REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pačiame Kauno centre tiksi nelaimės bomba. Kol gyventojai niekaip nesusitaria tvarkyti byrančių balkonų, ir jie patys, ir praeiviai kasdien rizikuoja savo gyvybe. Kad išvengtų tragedijos daugiabučio administratorius jau net užtvėrė balkonus. Jei gyventojai nesusitars įmonė vis tiek imsis remonto, tik žmonėms tai kainuos gerokai brangiau.

Pačiame Kauno centre tiksi nelaimės bomba. Kol gyventojai niekaip nesusitaria tvarkyti byrančių balkonų, ir jie patys, ir praeiviai kasdien rizikuoja savo gyvybe. Kad išvengtų tragedijos daugiabučio administratorius jau net užtvėrė balkonus. Jei gyventojai nesusitars įmonė vis tiek imsis remonto, tik žmonėms tai kainuos gerokai brangiau.

REKLAMA

Iki tragedijos Karaliaus Mindaugo prospekte vienas neatsargus žingsnis – ir viskas dėl 32 numeriu paženklinto namo ištrupėjusių ir vos ant surūdijusių ir lūžtančių sijų besilaikančių balkonų. Grėsmė kyla ir gyventojams, ir praeiviams. Name gyvenantis kaunietis Jefimas sako balkonu niekad nesinaudojo.

„Aš jau penkiolika metų čia gyvenu ir visą laiką tokie balkonai. <...> Ištrupėjęs, toks buvo jau rastas“, – pasakoja Jefimas. 

REKLAMA
REKLAMA

Tokių draudimų jau ėmėsi administratorius, laiptinėse ir ant balkonų gausu apie pavojų įspėjančių skelbimų. Kad žmonės neitų į avarinės būklės balkonus įrengti net fiziniai barjerai.

REKLAMA

„Apribotas patekimas, pritvirtintos sijos, prikabinti skelbimai, kad gyventojai elgtųsi atsakingai ir nesinaudotų, ir balkonai aptraukti tinklais, jog nenukristų ant praeivių ir nepadarytų žalos“, – teigia „Kauno butų ūkio“ direktorius Marijus Zaborskas.

Gyventojus bando paraginti ir savivaldybė viešai linksniuodama problemą. Bet matyti, kad daliai žmonių visa tai nė motais, net ir tragiškos būklės, tarsi ore pakibusiuose, be atitvarų balkonuose jie laiko daiktus, gėles ir džiauna skalbinius.

O pro šalį skubantys praeiviai baugiai žvalgosi į balkonus.

„Visada stengiuosi eiti ne šalia balkonų, nesaugu, tokie apibyrėję ir tikrai matosi kažkur ir ant žemės yra nukritusių detalių“, – sako kaune kalbinta moteris.

REKLAMA
REKLAMA

„Dabar bus baisiau, eisim iš karto į aną pusę, bet ten kai pasižiūri irgi nelabai gražiai atrodo“, – sako kalbintas kaunietis.

Namui skubiai būtinas remontas, bet tam reikia daugiau kaip pusės butų savininkų sutikimo, o gyventojai niekaip nesusitaria, nors balsavimas vyko jau 4 kartus.

„Nuo trečio ar nuo kurio aukšto, du balkonus turi, o kiti nė vieno. <...> Aš neprivalau remontuoti kaimynui balkoną, ačiū, Vyriausybei, kuri numetė gyventojams šitą problemą“, – sako namo gyventoja.

„Pats balkonas yra bendra namo konstrukcija, reiškia visi gyventojai turi prisidėti prie bendrų konstrukcijų išlaikymo proporcingai turimos nuosavybės daliai“, – teigia M. Zaborskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimas prieš kelerius metus ketino priimti naują tvarką, kad balkoną tvarkytų tas, kas juo naudojasi. Bet tai nesulaukė palaikymo.

Kauno daugiabutį administruojanti įmonė sako, kad jei žmonės nesusitars, remontas bus pagal privalomus reikalavimus, bet tuomet gyventojams greičiausiai nutiks kaip toje patarlėje, kad skūpus moka du kartus.

„Nesant tokio sprendimo jiems tie darbai bus atliekami, pavieniai balkonai tvarkomi, pradedant nuo blogiausio, gyventojams tai kainuos brangiau“, – sako M. Zaborskas.

Tokiu atveju darbai truks ilgiau ir kainuos kone trisdešimčia procentų brangiau. Šis namas yra kultūros paveldo objektas. Jei gyventojai susitartų – dalį darbų jiems kompensuotų valstybė ar savivaldybė.

REKLAMA

„Finansavimas yra skiriamas kompleksiniam tvarkymui fasadų, tai ir balkonai, ir fasadai ir apskardinimai ir lietaus nuvedimo sistemos. <...> Dažniausiai pasirengia projektą, gauna finansavimą 50 proc. iš savivaldybės ir po to jau vykdo tvarkybos darbus ir vėl gali gauti iki 50 procentų“, – pasakoja Kultūros paveldo skyriaus specialistė Eglė Knygauskaitė-Liakienė.

Gretimo Karaliaus Mindaugo prospekto daugiabučio, kurio prastos būklės balkonuose net berželiai auga, gyventojai susitarė ir pasinaudojo programa ir gavo virš 100 tūkstančių paramos, darbai čia prasidės artimiausiu metu.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Namo gyventojai, kurių butai be balkono, pasinaudoję proga gali paprašyti, kad už bendras lėšas balkonai jiems būtų įrengti.
Jei balkonai - bendra namo nuosavybė, tai bet kuris gyventojas į bet kurį balkoną gali ateiti pasidžiauti triusikų. Ir įėjimai į visus balkonus turi būti padaryti. Iš butų gal sudėtingiau, bet iš lauko pusės visai įmanoma. Durnas įstatymas, kraipkitės į seimūnus, kad jį pakeistų.
Kauno viztine kortele tapo apgriuvęs namas Vytauto prosp.1.tik išėjus iš geležinkelio stoties prašau koks vaizdelis,sugebėta prichvatizuoti,bet valstybė nesugeba savininkų priversti sutvarkyti ,tai kokia ta valstybė tad ir negi tik skruzdelyną sugeba bausti o godžių verslininkų ne.Jei tiek metų nieko nedaro tai kodėl tas namas negražinama valstybei,nes baudos yra matyt labai mažos,kad apsimoka tokią griuveną laikyti,
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų