REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

STT krėtė Sveikatos ministeriją, A.Čaplikas atsistatydina

Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas pranešė priėmęs sprendimą trauktis iš sveikatos apsaugos ministro pareigų. Atsistatydinimo pareiškimą Premjerui Andriui Kubiliui jis ketina jau įteikė, premjeras sako dar galvosiąs, ar jį patenkinti. Tuo metu Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) šiandien krėtė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentai: vykdomi dokumentų poėmiai. Tai "Balsas.lt" patvirtino ministerijos atstovė.

REKLAMA
REKLAMA

"Galiu pasakyti tik tiek, kad šiuo metu pareigūnai yra, – 13 val. sakė ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vadovė Giedrė Maksimaitytė, – Jie atlieka dokumentų poėmius. Nėra nei areštų apklausų. Nei kokius dokumentus ima, nei dėl ko jie ministerijoje, mes pasakyti ir komentuoti negalime".

REKLAMA

STT direktorius Žimantas Pacevičius teigia, jog dokumentų poėmiai. atlikti ne tik SAM, bet ir valstybinėje ligonių kasoje, Vilniaus teritorinėje ligonių kasoje ir keliose nevalstybinėse įmonėse. Tai, anot STT direktoriaus, susiję su anksčiau pradėtu tyrimu, kuriame įtarimai pareikšti Valstybinės ligonių kasos direktoriui.

Tikėtina, kratos ministerijoje ir yra tikroji A. Čapliko atsistatydinimo priežastis.

Pats ministras oficialiai nurodo kiek kitokius atsistatydinimo motyvus.

„Vertindamas besiklostančią situaciją, kai dėl sveikatos apsaugos reformos vykdymo išsiskiria valdančiosios koalicijos didžiausios partnerės Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos lyderių nuomonės, ir suprasdamas, kad, neturėdamas vieningo palaikymo iš šio koalicijos partnerio, negalėsiu tęsti pradėtų darbų, informuoju, kad šiandien įteiksiu atsistatydinimo pareiškimą ministrui pirmininkui“, – pranešime teigia A. Čaplikas.

REKLAMA
REKLAMA

Dar šįryt Seimo pirmininkė teigė, jog korupcijos skandalai, susiję su jau iš jo partijos pašalintu buvusiu viceministru Artūru Skiku, liberalcentristui sveikatos apsaugos ministrui Algiui Čaplikui gali kliudyti vykdyti reformą, ir teigia, kad, kaip žmogus, tokioje situacijoje greičiausiai priimtų sprendimą atsistatydinti.

"Kaip žmogus, matydama, kad yra reikalinga ir sveikatos reforma, ir kad gali būti man pačiai problemų ją vykdyti, aš, ko gero, atsistatydinčiau. Tačiau čia yra kiekvieno politiko ir politinės jėgos, kuri yra delegavusi į vieną ar kitą postą, apsisprendimas", – trečiadienį teigė I. Degutienė interviu "Žinių radijui".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Balsas.lt" primena, jog pirmadienį A. Čapliką užstojo pats premjeras Andrius Kubilius.

Jis pareiškė, jog esą nėra duomenų apie tai, kad sveikatos ministras gali būti "įsipainiojęs į neskaidrią veiklą", tad gali dirbti toliau. Prieš tai jis susitiko su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovu ir pačiu ministru.

„Nei raštu, nei žodžiu nesu gavęs iš teisėsaugos institucijų informacijos, kad A. Čaplikas būtų įsipainiojęs į neskaidrią veiklą, kurią tiria teisėsaugos institucijos. Nematau priežasčių, dėl ko ministras turėtų atsistatydinti. Pagal informaciją iš teisėsaugos institucijų, tam priežasčių nėra“, – pirmadienį žurnalistams sakė premjeras.

