26
Vilniaus „Rytas“  – Atėnų „Peristeri“  (nuotr. FIBA Europe)

Po įspūdingos pergalės FIBA Čempionų lygoje Vilniaus „Ryto“ vyriausiasis treneris Giedrius Žibėnas džiaugėsi auklėtinių atsidavimu ir sirgalių palaikymu.

26

LKL čempionai antradienio vakarą net 89:64 įveikė Vasillio Spanoulio treniruojamą Atėnų „Peristeri“ ir pagerino savo galimybes kovoje dėl patekimo į kitą etapą.

„Sveikinu su pergale, kurios mums labai reikėjo. Noriu padėkoti sirgaliams, kurie nuo mūsų nenusisuko po pralaimėjimų. Man atrodo, kad šiandien jiems grąžinome skolą. Nenoriu daug kalbėti apie skaičius, bet kai kovą po lenta laimi 52:30, tai daug ką pasako apie komandos atsidavimą ir kovą.

Po pirmo, trečio ar penkto pralaimėjimo kažkas galbūt kūrė spaudimą iš išorės, bet mes nekėlėme sau jokio spaudimo. Ką mes padarėme, tai pradėjome vienas kitą daužyti treniruotėse. Pridėjome fiziškumo ir dabar šita komanda primena praėjusį sezoną. Aišku, sudėtis yra visiškai kitokia ir tai visiškai naujas istorijos lapas“, – sakė vilniečių vyr. treneris Giedrius Žibėnas.

Strategas ne kartą akcentavo treniruočių metu itin išaugusį fiziškumo lygį. Pasak trenerio, būtent tai lėmė komandos atgimimą.

„Šitos dvi pergalės labai keičia psichologinį foną. Žinojome, kad galime persilaužti tik būdami ir dirbdami kartu. Natūralu, kad tiek treneriams, tiek žaidėjams būna visokių abejonių, bet mes pradėjome keistis treniruotėse. Esmė tai, kaip mes ateiname į treniruotes, kiek esame pasiruošę vienas kitą atidaužyti“, – tikino jis.

Likus 2 sek. ir „Rytui“ pirmaujant 25 taškais G. Žibėnas nusprendė išnaudoti savo minutės pertraukėlę. Treneris atskleidė, kad po rungtynių jis iškart atsiprašė savo kolegos V. Spanoulio.

„Kas supranta krepšinį, tas puikiai žino, kodėl paėmiau minutės pertraukėlę. Turnyras toks, kur tik 6 rungtynės ir taškų skirtumas gali būti labai svarbus. Iškart po rungtynių priėjau prie Spanoulio ir atsiprašiau. Jis viską suprato ir dėl to nekilo jokių problemų“, – sakė G. Žibėnas.

Kalbėdamas apie sekmadienį Vilniuje laukiančią akistatą su Kauno „Žalgiriu“, G. Žibėnas atkreipė dėmesį į energijos svarbą.

„Žalgiris“ šiemet yra žymiai fiziškesnė komanda. Vienintelis būdas bandyti kažką pasiekti, tai žaisti taip, šiandien. Mes nieko lengvo jiems tikrai neduosime“, – užbaigė „Ryto“ treneris.

Tuo metu 24 taškus pelnęs ir 31 naudingumo balą surinkęs Marcusas Fosteris džiaugėsi pavykusiu vakaru:

„Tai buvo smagios rungtynės, ypač po tokio sunkaus spalio. Buvo tikrai sunku. Visą tą laiką žinojome, kad esame gera komanda. Tiesiog kiekvienam reikėjo pažiūrėti į save ir aikštėje palikti visą širdį. Mes visada kažką geriname savo žaidime, bet šios rungtynės buvo didelis žingsnis į priekį. Atmosfera buvo nuostabi. Dėl tokios atmosferos ir atvykau į Vilnių. Įspūdį sirgaliai padarė dar prieš kelis metus, kai atvažiavau čia žaisti ikizezoninių rungtynių su „Panathinaikos“, – pasakojo krepšininkas.

„Rytas“ mače su „Peristeri“ dominavo absoliučiai visose kategorijose, o didžiausias skirtumas tarp komandų buvo 29 taškai.

„Rytas“ pataikė net 50 proc. mestų tritaškių – 9 iš 18, dominavo po krepšiais (52:30) ir atliko kone dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų (19 prieš varžovų 10).

Po triuškinančio pralaimėjimo V. Spanoulis nedaugžodžiavo: „Sveikinimai „Rytui“. Jie šiandien žaidė geriau ir nusipelnė laimėti. Šiandien turėjome daug problemų. Turime padaryti išvadas ir eiti į priekį.“

Gerą bangą pagavęs „Rytas“ visiškai išbrido iš 5 iš eilės pralaimėjimų liūno, į kurį buvo įkritęs spalį.

Dabar vilniečiai sudėjus LKL ir Čempionų lygos turnyrus jau fiksuoja 2 pergalių seriją ir ją galės pratęsti jau sekmadienį, kai „Jeep“ arenoje susitiks su „Žalgiriu“.

Tuo metu antrąjį Čempionų lygos ratą „Rytas“ pradės tik po mėnesio – lapkričio 30 d. vilniečiai Atėnuose susitiks su jau kartą įveikta „Peristeri“ ekipa.