REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) trečiadienį Tautos prisikėlimo partijos (TPP) frakcijos prašymu svarstė jų atstovės Donaldos Meiželytės-Svilienės elgesį, kuomet ji, užuot dalyvavusi plenariniame posėdyje, vedė privatų renginį. Tačiau valandą ginčijęsi dėl teisinių formuluočių, etikos sargai sprendimo nepriėmė, jis nukeltas kitai savaitei.

REKLAMA
REKLAMA

Posėdyje dalyvavusi D.Meiželytė-Svilienė patvirtino, jog gruodžio 22 dieną ji nedalyvavo iki vėlumos užtrukusiame plenariniame posėdyje, nes tuo metu vedė privačios bendrovės šventinį vakarėlį. Seimo narė sakė, jog tai buvo „likutinis darbas“, nes sutartis buvo sudaryta dar vasarą, prieš ją išrenkant į parlamentą.

REKLAMA

„Viena vertus, negalėjau šitų įsipareigojimų atsisakyti, kita vertus, nedalyvavau posėdyje“, - sakė Seimo narė, pripažindama, jog „dėl to vyko konfrontacija viduje su sąžine“.

D.Meiželytė-Svilienė sakė sutarties neatsisakiusi, nes jautusi įsipareigojimą prieš žmones, kuriems turėjo koncertuoti. „Tie 70 piliečių irgi verti pagarbos“, - sakė Seimo narė, tvirtindama, jog nuo rugsėjo nebepasirašė jokių autorinių sutarčių, tad ateityje panašios situacijos nesikartos.

REKLAMA
REKLAMA

Nors komisijoje pasigirdo siūlymų pripažinti Seimo narę pažeidus etiką, tačiau jie neišgirsti, labiau linkstant į kitą pusę - jog „nesame karinis tribunolas“, kaip sakė konservatorė Vida Marija Čigriejienė, bei „žmogiškasis faktorius mūsų komisijoje turi vyrauti“, anot liberalės Dalios Teišerskytės.

Dėl to, kurią formuluotę pasirinkti priimant sprendimą dėl TPP frakcijos kreipimosi, etikos sargai ginčijosi valandą, vėl nukrypdami į diskusiją, kas yra laikytina kūrybine veikla, kuomet Seimo narys gali užsiimti papildoma veikla, jei už ją negauna pajamų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EPK narys, TPP frakcijos atstovas Mantas Varaška sakė, jog EPK neturėtų spręsti dėl D.Meiželytės-Svilienės elgesio suderinamumo su Seimo statutu, nes tuomet, kai ji koncertavo, komisija dar nebuvo atsakiusi į Seimo pirmininko, TPP vadovo Arūno Valinsko klausimą dėl Seimo narių koncertinės veiklos suderinamumo su mandatu. Todėl, pasak frakcijos kolegos, D.Meiželytės-Svilienės elgesys negali būti vertinamas suderinamumo su Seimo statutu aspektu, nes tam esą dar nebuvę teisinio pagrindo.

Dėl Seimo nario mandato nesuderinamumo su jokia kita veikla, kaip tik kūrybine, Konstitucinis Teismas nutarimą yra paskelbęs dar 2004-ųjų liepos 1 dieną, o kūrybinės veiklos apibrėžimą dar kartą pakartojęs šių metų sausio 15 dienos išaiškinime dėl parlamentarų atlyginimų. KT pabrėžė, jog kūrybinė veikla sietina su siekiu sukurti mokslo, technikos, kultūros ar meno kūrinį, o atlikdamas tokią veiklą Seimo narys turi paisyti savo kaip tautos atstovo statuso.

REKLAMA

Tai, kad D.Meiželytė Svilienė per Seimo plenarinį posėdį koncertavo privačiame bendrovės „Energijos sistemos servisas“, eksploatuojančios Rusijos dujų koncernui „Gazprom“ priklausančią Kauno termofikacijos elektrinę, vakarėlyje, išsiaiškino TPP frakcija. Jos prašymu tautos išrinktosios elgesį ir svarstė etikos sargai.

Seimo narys iki prisiekdamas turi atsisakyti su parlamentaro mandatu nesuderinamos veiklos. Konstitucija bei Seimo Statutas parlamentarams leidžia papildomai užsiimti tik kūrybine veikla.

Apie tai – LNK žinių videoreportaže.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų