REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar žinojote, kad snaudimas kenkia jūsų sveikatai? Tradicinių žadintuvų era jau beveik baigėsi, o  skaitmeniniai žadintuvai užleido vietą mūsų išmaniesiems telefonams. Ir šis tobulas prietaisas turi vieną labai viliojančią funkciją: mygtuką „snooze“, dar žinomą kaip „snausti“.

Ar žinojote, kad snaudimas kenkia jūsų sveikatai? Tradicinių žadintuvų era jau beveik baigėsi, o  skaitmeniniai žadintuvai užleido vietą mūsų išmaniesiems telefonams. Ir šis tobulas prietaisas turi vieną labai viliojančią funkciją: mygtuką „snooze“, dar žinomą kaip „snausti“.

REKLAMA

Daugumoje prietaisų pagal gamyklinius nustatymus snausti leidžiama dešimt minučių. Suskamba žadintuvas, paspaudžiate „snausti“ ir po dešimties minučių vėl esate pažadinamas. Tai suteikia nuostabų jausmą, tarsi galėjote šiek tiek ilgiau pamiegoti. Deja, tai nėra naudinga jūsų sveikatai, todėl geriau to net nedarykite, rašo tips-and-tricks.co.

Snausti

Snausti ‒ tai žadintuvo nustatymo parinkties mygtukas, kurį nuspaudus, žadintuvas suskamba po penkių, dešimties ar penkiolikos minučių. Per tą laiką galite dar pamiegoti arba tiksliau ‒ pasnausti. Daugeliui žmonių tai patinka ir net mes, žurnalistai, kartais pavėluojame į darbą, nes per daug kartų nupaudžiame snaudimo mygtuką. Deja, pasak mokslininkų, snaudimas  mums visiškai nenaudingas.

REKLAMA
REKLAMA

 

Miego kokybė

Snūstelėjimas tarp žadintuvo skambėjimų yra toks lengvas, kad iš tikrųjų net nėra naudingas. Kai snaudžiate, jūsų ilgas ir gilus miegas jau yra pertrauktas.

REKLAMA

Užuot pabudę, jaučiatės mieguisti ir pavargę. Knygoje „Margriet“ miego ekspertas Alies Coster paaiškina: „Kol jūs snaudžiate, jūsų miego kokybė nėra pakankamai gera, kad naudingai prisidėtų prie jūsų kūno ir smegenų atsigavimo. Taip yra todėl, kad jūsų miegas kiekvieną kartą pertraukiamas“.

Taigi žadintuvą geriau nusistatyti tada, kai tikrai reikia keltis. Taip galėsite miegoti ilgiau ir mėgautis giliu miegu. Ilgainiui tai leidžia jaustis geriau ir žvaliau. Jei nepakankamai miegate arba miegate prastai, gali padidėti vėžio ir širdies ir kraujagyslių ligų rizika.

REKLAMA
REKLAMA

Naudodami šį žingsnis-po-žingsnio planą galite lengvai atsikratyti snaudimo įpročio:

1. Pakankama miego trukmė

Kiek tiksliai miego jums reikia, yra labai individualu. Vidutiniškai suaugusiems reikia nuo septynių iki devynių valandų miego per naktį. Eikite miegoti laiku, kad iš tikrųjų pakankamai išsimiegotumėte iki to laiko, kai suskambės žadintuvas.

2. Miego ritmas

Geriausias dalykas jūsų bendrai savijautai yra išlaikyti pastovų miego ritmą net ir savaitgaliais! Taigi eikite miegoti kiekvieną vakarą ir kelkitės kiekvieną dieną tuo pačiu metu. Jūsų kūnas pripras prie šio ritmo ir pabus tuo metu, kai jums reikia pabusti. O jei esate tikras snaudalius? Tada stenkitės eiti miegoti pusvalandžiu anksčiau, nei esate įpratę, kad jūsų kūnas gautų pakankamai miego.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. Pasidėkite žadintuvą toliau

Priverskite save pabusti pastatydami žadintuvą ar telefoną kitoje miegamojo pusėje. Tada turėsite keltis iš lovos, kad išjungtumėte žadintuvą. Ir gerai! Kai atsikelsite, tai ir iš tikrųjų pabusite.

4. Naujas žadintuvas

Ar tinkamai nepabundate, nes jūsų miegamajame tamsu? Tada jums gali būti naudinga „žadinimo lemputė“. O jei kiekvieną rytą pabundate labai mieguistas? Tada atsisiųskite programėlę, kurioje prašoma išspręsti galvosūkį prieš žadintuvui išsijungiant, pvz., programėlę „I Can’t Wake Up“(„Negaliu pabusti“).

5. Paruoškite pusryčius

Pamaloninkite save skaniais pusryčiais ir puodeliu arbatos ar kavos! Vakare į šaldytuvą įdėkite skanius pusryčius, kuriuos galėsite valgyti iškart. Pasigaminkite puodelį kavos ar arbatos ir leiskite sau pasimėgauti ryte.

6. Suplanuokite rytinę veiklą

Įsitikinkite, kad iš tikrųjų turite ką veikti ryte, nesvarbu, ar tai darbas, ar mankšta. Tai tiesiog neleis jums gulėti ilgiau nei reikia. Sėkmės!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų