Kauno „Žalgirio“ (9-15) krepšininkai krito į gilią duobę antrame kėlinyje, iš kurios pagirtinai kapstėsi antroje rungtynių dalyje Vitorijoje, bet galiausiai patyrė pralaimėjimą prieš tritaškiais baudusią „Baskonia“ (12-12). Taip žalgiriečiai praktiškai palaidojo galimybes patekti į atkrintamas varžybas.

Tai buvo vienas tų finalų, apie kuriuos kalbėjo Šarūnas Jasikevičius, kurį „Žalgiris“ laimėti privalėjo, tačiau tritaškiais baudę baskai buvo stipresni 80:73 (12:17, 13:23, 27:19, 21:21).

Likus šešiems turams iki reguliaraus sezono pabaigos žalgiriečius nuo aštuntos vietos jau skiria net trys pergalės, tad viltys žengti toliau - labiau teorinės nei realios.

„Žalgiris“ antrajame kėlinyje po Brandono Davieso dvitaškio buvo priekyje 24:20, bet tada krito į košmarišką duobę. Likusias beveik šešias minutes greitą puolimą užkūrusi „Baskonia“ laimėjo 20:1 ir pasiuntė žalgiriečius į nokdauną.

Bet ne į nokautą. Tuo buvo galima įsitikinti trečio kėlinio pradžioje, kurį Š.Jasikevičiaus auklėtiniai pradėjo šešiais taškais be atsako, įvėlė Vitorijos krepšininkus į pozicinį žaidimą ir buvo ištirpdę 15 taškų deficitą iki keturių.

Vis tik tada baskai pataikė keturis tolimus metimus ir arčiau svečių neprisileido. „Žalgiris“ per trečią kėlinį pelnė 27 taškus – dviem daugiau nei per pirmus du kartu sudėjus.

Ketvirtame kėlinyje kauniečiai išlaikė kovinį atstumą, bet viltis skandino Luca Vildoza, pataikęs tris tritaškius ir sugrąžinęs šeimininkams dviženklę persvarą 69:59.

Nepaisant tokių smūgių, kauniečiai nepasidavė ir likus žaisti dvi minutes po perimto kamuolio dar mažino atsilikimą iki 67:73. Vis tik arčiau priartėti nepavyko,

Antroje mačo pusėje žalgiriečius baudė varžovų snaiperiai, kurie gelbėjo ispanų puolimą, kai persvara pavojingai sumenkdavo. Viso „Baskonia“ realizavo 11/28 tritaškių (39,3 proc.). „Žalgiris“ pataikė 5/12 (41,7 proc.).

Lietuvos čempionai suklydo net 17 kartų, o dešimt klaidų padaryta per pirmus du kėlinius.

Rezultatyviausias rungtynes šio sezono Eurolygoje, atstovaudamas „Žalgiriui“, sužaidė Deonas Thompsonas, pelnęs 11 taškų. Tuo tarpu vienas prasčiausių rungtynių sužaidė Paulius Jankūnas, per 7 minutes pelnęs 4 taškus ir keturis kartus pažeidęs taisykles.

„Žalgiriui“ 13 taškų pelnė Brandonas Daviesas, 11 Marius Grigonis, 10 Artūras Milaknis.

„Žalgiris“: B.Daviesas 13, D.Thompsonas ir M.Grigonis po 11, A.Milaknis 10, Th.Walkupas ir E.Ulanovas po 8, L.Westermannas 5, P.Jankūnas 4, A.White’as 3.

„Baskonia“: L.Vildoza 16, Sh.Shieldsas 14 (10 atk. kam.), J.Voigtmannas ir V.Poirieras po 13, M.Huertas 11 (7 rez. perd.).