REKLAMA

Sveikatos ministras, Liberalų ir centro sąjungos atstovas Algis Čaplikas ir toliau kartojo, jog esą duomenų, kad buvęs jo pavaldinys viceministras Artūras Skikas 20 tūkst. kyšį ėmė savai partijai, neturįs.

Opozija reikalauja valdančiųjų atsakomybės

Į šiuos įvykius jau suskubo sureagtuoti parlamentinė opozicija. Darbo partijos frakciją jau išplatino pareiškimą, anot kurio, už korupciją SAM turi atsakyti ir Čaplikas, ir Kubilius“.

Seimo Darbo partijos frakcijos nariai įsitikinę, kad už korupciją Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) turi atsakyti ir jau atsistatydinęs Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas ir jį dangstęs premjeras Andrius Kubilius.

REKLAMA

„Manome, kad A. Čapliko atsistatydinimas šiandien, kai STT vėl krečia SAM, yra pavėluotas. Dabar jau visiems aišku, kad korupcijos mąstai šioje liberalcentristų vadovaujamoje įstaigoje buvo didžiuliai, o Artūro Skiko sulaikymas buvo tik pirmoji kregždė. Taip pat visiems jau aišku, kad A. Čaplikas, teigęs, kad nieko nežino apie korupciją SAM — melavo“, — sako Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys.

Darbiečiai įsitikinę, kad už korupciją SAM turi atsakyti ir Ministras pirmininkas Andrius Kubilius, laiku nepareikalavęs A. Čapliko atsistatydinimo ir taip jį faktiškai dangstęs. „Dar tik prasidėjus skandalui dėl korupcijos SAM mes pareiškėme, kad A. Kubilius turi labai rimtai apsvarstyti, ar galima pasitikėti A. Čapliku. Tuomet premjeras sakė, kad lauks teisėsaugos institucijų išvadų ir paliko A. Čapliką savo poste. Mes manome, kad premjeras dangstė A. Čapliką, todėl dabar pats turi prisiimti atsakomybę už korupciją SAM“, — teigia V. Gapšys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Premjeras A. Kubilius: ministras A. Čaplikas emocingai klysta

Sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko sprendimą trauktis iš einamų pareigų Premjeras Andrius Kubilius vertina kaip padiktuotą emocijų ir teigia, jog jis bus svarstomas.

"Tai vertinu kaip politinio standarto uždavimą. Nors, mano manymu, ministras galėjo to pareiškimo nedaryti. Jis ir man yra ne kartą sakęs ir viešai, kad jei matys tam tikrų politinių problemų, jis trauksis iš pareigų", - sakė Premjeras trečiadienį po Vyriausybės posėdžio.

A. Kubilius teigė manantis, kad A. Čaplikas galėjo tęsti darbą, tačiau sakė gerbiantis jo sprendimą ir tvirtino, kad jis dar bus svarstomas.

REKLAMA

"Manau, kad jis galėjo tęsti darbą, bet gerbiu A. Čapliko sprendimą ir pareiškimą ir dėkoju už darbą, už galų gale pradėtas reformas, kartu apgailestauju, kad ministras tokį pareiškimą daro nebaigęs darbų", - sakė Vyriausybės vadovas.

Premjeras A. Čapliko sprendimą vertina kaip emocingą. "Iš kitos pusės, manau, kad ministras emocingai klysta dėl tariamai neigiamos Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pozicijos dėl reformos, ją rėmėme ir remiame, ir galbūt emocingai paskubėjo įvertinti I. Degutienės šiandien išsakytas tam tikras abejones", - sakė A. Kubilius.

REKLAMA

Premjeras teigė, jog sprendimui priimti dar turįs penkias darbo dienas, ir jo paskelbti neskubėjo.

"Vertinti šį ministro žingsnį turime dar penkias darbo dienas pagal įstatymus. Šis žingsnis sudaro galimybes apsvarstyti pareiškimą", - sakė Ministras Pirmininkas.

Apie tai žiūrėkite LNK žinių videoreportaže

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų