Šiandien prasidėjo naujasis Škotijos futbolo čempionatas. „Premier“ lygos startas itin sėkmingai susiklostė Lietuvos atstovams Andriui Veličkai, Audriui Kšanavičiui ir Sauliui Mikoliūnui, kurie ne tik įmušė po įvartį, bet ir išplėšė savo ekipoms pergales.

Po skaudžios nesėkmės Kaune vis dar bandantys atsigauti Glazgo „Rangers“ futbolininkai sezoną atidarė rungtynėmis išvykoje su „Falkirk“ klubu. Škotijos vicečempionai vėl nedemonstravo gero žaidimo, bet po vienintelio A. Veličkos įvarčio, kurį galite pažiūrėti straipsnio apačioje esančiame video, 64 minutę dėka išnešė sveiką kailį ir iškovojo tris taškus.

Kad pergalė buvo išvargta byloja, ir tas faktas, kad 50 minutę varžovai mušė 11 metrų baudinį, bet Glazgo komandą išgelbėjo didvyriškai smūgį atrėmęs vartininkas Allanas McGregoras.

Po pirmojo savo įvarčio Škotijos čempionate lietuvis A. Velička neslėpė džiaugsmo:

„Esu labai laimingas, kad man pavyko pasižymėti, bet svarbiausia, kad iškovojome tris taškus ir sėkmingai startavome. Po trečiadienio fiasko šios pergalės mums reikėjo kaip oro. Žinojome, kad reikia pasitaisyti, todėl pergalė – itin svarbi.“

„Mačas buvo sunkus, bet Škotijos lygoje lengvų rungtynių ir nebūna. Manau, kad šiandien mes su Krisu Boydu neblogai atlikome savo darbą. Kitą savaitę laukia intriguojanti dvikova su „Hearts“ ekipa – turėtų būti geros rungtynės“ – prognozavo kaunietis.

Edinburgo „Hearts“ klubas taip pat pergalingai pradėjo naująjį sezoną. Jis namie 3:2 įveikė „Motherwell“ ekipą. Šiame mače pasižymėjo net du lietuviai – A. Kšanavičius pirmo kėlinio pabaigoje (40 min.) buvo išvedęs savo klubą į priekį 2:1, o pergalę 82 minutę išplėšė Saulius Mikoliūnas.