REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo numatyti nulio promilių alkoholio ribą visiems transporto priemonių vairuotojams.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo numatyti nulio promilių alkoholio ribą visiems transporto priemonių vairuotojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie tai, kad VRM šias Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas įregistravo trečiadienį, portalui tv3.lt patvirtino vidaus reikalų ministro patarėjas Tomas Beržinskas.

REKLAMA

Šiuo metu maksimali numatoma leistina alkoholio koncentracija kraujyje vairuotojams yra 0,4 promilės.

VRM teisės akto projekte atkreipia dėmesį į tai, net ir mažas alkoholio kiekis turi poveikį vairuotojų reakcijai.

„Specialistų teigimu, net ir mažas alkoholio kiekis paveikia vairuotojo smegenis, o didėjant alkoholio koncentracijai kraujyje blogėja vairuotojo reakcija. Vairuotojas blogiau įvertina greitį, atstumą, kitų eismo dalyvių veiksmus.

REKLAMA
REKLAMA

Siekiant efektyviau kovoti su asmenimis, kurie transporto priemones vairuoja būdami neblaivūs, formuoti vairuotojų įpročius bei visuomenės požiūrį, kad alkoholio vartojimas ir transporto priemonių vairavimas yra nesuderinami dalykai, projektu siūloma nustatyti 0 promilių leistiną alkoholio koncentraciją biologinėse organizmo terpėse visų rūšių transporto priemonių vairuotojams“, – skelbiama VRM parengto teisės akto aiškinamajame rašte.  

Šį teisės akto projektą dar svarstys Vyriausybė ir Seimas.

Gąsdinanti statistika

Kaip nurodo VRM, per pastaruosius dešimt metų 100-tui eismo įvykių tenkanti žuvusių ir sužeistų žmonių dalis mažai pakito: vidutiniškai kasmet dėl šimto neblaivių vairuotojų kaltės žuvo 11 ir sužaloti 143 žmonės. Panašus santykis stebimas nuo 2000 m.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Darytina išvada, kad, nors gerokai sumažėjo dėl neblaivių asmenų kilusių eismo įvykių skaičius, santykinai jų padaroma tokia pati žala – išlieka toks pat eismo įvykių ir jų metu žuvusių bei sužalotų asmenų santykis. Atkreiptinas dėmesys, kad 2014 m. pastebimai išaugo dėl neblaivių vairuotojų kaltės žuvusių žmonių skaičius“, – aiškina VRM.

Administracinių teisės pažeidimų registro duomenimis, 2014 m. neblaivūs transporto priemonių vairuotojai sukėlė 344 eismo įvykius (10 proc. visų eismo įvykių), kurių metu buvo sužeisti 449 žmonės (11 proc. visų sužeistų) ir 47 eismo dalyviai žuvo (18 proc. visų žuvusių).

REKLAMA

2014 m., palyginti su 2013 m., dėl neblaivių vairuotojų kaltės žuvo 14 žmonių daugiau (42 proc.). Per 2015 m. aštuonis mėnesius neblaivūs vairuotojai sukėlė 137 eismo įvykius, kurių metu buvo sužeista 219 žmonių ir 5 eismo dalyviai žuvo.

Lyginant Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos šalių eismo saugumo rodiklius (pagal Eurostato duomenis apie skirtingose šalyse eismo įvykiuose žuvusių žmonių skaičių, tenkantį 1 mln. gyventojų), matyti, kad situacija mūsų šalyje buvo ir išlieka viena prasčiausių – 2014 m. Lietuvą (90) pagal eismo įvykiuose žuvusių asmenų rodiklį lenkė tik Latvija (106), panaši situacija buvo Rumunijoje (91) ir Bulgarijoje (90).  

0 promilių riba nustatyta visiems vairuotojams ir kitose Europos Sąjungos šalyse, tokiose kaip Bulgarija, Čekija, Slovakija, Vengrija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų