REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Lietuva mini 22-ąsias tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną. Bandydama nuversti teisėtai išrinktą ir nepriklausomos valstybės atkūrimą paskelbusią Lietuvos valdžią sovietų kariuomenė 1991 metų sausio 13-osios naktį Vilniuje ginkluota jėga užėmė Televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos pastatą. Sovietų kariuomenė tuomet neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo rūmų, kuriuos saugojo dešimtys tūkstančių žmonių. Tačiau prie Televizijos bokšto nebuvo išvengta aukų – desantininkams pradėjus su karine technika važinėti po minią ir šaudyti į beginklius žmones, žuvo 14 ir buvo sužeisti daugiau nei tūkstantis laisvės gynėjų.

REKLAMA
REKLAMA

Šeštadienio vakarą prie Televizijos bokšto, Nacionalinio radijo ir televizijos pastato, kur žuvo ir buvo sužeisti Lietuvos laisvę gynę žmonės, buvo uždegti atminimo laužai.

REKLAMA

Pagerbti už Lietuvos laisvę žuvusių žmonių atminimo prie LRT atėjo premjeras Algirdas Butkevičius su žmona, minioje buvo galima krašto apsaugos ministrą Juozą Oleką, Ireną Degutienę ir nemažai kitų politikos, kultūros atstovų, aukšto rango karininkų.

Prie liepsnojančių laužų su šeimomis susirinkę vilniečiai ir sostinės svečiai ne tik pagerbė žuvusiųjų atminimą, bet patys dalijosi prisiminimais apie lemtingas mūsų tautos istorijai dienas.

REKLAMA
REKLAMA

Balsas.lt jau rašė ir apie kitus Sausio 13-osios renginius. Šiandien Vilniuje surengtas XXII tradicinis tarptautinis bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtas žuvusiems už Lietuvos laisvę atminti.

Šia gražia tradicija pagerbiamas Loretos Asanavičiūtės, Virginijaus Druskio, Dariaus Gerbutavičiaus, Rolando Jankausko, Rimanto Juknevičiaus, Alvydo Kanapinsko, Algimanto Petro Kavoliuko, Vytauto Koncevičiaus, Vido Maciulevičiaus, Tito Masiulio, Alvydo Matulkos, Apolinaro Povilaičio, Igno Šimulionio, Vytauto Vaitkaus atminimas.

Bėgimo dalyviai šeštadienio vidudienį startavo nuo Antakalnio kapinių, kur prieš tai buvo padėtos gėlės ant 1991 m. žuvusiųjų Laisvės gynėjų kapų. Bėgikai finišuos prie Televizijos bokšto, Sausio 13-osios gatvėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jau dvidešimt antrą kartą rengiamas pagarbos bėgimas nėra varžybos, jame nesiekiama išaiškinti nugalėtojų ir prizininkų. Visiems, kurie sėkmingai įveiks 9 kilometrų nuotolį nuo Antakalnio kapinių iki Televizijos bokšto, bus įteikti atminimo medaliai.

Bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ pirmą kartą buvo surengtas 1992 metais ir nuo tada vyksta kasmet.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų