Spalio 26 d. 16 val. Švietimo ir mokslo ministerijos Ovaliojoje salėje bus pagerbti studentai ir jų treneriai, iš 26-osios studentų vasaros universiados, rugpjūtį įvykusios Kinijoje, šiemet parvežę kaip niekad daug medalių: 5 aukso, 5 sidabro ir 3 bronzos. Lietuvos sportininkai, iškovoję 13 medalių, tarp pasaulio šalių užėmė 13 vietą, o Europoje – 6-ąją. Jiems bus įteikti medaliai „Už sporto pergales“, premijos, kitos dovanos. Renginyje dalyvaus švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Aukso medalius pelnė: dviratininkės Eglė Zablockytė, Aušrinė Trebaitė, Aleksandra Sošenko (dviračio plento varžybų merginų 30 km. komandų atskiro starto lenktynėse), dviratininkė Vilma Rimšaitė (BMX klasėje, ji įvykdė ir olimpinius normatyvus), dviratininkė Vilija Sereikaitė (3 kartus pagerino universiados rekordą), net du aukso medalius iškovojo plaukikas Giedrius Titenis.

Sidabro medaliais pasipuošė: Airinė Palšytė, pakartojusi Lietuvos rekordą ir pagerinusi asmeninį (šuoliai į aukštį), Viktorija Žemaitytė (septynkovė), Aurimas Didžbalis (sunkioji atletika), disko metikė Zinaida Sendriūtė (pagerino asmeninį rekordą), bėgikas Rytis Sakalauskas (pagerino Lietuvos rekordą).

Bronzos medalius iškovojo: dviratininkas Tautvydas Biknius, lengvaatletė Lina Grinčikaitė ir vaikinų krepšinio rinktinė.

Šiemet į universiadą iš mūsų šalies buvo išvykusi gausiausia iki šiol studentų sportininkų delegacija.

Lietuviai varžėsi šiose sporto šakose: lengvoji atletika, buriavimas, badmintonas, šaudymas, dviračių sportas, plaukimas, taekwondo, sunkioji atletika, sportinė gimnastika. Universiadoje taip pat dalyvavo vaikinų ir merginų krepšinio rinktinės.