30
Šarūnas Jasikevičius (nuotr. Fotodiena.lt)

Karaliaus Mindaugo taurė po dviejų metų pertraukos grįžta į Vilnių. 37 minutes turnyro finale atsilikinėję Vilniaus „Ryto” krepšininkai surengė lemiamą spurtą ir pirmąkart šiame sezone įveikė Kauno „Žalgirį”.

30

Kauniečių treneris Šarūnas Jasikevičius apie pralaimėjimą kalbėjo rekordiškai trumpai ir viso tepasakė tris sakinius.

Vilniečiai pirmąkart į priekį išsiveržė likus dviems minutėms ir pademonstravę charakterį triumfavo 70:67 (11:13, 24:17, 16:13, 16:27).

Likus 15 sekundžių iki rungytnių pabaigos Rokas Stipčevičius smeigė tritaškį ir suteikė „Rytui” 3 taškų pranašumą, tačiau jau kitoje atakoje Artsiomas Parakhouskis ties tritaškio linija prasižengė prieš Leo Westermanną.

Prancūzo rankose buvo „Žalgirio” galimybė išplėšti pratęsimą. Vis tik, prancūzas, pataikęs pirmus du metimus, trečiojo pataikyti nesugebėjo ir vėliau sekė dvi iš eilės žalgiriečių pražangos, o lemiamam metimui žaliai-balti laiko nebeturėjo.

Būtent rungtynių pabaiga, Š. Jasikevičiaus nuomone, tokiose įtemptose rungtynėse lemia labai daug. Vis tik, žalgiriečių treneris net ir tiesiogiai užsiminė apie šeimininkus lydėjusią sėkmę.

„Reikia pasveikinti „Rytą” su pergale. Tokiose rungtynėse labai daug lemia disciplina ir sėkmė. Pasakysiu taip: iš mūsų pusės buvo labai mažai disciplinos, o iš „Ryto” pusės buvo labai daug sėkmės.

Kontroliavome rungtynes 37 minutes, bet kai varžovai rungtynių pabaigoje pataiko tokius metimus, jie pajaučia tą pergalės kvapą ir tada sustabdyti labai sunku”, – dėstė Š. Jasikevičius.

Tiesa, Lietuvos čempionų treneris greičiausiai būtų kalbėjęs ir ilgiau, tačiau beveik visi renginyje dirbę žurnalistai Šaro spaudos konferencijos metu dėl tam tikrų nesklandumų buvo komandų persirengimo kambariuose ir kalbėjosi su krepšininkais.