REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugpjūtį Vilniaus regione padaugėjo vadinamojo telefoninio sukčiavimo atvejų, iš vienos vilnietės išviliota net 32 tūkst. litų, pranešė policija.

Rugpjūtį Vilniaus regione padaugėjo vadinamojo telefoninio sukčiavimo atvejų, iš vienos vilnietės išviliota net 32 tūkst. litų, pranešė policija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį spaudos konferenciją surengę pareigūnai sakė prašantys žiniasklaidos pagalbos informuojant visuomenę apie telefoninius sukčiavimus.

REKLAMA

"Pastaruoju metu stebimas telefoninių sukčių suaktyvėjimas - vien per šių metų nepilną rugpjūčio mėnesį registruota Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate ir jo padaliniuose 40 tokių ikiteisminių tyrimų", - žurnalistams sakė Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Alvydas Šimkus.

Pareigūnas teigė negalįs šio suaktyvėjimo paaiškinti kokiomis nors konkrečiomis aplinkybės.

Jo teigimu, išviliotos sumos svyruoja nuo 1000 iki 10 tūkst. litų, tačiau viena pagyvenusi vilnietė sukčiams atidavė net 32 tūkst. litų.

REKLAMA
REKLAMA

Sukčiai skambina gyventojams ir prisistato policijos, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos, prokuratūros pareigūnais. Jie tvirtina, kad per to gyventojo sąskaitą banke plaunami pinigai, būtina užšaldyti sąskaitą, todėl reikia elektroninės bankininkystės duomenų, kad tariama nusikalstama veika būtų sustabdyta.

"Tokiu būdu pagrobiami nukentėjusiųjų pinigai, lėšos, taip pat paimami greitieji kreditai", - sakė pareigūnas.

Dažniausiai sukčių aukomis tampa pagyvenę žmonės.

Pasak A.Šimkaus, tokias nusikalstamas veikas išaiškinti sunku, nes veikia ne vienas, o grupė asmenų, trunka ne vieną mėnesį juos išaiškinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Dažniausia nusikaltimų pėdsakai veda į pataisos namus. Pas mus dažniausiai skamba Alytaus, Marijampolės, Kybartų pataisos namai. Ten paimami mobiliojo ryšio telefonai, SIM kortelės, kompiuteriai su interneto prieiga, tačiau tai ilgalaikio efekto neduoda. Netrukus sukčiai vėl apsirūpina technika ir tęsia sukčiavimus", - tvirtino kriminalistas.

Jis pasakojo, kad nuo sukčių nukentėjo moteris, kuri suprato, kad jai skambina sukčiai. Manydama, kad padės policijai sugauti nusikaltėlius moteris jiems atskleidė prisijungimo prie jos elektroninės bankininkystės duomenis. Ji manė, kad nieko blogo nenutiks, nes banko sąskaitoje pinigų neturėjo, tačiau su jos duomenimis sukčiai paėmė greitųjų kreditų.

Pareigūnas tvirtino, kad Lietuvos sukčiai jau peržengė šalies ribas. Tokia veikla jie užsiima Vokietijoje, Izraelyje.

A.Šimkus pabrėžė, kad viena policija negali suvaldyti šio reiškinio. Apie tokius sukčius įspėja mobiliojo ryšio bendrovės, bankai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų