiu, siųsk į Šiaulių Moters ir vaiko kliniką. Tai jausmas toks, atsimenu, kai buvau paauglė, buvo Sovietų Sąjunga, ir ant tavęs pyksta, kad tu ateini“, – kalbėjo Justina.

Į ligoninę nuvykusiai mamai buvo pasakyta, kad traumą patyręs vaikas čia nebus gydomas.

„Jis pasižiūrėjo į tą pirštą, to nagelio net nepakėlė ir man pasakė, kad negaliu jūsų apžiūrėti. Tada man buvo pats didžiausias šokas ir nesupratau, kodėl. Tai paklausiau, kodėl iš tikrųjų negalite apžiūrėti, tai sako, kad aš esu suaugusiųjų chirurgas, ne vaikų“, – pasakojo moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Justinai savo sužalotą vaiką teko vežti 40 kilometrų iki Šiaulių ligoninės, nes dabar tokios taisyklės. Jei vaikas nemiršta ir nėra budinčio vaikų gydytojo, tai vietoje niekas gydymo ir konsultacijos nesuteiks.

REKLAMA

„Skubią pagalbą suteikiame tik tais atvejais, kai yra gyvybei pavojinga situacija. Jeigu vaikas yra užspringęs, jeigu yra alerginė reakcija, išbertas – tai taip. Bet jei ateina plaučiukų paklausyti ar dar kažką, tai šito mes negalime“, – aiškino Kelmės ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėja Džina Gineikienė.

Lietuvos pediatrų draugijos pirmininkas, medicinos mokslų daktaras Vaidotas Urbonas tokią tvarką vadina apgailėtina. Vaikai ir jų sveikata turi būti valstybės prioritetas.

„Vokietija tai nėra atsilikusi šalis, Italija nėra atsilikusi šalis, Ispanija nėra atsilikusi šalis. Daugelyje pasaulio šalių pediatrai, vaikų gydytojai yra pirminėje grandyje“, – sakė medikas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau mūsų sveikatos reikalų valdininkai mato tik skaičius, medikų etatus, reformas, bet ne vaikus ir dėl jų sveikatos bei gydymo susirūpinusias mamas.

„Su vaikų stacionarais yra ta problema, kad jie yra nerentabilūs. Aišku, kai kalbi apie sveikatos priežiūrą, tai tas žodis yra labai skaudus, bet kai vienas skyrius turi išlaikyti kitų skyrių darbuotojus, tai irgi nėra teisinga kitų darbuotojų atžvilgiu. Tai pediatrijos skyriai yra vieni iš tų, kurie neišsilaiko“, – teigė Seimos Sveikatos reikalų komiteto narė Jurgita Sėjonienė.

„Gal išvis neapsimoka žmonių tada gydyti, kam čia dabar. Jie tai maži žmonės. Mes tai galime sau išsirašyti ligą ir vaistą išgerti, bet jei tai yra vaikai ir mes norime juos auginti bei kurti jų gerbūvį, tai aš manau, kad apsimoka“, – kalbėjo Kelmės rajone gyvenanti mama Viktorija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Budintys vaikų daktarai – nuostolingas procesas. O kas neša nuostolį, tą reikia nedelsiant likviduoti – kaip kokiame versle. Todėl, anot valdininkų, žmonės patys turi susiprasti, kad jeigu nėra gydytojo, tai nebus ir gydymo.

„Labai prašau žmonių suprasti, kad dirbantis budintis terapeutas, chirurgas ar ginekologas gali vaiką konsultuoti, bet bijo, nes jeigu kas nors atsitiks, tu jau prikišai nagus, neturėdamas tam licencijos ir tu atsisėsi į kalėjimą. Todėl dalis gydytojų nekonsultuoja“, – sakė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.

Todėl pastaraisiais metais budinčio vaikų gydytojo nebeliko ne tik Kelmės rajone, bet ir Švenčionyse, Plungėje ir kituose nemažuose miestuose ir miesteliuose.

REKLAMA

„Paslaugos Lietuvoje neprastėja, bet gerėja. Pažiūrėkite, kokias mes turime technologijas. Žmogiškajame faktoriuje situacija irgi neblogėja“, – teigė A. Matulas.

„Kelmė nėra mažas miestas, tai yra rajono centras ir ten vaikų skaičius yra nemenkas. Tad automatiškai užtikrinti vaikų ligų gydymo prieinamumą visą parą yra būtina. Būtina vien žinant, kad tai yra investicijos į ateitį“, – kalbėjo V. Urbonas.

Kol klerkai ir toliau eksperimentuoja vis reformuodami sveikatos sistemą, tėvai turi susitaikyti su mintimi, kad sunegalavusius vaikus teks gabenti po 40-50 kilometrų tam, kad juos apžiūrėtų vaikų gydytojas.

„Yra tėvų, kurie neturi mašinos, neturi kažkoių susiekimo priemonių. Mes mielai ir sumokėtume, ir atsisakytume kažkokių savo paslaugų, kurios skirtos suaugusiems, kad galėtume apžiūrėti suteikti pagalbą savo vaikams“, – sakė Kelmės rajone gyvenanti Viktorija.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 20:00 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

tv3.lt

tai yra sistema. Dulkiui nerūpi žmonių sveikata bei operatyvus gydymas. Jam, svarbiausia - kas pasimoka. Ir greit nemokamas gydymas bus pilnai mokamas, tik išlaikysime visą komandą visokių dulkių ir jį pavaduojančių, jam patariančių, rekomenduojančių
Nieko jis matomai nenusimano apie mediciną , diplomą nupirkęs turbūt yra
Atprato musu gydytojai dirbti-per pandemija vien telefonu konsultuodavo. Ir dabar butu gerai, kad taip pakonsultuotas ligonis netrukdytu... Praeinu pro ambulatorija, gydytojos masina stovi...telefonu tb konsultuoja. Pacientu nera.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų