REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skaudi nelaimė Telšių rajone – ten įtūžęs jautis mirtinai subadė ūkininką. Artimieji surado vyrą palaukėje, kur jis subadytas dar spėjo nušliaužti.

Skaudi nelaimė Telšių rajone – ten įtūžęs jautis mirtinai subadė ūkininką. Artimieji surado vyrą palaukėje, kur jis subadytas dar spėjo nušliaužti.

REKLAMA

Ant jo kūno buvo matyti kraujosruvos, likusios nuo stiprių smūgių. 63-ejų ūkininkas jau kelerius metus planavo parduoti jaučius ir daugiau laiko skirti šeimai. Laukuose dabar ramiai besiganantys jaučiai užpuolė ir mirtinai subadė savo šeimininką. 

„Jaučiai, buliai – jis augino juos. Augino ir turėjo bandą melžiamų, o tie jaučiai buvo atskirai, čia, ganykloje, kitoje kelio pusėje“, – pasakojo kaimynas Pranas.

Netekties sukrėsti ūkininko artimieji atsisakė kalbėti prieš kameras. Vyras vienas pats buvo nuėjęs pas beveik toną sveriančius gyvulius. Tikėtina, kad jaučiai išėjo iš ganyklos ir ūkininkas bandė juos suvartyti atgal. Tačiau, kaip viskas įvyko, niekas nematė.

Žmona pagalbos kviestis ėmėsi vėliau, jau pamačiusi, kad jaučiai varto vyro kūną. Bulius stipriai sužalojo žmogui koją, ant nugaros nuo smūgio liko didelė kraujosruva. Ūkininkas jau kelerius metus galvojo parduoti bandą ir daugiau laiko skirti sau bei šeimai. 

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, tai jau nebe pirmas toks įvykis šiais metais Lietuvoje, kai gyvulys mirtinai subado žmogų. Prieš pusantro mėnesio panašiomis aplinkybėmis žuvo žinomo tarptautinio Sūrių festivalio organizatorius Audrius Jokubauskas. 

REKLAMA

„Kalbant apie gyvūnus, mes patys dažniausiai kalti, kad nebrokuojame tų gyvulių, kurie yra pikti. Nes tiek buliai, tiek motinos karvės gali būti piktos ir dažnai mes tuos palikuonis pasiliekame auginimui. Ką reikėtų daryti priešingai – juos nedelsiant reikėtų brokuoti“, – aiškino Stambių gyvūnų klinikos vadovas dr. Arūnas Rutkauskas. 

Mokslininkas sako, kad yra nerašyta taisyklė – niekada pas gyvulį neiti vienam, užpuolimo atveju kitas žmogus turėtų nukreipti dėmesį ir iškart kviesti pagalbą. 

„Jis turėtų eiti kasdieniniais drabužiais, gink Dieve, kvepalų, pašalinių negali būti, naujas odekolonas geras, negali būti alkoholio kvapo, dyzelino, benzino kvapo – nepažįstami kvapai gyvūnams sukelia baimę, tuo pačiu stresą. Streso metu mes nežinome, kas bus“, – sakė A. Rutkauskas. 

Taip pat einant pas gyvulius patartina su savimi visuomet turėti lazdelę, kuria žmogus parodytų jiems, kad jis yra šeimininkas.

Daugiau detalių ieškokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Kaip gaila man gyvuliuku visų. Juos išveža į musulmonų kraštus,ten jie daužo,muša,su metalo lenciugais. Kad ,jaustų skausmą,stresą ..o tada žudo ir valgo. Todėl ir yra tie muslai kaip žvėrys. Žinoma ,daug lietuvių augina,bet manau jie nekankina...och...žemėje patys žiauriausi,blogiausi,nieksai ir tt .žmonės. Kam mes gimem visi ....geriau nebūtų žmonių..ir manęs nebūtų..............

Na pats tai būsi 50 nukriošęs diedas.mano kaimynas 90 metų protingas žvalus diedukas ir dar traktoriumi savo daržiuką išsidirba.
Kai įsiaudrinęs virš tonos sveriantis bulius netoli jaučia norinčią karvę... Gal su ekskavatorium ar tanku geriau prisiartinti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų