REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kokios paslaugos priklauso nemokamai turintiems regos sutrikimų ir siunčia svarbią žinią, kad akių lęšiukais operacijoms turi pasirūpinti ne pats pacientas, o gydymo įstaigos. 

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kokios paslaugos priklauso nemokamai turintiems regos sutrikimų ir siunčia svarbią žinią, kad akių lęšiukais operacijoms turi pasirūpinti ne pats pacientas, o gydymo įstaigos. 

REKLAMA

Valstybinė ligonių kasa socialiniuose tinkluose pasidalino sulaukianti vis daugiau užklausų kompensuoti akių lęšiukus, tačiau siunčia svarbią žinią, kas priklauso nemokamai asmenims, kuriems reikalingos kataraktos operacijos.

Nemokamai priklausančios paslaugos 

Paaiškinama, kad iš pacientų negali būti reikalaujama, jog jie patys įsigytų akių lęšiukus savo lėšomis. 

„Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos vis dažniau sulaukia pacientų kreipimųsi su prašymais kompensuoti akių lęšiukų, kuriuos jie patys nusipirko vaistinėse, įsigijimo išlaidas. 

REKLAMA
REKLAMA

Ligonių kasų specialistai primena, kad visos kataraktos operacijos atlikimo sąnaudos yra apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (#PSDF) biudžeto lėšomis, todėl iš pacientų negali būti reikalaujama akių lęšiukų įsigyti patiems“, – rašoma socialiniuose tinkluose. 

REKLAMA

Be to, primenama, kad turintiems regos sutrikimų nemokamai priklauso: 

  • Gydytojo oftalmologo paslaugos; 
  • Gydymas ligoninėje (vaistai, medicinos pagalbos priemonės, akių lęšiukai operacijos metu); 
  • Kompensuojamieji vaistai ir akinių lęšiai. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Ligonių kasos apmoka akies lęšiuko keitimo (kataraktos) operacijas, įskaitant akies lęšiuką. Tačiau gydymo įstaigoje paprašė susimokėti už vaistus, naudojamus atliekant šią operaciją. Ar tai teisėta? 

Tokio gyventojo klausimo sulaukę ligonių kasų specialistai paaiškina, kad mokėti NEREIKIA nei už Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokamą akių lęšiuką, kurio kaina šiuo metu 44,02 euro, nei už operacijai reikalingas medžiagas ir vaistus, nei už operaciją atliekančių gydytojų paslaugas tokiais atvejais: 

REKLAMA
REKLAMA
  • esate draustas (-a) privalomuoju sveikatos draudimu; 
  • turite siuntimą atlikti akies lęšiuko keitimo operacijos; 
  • ši operacija atliekama gydymo įstaigoje, dėl jų atlikimo sudariusioje sutartį su ligonių kasa; 
  • nesirenkate papildomų ar brangesnių medžiagų, vaistų, kt. 

Nemokamai nepriklausančios paslaugos 

Tačiau MOKĖTI reikia tokiais atvejais, jei: 

  • nesate draustas (-a) privalomuoju sveikatos draudimu; 
  • neturite siuntimo atlikti akies lęšiuko keitimo operacijos; 
  • ši operacija atliekama gydymo įstaigoje, neturinčioje sutarties su ligonių kasa dėl jų atlikimo. 

Tuo metu gali reikėti PRIMOKĖTI, jei patys pageidaujate (sutinkate), kad operacijos metu: 

  • būtų implantuojamas brangesnis gydymo įstaigoje pasiūlytas lęšiukas, kurį rekomenduoja gydantysis gydytojas; 
  • naudojami brangesni už kompensuojamuosius vaistai ar medžiagos; 
  • teikiamos kitos papildomos paslaugos. 

Svarbu žinoti, kad jei prašoma (pri)mokėti, turite mokėti ne visą lęšiuko, vaistų, medžiagų kainą, o kainos skirtumą tarp pasirinkto brangesnio ir ligonių kasų apmokamo akių lęšiuko, vaistų, medžiagų. 

„Gydymo įstaigoje Jums turi būti suprantamai paaiškinta, už ką turite (pri)mokėti, sutikimą mokėti privalu patvirtinti savo parašu“, – pabrėžė ligonių kasų specialistai. 

Kodėl nerašo kad nemokami lęšiai yra blogos kokybės jie yrastori sunkūs ir juos periodiškai reikia valyti lazeriu,taip kad nemokamai būna tik sūris pelėkautuose ypač jei kvailys lenda be eilės...
Nemokamai nieko iš ju negausi . Tik mirtis pasirupina visais nemokamai. Goda
Ligonių kasos kompensuoja pačius pigiausius, vadinasi, ir prasčiausio gamintojo akių lęsiukus, ne visi ligoniai turi finansines galimybes nusipirkti kokybišką, geros firmos akių lęšiuką. Panaši situacija yra ir su sąnarių endoprotezais,vyresnio amžiaus ligoniams kompensuojami tik cementiniai endoprotezai už 500 eurų, jeigu ligonis pasirenka kokybišką endoprotezą, turi firmai primoketi dar 1500 eurų, visi iš ligonio pelnosi, o žmonės atiduoda paskutinius pinigėlius. Dabar nei laidotuvėms, nei ligai nebus galimybės atsidėti sąskaitoje pinigų, nes biurokratai neteisėtai reikalauja pateikti banko sąskaitų išrašus dėl apšildymo kompensavimo. Todėl senoliai pinigėlius laiko kojinėje po čiužiniu daktarams ir laidotuvėms.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų