• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kyšininkavimu įtariamo Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Ryšardo Skirtuno šeimoje – neramios dienos.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš keletą savaičių žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie tai, kad ilgametis sostinės teisėjas savo kabinete Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentų esą buvo nutvertas su ką tik jam įteiktu 30 tūkstančių litų kyšiu, praėjus kelioms dienoms gerai informuoti šaltiniai portalui Balsas.lt pranešė, kad praėjusių metų pabaigoje vieną vėlų vakarą minėti STT agentai pasibeldė ir į teisėjo R. Skirtuno žmonos, advokatės Tatjanos Skirtun valdas.

REKLAMA

Suveikė padirbtą medicininę pažymą savo klientui?

Sunku patikėti, kaip per pastarąsias kelias savaites teisininkų Skirtunų šeimos pavardė tapo tokia skandalinga. Tačiau Balsas.lt surinkti faktai kalba patys už save.

Dėl kokių aplinkybių į STT akiratį pateko T. Skirtun?

Kaip informavo redakcijos šaltiniai, teisėjo R. Skirtuno sutuoktinė advokatė T. Skirtun neva gynė vieną nusikalstamo pasaulio atstovą, kuris buvo teisiamas už narkotikų kontrabandą ir jam esą patarė, kad šis bet kokia kaina nepasirodytų svarbiame teismo posėdyje.

REKLAMA
REKLAMA

Manoma, kad teisiamas vyriškis neturėjo tinkamų minčių kaip sugalvoti pateisinamą priežastį nesudalyvaujant teismo posėdyje, tad esą T. Skirtun per savus medikus suorganizavo savo klientui medicininę pažymą, kad neva jis serga.

Nors pogrindiniame narkotikų verslo atstovų pasaulyje žinomas vyras visada gerai jautėsi ir pas medikus pabrėžtinai nesilankydavo, tačiau svarbaus posėdžio dieną kažkodėl pavirto „sunkiai negaluojančiu ligoniu".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Verta prisiminti, kad pasklidus žiniai apie kyšininkavimo atvejį Vilniaus apygardos teismo teisėjo R. Skirtuno darbo kabinete, šis taip pat netrukus panašiai pasielgė. Iš pradžių teisėjas pasiprašė keletui dienų atostogų, o galiausiai pranešė esą turįs rimtų sveikatos problemų.

Neaišku – ar jie kartu, ar atskirai

Kaip Balsas.lt informavo STT Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas Ruslanas Golubovas, šiuo metu išties yra atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl T. Skirtun galimai padarytos nusikalstamos veikos.

REKLAMA

„Tačiau dėl galimos išsamesnės informacijos, prašome kreiptis į šiam ikiteisminiam tyrimui vadovaujantį Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorą Mindaugą Bliuvą", - taip portalui Balsas.lt raštu atsakė STT Viešųjų ryšių skyrius.

Prokuroras M. Bliuvas patvirtino, kad šiomis dienomis baigiamas atlikti ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo T. Skirtun atžvilgiu.

REKLAMA

„Jai buvo įteiktas pranešimas apie įtarimą dar praėjusių metų pabaigoje. Kiek žinau, ji seniai dirba advokate. Manau, kad gegužės mėnesį galutinai paaiškės, kada tiksliai ši byla pasieks teismą. Bet esu tikras, kad byla tikrai pasieks teisėjus be jokių kliūčių“, – kalbėjo prokuroras M. Bliuvas, kuris teigė neišskiriantis bylos, kurioje minima garsaus Vilniaus teisėjo žmonos pavardė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Balsas.lt paklaustas, ar T. Skirtun su R. Skirtunu kartu gyvena po vienu stogu, prokuroras ironiškai šypsodamasis atsakė: „Na neaišku, ar jie tenai kartu ar išvis atskirai gyvena... Kadangi mus domina konkretūs dalykai, tad apie šeimyninę padėtį mes nesidomėjome“.

Sutrikdė senosios mafijos bylų eigą teisme

Antradienį į Seimą atvykęs pasiaiškinti dėl savo poelgio teisėjas R. Skirtunas žurnalistams pareiškė, kad daugiau nebedirbs teisėju ir pasitraukiąs iš teisėsaugos sistemos.

REKLAMA

Jis teigė, kad palikęs teismo rūmus nuo šiol visą savo laiką paskirs anūko auginimui.

R. Skirtunas Vilniaus apygardos teisme dirbo nuo 2007 metų gegužės.

1984–1991 m. jis dirbo Vidaus reikalų ministerijoje tardytoju, Tardymo skyriaus poskyrio viršininko pavaduotoju. 1991–1993 metais buvo bendrovės „Hermes“ juristas, 1993-iųjų kovą tapo Vilniaus miestojo 1-ojo apylinkės teismo teisėju ir juo dirbo iki paskyrimo į Vilniaus apygardos teismo teisėjo pareigas.

REKLAMA

Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas R. Skirtunas iki garsiojo kyšininkavimo skandalo pirmininkavo ne vienoje rezonansinėje byloje.

Jis vadovavo teisėjų kolegijoms, kurios narpliojo ne vieną kartą iš naujo pradėtas tirti ir sunkiai narpliotas senosios mafijos atstovų bylas, kurioje minimi praėjusio amžiaus pabaigoje Lietuvos kriminalinėje istorijoje plačiai žinomi veikėjai - Gediminas Jacka, Jonas Bielskis, Arikas Pastuškovas ir Gintaras Skobas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šios abi minėtos bylos netrukus jau trečią kartą iš naujo bus atverstos ant Vilniaus apygardos teismo teisėjų stalo.

Artimiausias teismo posėdis G. Skobo byloje numatytas gegužės 14 dieną. Tačiau šių metų vasaros pabaigoje kruviniems nusikaltimams, kuriais įtariamas G. Skobas sueina senatis, tad sustiprėja nemaža tikimybė, kad apsukrus kaunietis verslininkas išvengs itin sunkaus kaltinimo – dvigubos žmogžudystės užsakymu.

REKLAMA

Kaip skelbė Elta, balandžio 12 d. generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą, prašydamas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją R. Skirtuną, jį suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

Pasak generalinio prokuroro, STT atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl prekybos poveikio, kyšininkavimo ir papirkimo. Įtariama, kad R. Skirtunas galimai gavo 30 tūkstančių litų kyšį.

„Ikiteisminio tyrimo metu surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas R. Skirtunas padarė nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 225 straipsnio 2 dalyje“, – iš Seimo tribūnos yra sakęs generalinis prokuroras D. Valys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų