REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Statistika rodo, kad daugiausiai sužeidimų įvyksta buityje, o dažniausios yra pjautinės žaizdos – juk kasdien naudojamės peiliais, įvairiais kitais buitiniais prietaisais. O kur dar mėlynės ir įvairūs nubrozdinimai.

Statistika rodo, kad daugiausiai sužeidimų įvyksta buityje, o dažniausios yra pjautinės žaizdos – juk kasdien naudojamės peiliais, įvairiais kitais buitiniais prietaisais. O kur dar mėlynės ir įvairūs nubrozdinimai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pavasarį, vos sušilus orui, į gatves, parkus, miškus, sodybas pasipylė žmonės: pėsčiomis, bėgte, su riedučiais, paspirtukais, dviračiais, riedžiais. Aktyvus laisvalaikis, ypač gryname ore, padeda palaikyti gerą fizinę formą, suteikia daug gerų emocijų, bet kartu ir ženkliai padidina įvairių odos pažeidimų tikimybę.

REKLAMA

Susižeidimai buityje. Dažniausiai susižeidžia maži vaikai: mokydamiesi vaikščioti dažnai griūna, atsitrenkia į aštrius kampus, gali užsimesti sunkesnį daiktą ar nusiplikyti karštais gėrimais; vyresni vaikai yra aktyvūs ir smalsūs: bėgioja, lipa ant spintų, mokosi naudotis namuose naudojamais įrankiais, prietaisais. Todėl dažnai bandymai pagauti brolį ar sesę baigiasi nubrozdintais keliais ar mėlynėmis, o naudojimasis peiliu – įpjovimais.

REKLAMA
REKLAMA

Suaugusieji turi daugiau patirties, lyg ir yra atsargesni, tačiau ir galimybių susižeisti turi daugiau. Sužeidimų buityje išvengti neįmanoma, tačiau galima iš anksto pasirūpinti, kad namų vaistinėlėje turėtumėte priemonių sužeidimų gydymui.

Aktyvios veiklos pavojai. Vasara – tai metas, kai vaikai mokosi važiuoti pirmuoju dviračiu. O liaudies išmintis sako, kad nei vienas neišmoko važiuoti dviračiu nenukritęs. Tokie kritimai paprastai baigiasi nedideliais nubrozdinimais ant kelių, rankų.

Žinoma, kritimo metu išvengiama rimtesnių traumų, pavyzdžiui, galvos, tuo atveju, jei tėvai pareigingai prižiūri, kad vaikas, važiuodamas dviračiu, tinkamai dėvėtų šalmą. Norėdami išvengti ar sumažinti odos nubrozdinimų tikimybę, pasirūpinkite vaikų kelių ir rankų apsaugomis. Tie patys patarimai tinka ir važiuojantiems paspirtuku ar riedučiais, ir ne tik mažiems vaikams: paaugliai paprastai bando savo galimybių ribas, tad jų aktyvaus laisvalaikio pramogos neretai baigiasi stipresniais odos sužalojimais ar net kaulų lūžiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laisvalaikio lauke pavojai. Suprantama, visi esame išsiilgę gryno oro ir ilgų pasivaikščiojimų. Bet, prieš leidžiantis į ilgą kelionę pėsčiomis pažintiniais takais, ypač su mažais vaikais, būtina daug ką apgalvoti: maršruto ilgį ir sudėtingumą, ką ir kur valgysite, kiek nešitės vandens ir, be abejo, kokių vaistų ar vaistinių priemonių sužeidimų gydymui būtina turėti su savimi, juk tokiuose žygiuose mažesnių ar didesnių sužalojimų neišvengiama: odos nubrozdinimai, vabzdžių įkandimai, batų pritrintos pūslės. Nepamirškime ir saulės pavojų: pavasario saulės kaitros nejaučiame, be to, iš po žiemos oda yra jautresnė, tad neatsakingas mėgavimasis saulės voniomis gali baigtis ne tik apgamų ar pigmentinių dėmių atsiradimu, bet ir skausmingais nudegimais.

REKLAMA

Nudegimo simptomai paprastai pasireiškia po kelių valandų po deginimosi: oda tampa šilta, raudona, patinusi, jaučiamas perštėjimas, skausmas, gali krėsti šaltis ar kamuoti karščiavimas. Tad išsiruošę į kelionę pėsčiomis, pasirūpinkite ne tik tinkama apranga, avalyne, bet ir priemonėmis nuo saulės, vabzdžių įkandimų bei hidrokoloidiniu geliu, kuriuo galėsite patepti nubrozdintą, nutrintą ar nudegusią odą.

Kaip prižiūrėti žaizdą

Susižeidus svarbiausia pirmoji pagalba: jei žaizda yra nedidelė ir kraujuoja negausiai, ją reikia išplauti švariu vandeniu ir dezinfekuoti specialiu tirpalu. Užtepkite žaizdų gijimą skatinančio hidrokoloidinio gelio „Help4skin“, uždėkite tvarstį. „Help4skin“ hidrokoloidinis gelis sušvelnins sąlyčio su tvarsčiu vietą, tad jis neprilips prie žaizdos, o tai ypač palengvins tvarsčio keitimą vaikui.

REKLAMA

Hidrogelis suteiks atvėsinimo efektą ir taip nuramins skausmą. Jei leisdami laiką saulėje pastebėjote, kad oda paraudo, tai ženklas, kad odoje jau prasidėjo uždegiminiai procesai. Visų pirma nuraminkite odą vėsiu kompresu, pavyzdžiui, ramunėlių, mėtų, ar tiesiog vėsiu vandeniu suvilgytu rankšluosčiu.

Norėdami atvėsinti odą, suteikti jai prarastos drėgmės, gerkite daug skysčių, o ant paveiktos vietos švelniai tapšnodami užtepkite gijimą skatinantį hidrokoloidinį gelį „Help4skin“. Gelis yra be parabenų, jį galima tepti ir tiesiai ant žaizdų, nubrozdinimų, įpjovimų, paviršinių nudegimų. Medicinos priemonė „Help4skin“ netiesiogiai pagreitina žaizdų gijimo procesą, kontroliuodama žaizdos mikroaplinką (žaizdos drėgmės balansą). Tai ne tik apsaugo žaizdą nuo išsausėjimo, bet ir sugeria drėgmę, kai žaizda yra per drėgna.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vasarą namų vaistinėlėje pravartu turėti žaizdų gijimą skatinantį hidrokoloidinį gelį „Help4skin”, skirtą visų tipų žaizdų priežiūrai. Hidrokoloidinis gelis be parabenų skirtas visoms buitinėms žaizdoms: įpjovimams, įbrėžimams, nubrozdinimams, odos įtrūkimams, nudegus saulėje ir pan. Taip pat tinka esant atviroms kojų opoms, praguloms. Medicinos priemonė saugi naudoti, tinka visai šeimai- suaugusiems ir vaikams nuo 2 metų. „Help4skin” hidrokoloidinis gelis paspartina žaizdų ir paviršinių nudegimų gijimą, malšina skausmą, padeda išvengti infekcijų, mažina randų susidarymo riziką, leidžia be skausmo pakeisti tvarsčius.

Daugiau informacijos: www.help4skin.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų