• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šių metų milijardierių sąraše – 9 žmonės, kurie praturtėjo dėl socialinių tinklų bumo internete. Markas Zuckerbergas kainuoja daugiau nei Romanas Abromovičius. Ir sprendžiant pagal viską, tai tik pradžia: per vienerius metus „Facebook“ įkūrėjo pajamos išaugo 238 proc.

REKLAMA
REKLAMA

2011 metų pasaulio milijardierių reitinge atsirado iš karto 6 „Facebook“ akcininkai (du iš jų – patys jauniausi milijardieriai pasaulyje), „Groupon“ investuotojas ir socialinių žaidimų kūrėjo „Zynga“ įkūrėjas. Ir vienas žmogus, įsigudrinęs investuoti iš karto į visas šias kompanijas – Jurijus Milneris.

REKLAMA

Marko Zuckerbergo turtas vertinamas 13,5 mlrd. dolerių.

Per metus šio vaikino valdomas turtas išaugo daugiau nei tris kartus. Visai neseniai „Goldman Sachs“ investavo į „Facebook“ 50 mlrd. dolerių, tačiau antrinėje rinkose socialinis tinklas yra vertinamas pusantro karto didesne suma. Žurnalas „Times“ paskelbė M. Zuckerbergą metų žmogumi, jo vadovaujamas „Facebook“ buvo paminėtas Baracko Obamos metiniame pranešime kaip sėkmingų amerikietiškų inovacijų pavyzdys. M. Zuckerbergas paaukojo 100 mln. dolerių Newarko mokykloms, o apie jį sukurtas filmas „Socialinis tinklalapis“ gavo 3 „Oskarus“. Galų gale socialiniai tinklai ėmė valdyti pasaulį (kai kas dėl revoliucijų Šiaurės Afrikoje kaltina „Facebook“) ir 2010 metus oficialiai galima vadinti M. Zuckerbergo metais.

REKLAMA
REKLAMA

Dustino Moskovitzo turtas vertinamas 2,7 mlrd. dolerių.

Pats jauniausias milijardierius visame pasaulyje yra tik 8 dienomis jaunesnis nei jo kaimynas Harvardo universitete M. Zuckerbergas. Jie kartu metė mokslus ir išvažiavo į Kaliforniją, kur D. Moskovitzas tapo trečiuoju bendradarbiu „Facebook“ ir kompanijos technologijų direktoriumi. 2008 metais jis išėjo ir įkūrė nuosavą kompaniją „Asana“, kuri, D. Moskovitzo žodžiais, kuria revoliucines programas. Jo „Facebook“ dalis kainuoja 2,7 mlrd. dolerių.

Yoshikazu Tanaka turtas vertinamas 2,2 mlrd. dolerių.

Socialinio tinklalapio „Gree“, įkurto Y. Tanakos, akcijos per metus išaugo 35 proc. „Gree“ – socialinių žaidimų mobiliesiems telefonams tinklalapis, kurio auditoriją 2010 metų gruodį sudarė 23 mln. žmonių. 2011 metais „Gree“ sudarė sutartį su kinų „Tancent“ (didžiausias daugiaformačių pranešimų operatorius) ir atidarė biurą San Franciske, žinoma, galvodama apie tarptautinę plėtrą. Yoshikazu Tanaka kažkada dirbo „Sony“, vėliau didžiausiame japonų interneto žurnale „Rakuten“, o 2004 metais išėjo, kad sukurtų savo nuosavą kompaniją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Erico Lefkofsky turtas vertinamas 1,6 mlrd. dolerių.

Investuotojas iš Čikagos yra vienas iš įkūrėjų visų laikų greičiausiai augusios kompanijos „Groupon“ ir kontroliuoja 30 proc. verslo. „Groupon“ parduoda nuolaidas paslaugoms, tačiau kartu yra ir socialinis servisas, kadangi nuolaidos įsigalioja tik esant minimaliam reikalaujam pirkėjų skaičiui. Pirminė E. Lefkovsky investicija į „Groupon“ buvo vos vienas milijonas dolerių. Kompaniją valdo Andrew Masonas, o E. Lefkovsky ieško naujų investuotojų.

Seano Parkerio turtas vertinamas 1,6 mlrd. dolerių.

S. Parkeris – milijardierių reitingo sąrašo naujokas. Jam priklauso, kaip tvirtinama, 3 proc. „Facebook“. Būdamas 19 metų jis tapo vienu iš įkūrėjų žaidimų tinklalapio „Napster“, kuri garsiai apie save paskelbė 1999 metais, tačiau greitai užgeso dėl bėdų su intelektine nuosavybe. 2004 metais S. Parkeris prisijungė prie „Facebook“ ir surado kompanijai pirmąjį investuotoją. Dabar S. Parkeris yra rizikos kapitalo „Founders Fund“ vadovaujantysis partneris.

REKLAMA

Eduardo Saverino turtas vertinamas 1,6 mlrd. dolerių.

E. Saverinas kartu su M. Zuckerbergu Harvarde ėmėsi „Facebook“ kūrimo, tačiau kai jo partneriai persikėlė į Kaliforniją, jis liko rytiniame vandenyno krante. Susipykęs su „Facebook“, teisėsi, o taikiai susitarus gavo 5 proc. „Facebook“. Gyvena Singapūre, neseniai investavo į „Qwiki“.

Peterio Tillo turtas vertinamas 1,5 mlrd. dolerių.

P. Tillas įkūrė „PayPal“, pardavė jį „eBay“ už 1,5 mlrd. dolerių 2002 metais ir tapo aktyviu investuotoju. Jo valdovas fondas „Clarium Capital“ išgyvena ne pačius geriausius laikus (aktyvai per dvejus metus sumažėjo nuo 7,4 mlrd. dolerių iki 1,4 mlrd. dolerių), tačiau P. Tillas turtėja dėl sėkmingų investicijų. 2004 metais jis davė 500 tūkst. dolerių tada dar niekam nežinomo „Facebook“ įkūrėjams ir dabar jam priklausanti šio socialinio tinklo dalis vertinama 1,5 mlrd. dolerių. Be „Facebook“ jis investuoja į kosminių laivų kūrimą, į vaistų nuo senatvės paiešką.

REKLAMA

Marko Pincuso turtas vertinamas 1 mlrd. dolerių.

Kompaniją „Zynga“, pavadintą nudvėsusio mylimo M. Pincuso buldogo garbei, jis įkūrė 2007 metais. Šiandien socialinių žaidimų kūrėjų įmonė vertinama 7-10 mlrd. dolerių. Fenomenalus „Zynga“ augimas siejamas su „Facebook“ augimu, kadangi patys žinomiausi kompanijos kūriniai – „Farmville“, „Mafija“ ir „Cityville“ – veikia būtent šio socialinio tinklo platformoje. Kalbama ir apie tai, kad M. Pincusas turi nedidelę dalį „Facebook“.

Jurijaus Milnerio turtas vertinamas 1 mlrd. dolerių.

Didžioji dalis Jurijaus Milnerio investicijų vienaip ar kitaip susietos su socialiniais tinklais. Rusijoje „mail.ru group“ valdo „Moim krugom“ ir „Odnoklasniki“ bei domisi „vKontakte“. „DST Global“ – bendrasavininkas „Facebook“, „Zynga“ ir „Groupon“: antrinėje rinkoje šių trijų bendrovių vertė artėja prie 100 mlrd. dolerių (būtent dėl investicijų į JAV  J. Milneris pateko į milijardierių reitingą). Visai neseniai jo valdomas fondas investavo į muzikinį tinklalapį „Spotify“. Visai neseniai J. Milneris investavo į 43 kompanijas. Jei tikėtume jo paties žodžiais, jis nė neprisimena, kaip kompanijos vadinasi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų