REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
16
B-1B Lancer (nuotr. SCANPIX)

Šiaurės Korėja perspėjo JAV „neprovokuoti branduolinio karo“

Šiaurės Korėjos atstovai apkaltino JAV „provokuojant situaciją Korėjos pusiasalyje branduoliniam karui“. Anksčiau buvo pranešta, kad JAV bombonešiai atliko mokymus virš Pietų Korėjos, praneša „Reuters“.

16

Šiaurės Korėjos atstovai apkaltino JAV „provokuojant situaciją Korėjos pusiasalyje branduoliniam karui“. Anksčiau buvo pranešta, kad JAV bombonešiai atliko mokymus virš Pietų Korėjos, praneša „Reuters“.

REKLAMA

Šiaurės Korėjos naujienų agentūra pranešė, kad JAV bombonešiai atliko manevrus, kurių metu buvo „vykdomi mokymai bombarduoti svarbiausius Šiaurės Korėjos objektus“ tuo metu, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir „kiti amerikiečių karo kurstytojai reikalauja prevencinio smūgio“ Šiaurės Korėjai.

„Beatodairiška karinė provokacija pastūmėjo situaciją Korėjos pusiasalyje arčiau branduolinio karo,“ – cituoja agentūros žodžius „Reuters“.

Anksčiau Pietų Korėjos gynybos ministerija pranešė, kad strateginiai bombonešiai „B-1B Lancer“ atliko bandomuosius skrydžius pusiasalyje. ​

REKLAMA
REKLAMA

JAV išsiuntė du bombonešius į Pietų Korėja iš Guamo karinių oro pajėgų bazės Ramiajame vandenyne. Korėjos pusiasalio oro erdvėje jie atliko bendrą treniruotę kartu su Pietų Korėjos lakūnais. Maža to, mokymuose dalyvavo „USS Carl Vinson“ lėktuvnešio, dislokuoto Japonijos jūroje, aviacijos pajėgos.

REKLAMA

„JAV vykdo operaciją dėl bombonešių, kaip įprasto regioninio ir mūsų sąjungininkų saugumo palaikymo Azijos – Ramiojo vandenyno regione, dalyvavimo užtikrinimo,“ – cituojamas neįvardintas JAV karinių pajėgų atstovas.

Pietų Korėjoje pradėjo veikti JAV priešraketinės gynybos sistema THAAD

Prieštaringai vertinama amerikietiška priešraketinės gynybos sistema, kurios dislokavimui itin priešinosi Kinija, jau pradėjo veikti Pietų Korėjoje, pirmadienį pranešė vienas JAV gynybos pareigūnas.

Vašingtonas ir Seulas sutarė dėl Didžiausio aukščio oro erdvės gynybos sistemos (Terminal High Altitude Air Defense, THAAD) dislokavimo Pietų Korėjoje pernai liepą, siekdami neutralizuoti Pchenjano raketų keliamą grėsmę. Šiaurės Korėja nepaiso jai paskelbtų kelių Jungtinių Tautų sankcijų paketų ir sparčiai vysto savo balistinių raketų programą.

REKLAMA
REKLAMA

THAAD Pietų Korėjoje „jau pasiekė pirminius sulaikymo pajėgumus“, naujienų agentūrai AFP sakė nežinomu norėjęs likti pareigūnas.

Pirminiai pajėgumai bus papildyti vėliau šiemet, kai į šalį bus atgabenta daugiau įrangos ir komponentų, papildysiančių šią sistemą, sako pareigūnai.

Visgi šios sistemos dislokavimui Pietų Korėjoje griežtai prieštarauja Kinija – Pekinas baiminasi, kad THAAD pakenks jo kariniams pajėgumams. Be to, Kinija tvirtina, kad ši sistema kenkia regioninio saugumo pusiausvyrai.

THAAD sistema buvo dislokuota buvusiame golfo lauke pietinėje Songdžu apygardoje. Sistema gali numušti atskriejančias artimojo ar vidutinio nuotolio balistines raketas per galutinę jų skrydžio fazę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pekinas dėl THAAD dislokavimo savo ruožtu ėmėsi įvairių atsakomųjų priemonių prieš Seulą, įskaitant netgi draudimą į šalį atvykti turistų grupėms.

Kinija nusitaikė ir į korėjiečių mažmeninės prekybos konglomeratą „Lotte“, valdžiusiam buvusį golfo aikštyną, kuriame dabar dislokuota priešraketinės gynybos sistema. Buvo uždarytos 85 iš 99 Kinijoje esančių šios bendrovės parduotuvių.

Tuo tarpu didžiausias Pietų Korėjos automobilių gamintojas „Hyundai Motor“ irgi skundėsi, kad pardavimai Kinijoje smarkiai sumažėjo.

THAAD sistema Pietų Korėjoje buvo dislokuota Korėjos pusiasalyje tvyrant didžiulei įtampai po virtinės Pchenjano raketų bandymų. Be kita ko, JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija perspėja, kad „neatsisakoma“ ir Šiaurės Korėjos problemos sprendimo kariniu būdu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų