Sunkioje kovoje „Baskonia“ palaužė ASVEL krepšininkus

Pergalių seriją Eurolygoje fiksuoti pradėjo Vitorijos „Baskonia“ (9/15) komanda su Tadu Sedekerskiu ir Roku Giedraičiu.

Kroato Neveno Spahijos treniruojami baskai svečiuose po sunkios kovos 72:69 (18:14, 15:16, 18:17, 21:22) pranoko Vilerbano ASVEL (7/16) krepšininkus.

T. Sedekerskis žaidė vos 3 minutes, per kurias į krepšį nemetė ir taškų nepelnė, tačiau atkovojo 2 atšokusius kamuolius ir surinko 2 naudingumo balus. R.Giedraitis per 28 minutes pasižymėjo 4 taškus (0/1 dvit., 1/4 trit., 1/2 baud.), 6 atkovotais, 1 perimtu kamuoliu, 2 rezultatyviais perdavimais, 4 išprovokuotomis, 3 asmeninėmis pražangomis ir 9 naudingumo balais.

Rungtynėse nė viena ekipa nebuvo įgijusi didesnės nei 9 taškų persvaros, o mačo nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis.

Nors likus žaisti 22 sekundes, svečiai pirmavo 5 taškais ir atrodė, kad jau tikrai laimės susitikimą, tačiau netrukus tritaškį smeigė Davidas Lighty (69:67).

Wade‘as Baldwinas pataikė tik vieną baudos metimą, o prancūzai atsakė dviem ir skirtumas dar labiau sumenko (70:69).

Likus 2 sekundėms, Matthew Costello neklydo nuo baudų metimo linijos, o paskutinę akimirką aikštės šeimininkai suklydo ir prarado galimybę išplėšti pratęsimą – 72:69.

ASVEL: Paulas Lacombe‘as 16 (8/10 dvit., 0/2 trit.), Davidas Lighty 11, Victoras Wembanyama (7 atk. kam.) ir Matthew Strazelis po 9, Kostas Antetokounmpo 8.

„Baskonia“: Alecas Petersas 17 (4/7 dvit., 3/7 trit.), Wade‘as Baldwinas 14, Matthew Costello 13 (8 atk. kam., 3 blk., 28 n. b.), Simone Fontecchio 12 (9 atk. kam., 6 rez. perd., 5 kld.).