26
Portugalijos futbolininkai švenčia pergalingą įvartį (nuotr. SCANPIX)

Konfederacijų taurės rungtynėse dėl trečiosios vietos Portugalija išsigelbėjo paskutinę pagrindinio laiko minutę ir išplėšė dramatišką pergalę po pratęsimo 2:1 prieš Meksiką.

26

Rungtynių eiga

Portugalija: Rui Patricio, Pepe, Luis Neto, Joao Moutinho, Andre Silva, Nelson Semedo, Danilo, Pizzi, Nani, Gelson Martins, Elseu.

Meksika: Guillermo Ochoa, Nestor Araujo, Rafael Marquez, Miguel Layun, Carlos Vela, Javier Hernandez, Hector Moreno, Hector Herrera, Andres Guardado, Oribe Peralta, Luis Reyes.

Rungtynių pradžioje Portugalijos komanda tiesiog dominavo ir varžovams apie įvartį net pasvajoti neleido. Šturmas vaisių davė jau 17-ąją minutę, kai Rafaelis Marquezas prasižengė baudos aikštelėje.

Teisėjas pasinaudojo vaizdo peržiūros technologija ir nusprendė skirti 11 metrų baudinį, tačiau prie kamuolio stojęs Andre Silva nesugebėjo nuginkluoti Guillermo Ochoa, kuris kamuolį atmušė.

Tuo pavojus prie Meksikos vartų nesibaigė, nes po kampinio puikią progą pasižymėti turėjo Nani, tačiau kapitono smūgis galva iš arti nebuvo tikslus.

Meksika pirmą labai pavojingą progą sukūrė 28-ąją minutę, tačiau sumaištyje pirmas prie kamuolio suskubo portugalų vartininkas Rui Patricio.

Pirmasis rungtynių įvartis krito į Portugalijos vartus. Javieras Hernandezas 54-ąją minutę perdavė kamuolį į baudos aikštelę, o ne vietoje atsidūręs Luisas Neto įsimušė į savo vartus.

Anksčiau 11 metrų baudinį atrėmęs Meksikos vartininkas G. Ochoa vėl sužaidė stebuklingai, kai 60-ąją minutę atrėmė Pizzi smūgį galva. Portugalas turėjo visus šansus, tačiau vartininkas pademonstravo neįtikėtiną reakciją.

Puikiai sužaidė ir portugalų vartininkas R. Patricio, kuris atrėmė J. Hernandezo bandymą pasižymėti.

Pepe išplėšė pratęsimą: po perdavimo iš krašto puikiai ore sužaidė gynėjas ir padu nukreipė kamuolį į vartus.

Teisėjas 104-ąją minutę skyrė dar vieną 11 metrų baudinį į Meksikos vartus. Už abejotiną pražangą skirtą smūgį realizavo Adrienas Silva.

Nelsonas Semedo užsidirbo antrąją geltoną kortelę, kuri virto raudona. Vėliau už itin pavojingą žaidimą Raulis Jimenezas 112-ąją minutę susilaukė tokios pačios nuobaudos.

Prieš rungtynes

Portugalijos komanda susitikime dėl trečiosios vietos versis be savo lyderio Cristiano Ronaldo, kuriam buvo leista išvykti pas savo naujagimius dvynius. Juos superžvaigždei, kaip skelbiama, pagimdė surogatinė motina.

Pirmąsias turnyro rungtynes portugalai ir meksikiečiai žaidė tarpusavyje. Po įtemptos kovos jie išsiskyrė taikiai 2:2. Europos čempionams įvarčius pelnė Quaresma (34`) ir Cedricas (86`), o Meksikos ekipoje pasižymėjo Javieras Hernandezas (42`) ir Hectoras Moreno (90+1`).

Vėliau Portugalija 1:0 palaužė Rusiją ir net 4:0 sutriuškino Naująją Zelandiją. Tiesa, pusfinalyje Europos čempionai po baudinių serijos krito prieš Čilę.

Po lygiųjų su Portugalija, Meksika identiškais rezultatais 2:1 palaužė Rusiją ir Zelandiją, tačiau pusfinalyje neturėjo daug šansų prieš Vokietiją. 4:1 pralaimėję meksikiečiai tenkinasi susitikimu dėl 3-sios vietos.