Lietuvos vyrų fubolo rinktinė nesėkme pradėjo pasaulio futbolo čempionato atrankos turnyrą. Valdo Urbono auklėtiniai C grupėje 0:1 svečiuose nusileido Šveicarijai.

Dar prieš prasidedant rungtynėms neišvengta kuriozų.

Mačo pradžia vėlavo bemaž 15 minučių. To priežastis ta, kad FIFA delegatai buvo nepatenkinti stadione esančiais vartais. Arbitrai išmatavo vartų aukštį ir jie neatitiko oficialių reikalavimų.

Aikštės darbuotojai greitai pakeitė vartus. Paskui teko dar taisyti vartų tinklą, kadangi vienoje vietoje buvo matyti pernelyg didelė skylė. Galiausiai rungtynėms buvo duotas startas.

Prieš pat rungtynes neišvengta ir daugiau problemų, nes grojant Lietuvos himnui užtrigo garso įrašas, o šalies futbolininkų veide matėsi šiok toks sutrikimas.

Bet po nedidelės pauzės įrašas jau grojo be trikdžių.

Bet jis susiklostė labai prastai. Grubiai suklydus gynėjui lietuviai prarado kamuolį, tuo pasinaudoję šveicarai išvedė  Xherdaną Shaqiri į puikią poziciją, o šis užtikrintu smūgiu į apatinį kampą nuginklavo Tomą Švedkauską.

Šveicarija po įvarčio kiek aprimo, bet užtikrintai laikė žaidimo gijas savo rankose.

Hari Seferovičius keliskart ypač pavojingai smūgiavo į vartus, bet nuo antrojo įvarčio Lietuvai pavyko apsiginti.

Deja, patiems ne itin sekėsi pulti.

Po pertraukos vaizdas per daug aikštėje nepakito. Pradžioje lietuviai kėlė kelis kampinius, bet jie pavojaus nesukėlė.

Vėliau dar sykį pabandė užmegzti atakas, tačiau trūdavo tikslumo. Na, o šveicarų gretose ypač pavojinga proga pasižymėjo D. Zakaria.

Vis dėlto lietuvių vartininkas T. Švedkauskas sužaidė puikiai ir išgelbėjo komandą. Vartininkui dar kelis sykius teko atremti pavojingus varžovų smūgius.

Galiausiai Šveicarija užtikrintai išlaikė trapią persvarą ir šventė jau antrąją pergalę atrankoje iš tiek pat galimų.

Mūsiškiams teko pripažinti pralaimėjimą. Lietuva kitą atrankos mačą žais trečiadienį, kai namuose priims Italiją.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Antras kėlinys:

90 min. Teisėjo švipukas pakelbė minimalią Švecarijos pergalę 1:0.

84 min. Švecarija muša įvartį, bet jis nėra įskaitomas dėl nuošalės.

77 min.  Lietuvos rinktinėje Vykintą Slivką keičia Tautvydas Eliošius.

71 min. Nuostabią progą iš už baudos aikštelės ribų pasižymėti turėjo D. Zakaria. Bet saugo smūgį puikiai atlaikė T. Švedkauskas.

60 min.  Justą Lasicką Lietuvos gretose keičia Karolis Laukžemis.

54 min. Smūgį galva link lietuvių vartų atliko saugas Nico Elvedi, bet vartininkas savo vietoje.

50 min. Lietuva kėlė kelis kampinius, bet pavojo sukurti nepavyko. Švecarija atsakė keliais prasiveržimais, bet mūsiškiams pavyko apsiginti.

Pirmas kėlinys:

45 min. Kėlinio pabaigoje šeimininkai vėl turėjo neblogą šansą. Greitas įvartis kiek sutrikdė lietuvius, šveicarai akivaizdžiai visiškai laiko žaidimo gijas savo rankose. Po pirmojo kėlinio dėka ankstyvo įvarčio jie yra priekyje.

34 min. tas pats Haris Seferovičius dar sykį pavojingai pabandė nuginkluoti Tomą Švedkauską, tačiau lietuvių vartininkas atrėmė smūgį.

27 min. Dar vienas labai pavojingas šveicarų smūgis. Hari Seferovičiaus smūgiuotas kamuolys praskriejo visai šalia lietuvių vartų.

16 min. Žaidimas po šveicarų pelnyto įvarčio tapo ramesnis. Nors kamuolį visisškai kontroliuoja Šveicarija, kuri sukūrė dar kelis galimai pavojingus momentus, kuriuose kiek pritrūko tikslumo.

2 min. Deja.. grubiai suklydo lietuviai, kas leido Xherdanui Shaqiri atsidurti puikioje pozicijoje ir užtikrintai pataikyti į apatinį vartų kampą. Švecarija jau priekyje 1:0.