Šeštadienį Tamperėje (Suomija) prasidėjo pasaulio elitinio diviziono ledo ritulio čempionato pusfinalio kovos, o pirmoje jų Suomijos rinktinė 3:2 (1:1, 2:1, 0:0) palaužė Jungtinių Amerikos Valstijų rinktinę (JAV) ir trečius metus iš eilės žengė į finalą.

Kur kas geriau rungtynes pradėjo amerikiečiai, kurie po Nate‘o Scmidto (1:04) įvarčio pirmavo jau antrą susitikimo minutę.

Kėliniui artėjant link pabaigos rezultatą išlyginti pavyko Miro Heiskanenui (16:53), o antrojo kėlinio pradžioje kiekybinę persvarą išnaudojo Sakari Manninenas (24:11) ir pirmą kartą išvedė suomius į priekį 2:1.

Persvara suomiai džiaugėsi neilgai ir jau po keleto minučių Seanas Farrellas (26:52) atstatė lygybę, tačiau ir šis rezultatas ilgai neužsibuvo, o Sami Vatanenas (29:40) dar kartą persvėrė jį suomių naudai.

Trečiojo kėlinio pradžioje Joelis Armia (45:03) padidino suomių pranašumą iki dviejų (4:2), tačiau tai dar buvo nepabaiga. Likus 3 min. 52 sek. amerikiečiai vartininką pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju, o netrukus Adamas Gaudette‘as (57:09) atkūrė intrigą ir sumažino JAV rinktinės deficitą iki minimumio (3:4). Nepaisant to, kad amerikiečiai ir toliau žaidė šešiese prieš penkis, tačiau išplėšti pratęsimo nepavyko ir suomiai džiaugėsi bilietu į finalą.

Tiek suomiai, tiek amerikiečiai, grupių etape žaidė B grupėje, o tada tarpusavio rungtynėse pergalę rezultatu 4:1 šventė Suomijos rinktinė.

Suomija apskritai tapo B grupės nugalėtoja, o amerikiečiai užėmė ketvirtą vietą. Ketvirtfinalyje Suomija 4:2 nugalėjo Slovakiją, o JAV rinktinė pateikė sensaciją ir 3:0 palaužė A grupės nugalėtoją Šveicariją.

Suomijos rinktinė paskutinį kartą pasaulio čempionate triumfavo 2019 m., o 2021 m. čempionate užėmė antrą vietą.