REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas didžiausių pasaulyje kavinių tinklų „Starbucks“ beveik po 15 metų traukiasi iš Rusijos visam laikui dėl  Vladimiro Putino pradėto karo Ukrainoje. 

Vienas didžiausių pasaulyje kavinių tinklų „Starbucks“ beveik po 15 metų traukiasi iš Rusijos visam laikui dėl  Vladimiro Putino pradėto karo Ukrainoje. 

REKLAMA

Kaip rašo portalas „Sky News“, Rusijoje „Starbucks“ turėjo apie 130 parduotuvių, taip pat maždaug 2 tūkst. darbuotojų.

Viena didžiausių kompanijų „Starbucks“, Rusijoje savo pirmąjį padalinį atidariusi 2007 metais, teigė, kad darbuotojams šešis mėnesius ir toliau bus mokamas atlyginimas.

Šis pareišikimas pasirodė po to, kai kiek anksčiau greito maisto restoranų tinklas „McDonald's“ paskelbė taip pat nutrauksiantis savo veiklą Rusijoje dėl V. Putino pradėtos agresijos Ukrainoje. 

Dar kovą „Starbucks“ sustabdė savo parduotuvių veiklą Rusijoje, įskaitant savo produktų eksportą į šią šalį.

Vakarų sankcijos atsiliepė pusei Rusijos užsienio prekybos

Valstybėms, kurios dėl karo Ukrainoje įvedė sankcijas Rusijai, pernai teko apytikriai pusė jos užsienio prekybos apyvartos, o ši eksporto dalis sudarė penktadalį, skelbia Vokietijos visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“, remdamasi Rusijos žiniasklaida.

REKLAMA
REKLAMA

Agentūra RBK pirmadienį cituoja ekonominės plėtros ministro Maksimo Rešetnikovo anksčiau šį mėnesį Rusijos komunistų partijos lyderiui išsiųstą oficialų laišką, kuriame tokie skaičiai pateikiami.

REKLAMA

Jame taip pat nurodoma, kad Didžiojo septyneto (G-7) valstybėms teko apytikriai ketvirtadalis Rusijos visos užsienio prekybos. Pažymima, jog įvesti prekybos ribojimai taikomi ne visam eksportui, o tik jo daliai, todėl kitai daliai vis dar galioja įprastinės tarptautinės prekybos taisyklės.

„Tiesioginiai draudimai ir kiti kiekybiniai apribojimai turi įtakos maždaug 20 proc. Rusijos eksporto. Pagrindinės prekių pristatymo problemos – apribojimai transportavimui bei atsiskaitymams“, – paaiškino M. Rešetnikovas.

2021-aisiais Rusija eksportavo prekių už 493 mlrd. JAV dolerių, o eksportas sudarė 62 proc. visos prekybos apyvartos.

RBK taip pat pažymi, jog Rusijos eksportas į Europos Sąjungą šiemet kovą, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų mėnesiu, nepaisant sankcijų, išaugo 75 proc. iki 16,2 mlrd. eurų, tačiau tokį įspūdingą šuolį nulėmė smarkiai ūgtelėjusios rusiškų energijos išteklių kainos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų