REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiauliuose pradėtos trečiojo – paskutinio – karinio miestelio statybos. Dar šiais metais tokie kariniai objektai pradėti statyti šalia Vilniaus ir Šilalėje. Dabar kariams tenka glaustis laikinuose, konteinerių tipo nameliuose.

Šiauliuose pradėtos trečiojo – paskutinio – karinio miestelio statybos. Dar šiais metais tokie kariniai objektai pradėti statyti šalia Vilniaus ir Šilalėje. Dabar kariams tenka glaustis laikinuose, konteinerių tipo nameliuose.

REKLAMA

Statybininkai žada, kad miesteliai bus pastatyti per vos daugiau nei metus, tačiau jau dabar sprendžia galvosūkius, kaip apsidrausti, kad rekordiškai augančios kainos nesutrukdytų statybų. Visų trijų karinių miestelių statybai numatyta apie 170 milijonų, tačiau jau dabar ir verslininkai ir ministerijos atstovai sako, kad ši suma augs.

Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono karys Edmundas Girjotas atneša simbolinę kapsulę su laišku ateities kartoms ir įleidžia į būsimo karinio miestelio pamatus.

Jau po kiek daugiau nei metų šioje plynėje Šiauliuose, kur kol kas sukinėjasi vos keli ekskavatoriai, stovės karinis miestelis. Kariškai apžiūrinėja, kaip atrodys „Žemaitijos“ brigados Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas.

REKLAMA
REKLAMA

Miestelyje iškils administracinės ir specialiosios paskirties pastatai: kareivinės, valgykla, štabas, medicinos punktas, taip pat suplanuotos sporto patalpos ir aikštės. Dar iki antrojo pasaulinio karo čia buvo įsikūrę Lietuvos kariai, vėliau šioje vietoje buvo okupantų karinis miestelis, jis sulygintas su žeme. Iš jo liko tik aptrupėjęs pastatas, kuriame bus karininkų ramovė ir sandėlis. Tokie miesteliai jau pradėti statyti netoli Vilniaus ir Šilalės rajone. Šiaulių miestelio plotas mažiausias, nesiekia nei 8 hektarų.

REKLAMA

„Jis mažiausias ploto atžvilgiu, bet dydžio atžvilgiu jis identiškas kitiems, tai yra žmonių kiekis kuris bus šiame miestelyje, jis yra identiškas visiems kitiems. Paprasčiausiai čia nebebuvo daugiau vietos, sklypo mes negalėjom daugiau didinti“, – aiškina sausumos pajėgų vadas Artūras Radvilas.

Vadas sako, kad dabar Margirio pėstininkų bataliono kariai įsikūrę Radviliškyje ir gyvena sąlygomis kurios nei iš tolo neprilygsta busiančioms.

„Jie laikinai dabar yra konteineriuose, įsivaizduojat, konteineriai – tai daug dėžučių visokiausių. Ir tose dėžutėse kareiviai praleidžia naktį. Ną, o dieną eina užsiiminėti, atlikti tuos savo veiksmus. Ta pati sporto salė yra palapinėje“, – kalba A. Radvilas.

REKLAMA
REKLAMA

Krašto apsaugos viceministras kartu su sausumos pajėgu vadu ir bendrovės statančios karinius miestelius valdybos pirmininku įbetonuoja kapsulę. Krašto apsaugos ministerija sako, kad visų miestelių statybos kainuos apie 170 milijonų, tačiau jau dabar aišku, kad išaugus kainoms šios sumos neužteks.

„Nėra gerokai išaugęs, yra šiek tiek paaugęs. Bet tikrai nėra skausminga valstybei, tą paaugimą mes derinomės kartu su rangovu, kad jis būtų paskaičiuotas, įvertintas ir dar kartą paskaičiuotas kitais metais, kuomet stabilizuosis tiekimo grandinės, galbūt ekonominė situacija bus stabilesnė“, – tvirtina krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Niekas negali pasakyti, kiek kainuos elektra kitų metų pavasarį, niekas negali pasakyti, kiek kainuos metalas kitų metų pavasarį, bet mes esam įsivertinę visus tuos galimus pabrangimus“, – tikina bendrovės „Eika“ vadybos pirmininkas Robertas Dargis.

Šiaulių karinio miestelio statybų partnerystės sutartis, kaip ir kitų dviejų, pasirašytos 15-ai metų. Suprojektuoti ir pastatyti juos truks dvejus su puse metų, likęs laikas numatytas infrastruktūrai prižiūrėti ir aptarnauti.

„Vienas iš labai svarbių dalykų yra užtikrinti finansavimą mums šitam projektui, dėl to, kad besikeičiančiame laike, jūs dabar stebit. Didėja palūkanos, įtampos finansų rinkose, gauti finansavimą yra tam tikrų iššūkių“, – kalba R. Dargis.

REKLAMA

Viceministras džiaugiasi partneryste su verslu, kad valstybei pačiai nereikia iškart investuoti į statybas didelės sumos, ją išdėstant per 15 metų. O šiuos pinigus krašto apsaugos ministerija sako naudos svarbesniems šiuo metu pirkiniams.

„Tai mums atlaisvina galimybes tas lėšas investuoti į strateginę ginkluotę, jos perkame labai daug, kitą savaitę taip pat vykstu į JAV. Derėsimės dėl naujų sistemų, dėl raketinių sistemų, dėl Himarsų, dėl dronų, dėl taktinės motorizuotos technikos“, – sako V. Semeška.

Visuose trijuose naujuose kariniuose miesteliuose galės tarnauti ir dirbti iki pustrečio tūkstančio karių ir krašto apsaugos sistemos civilių darbuotojų. Planuojama kad visi kariniai miesteliai bus perduoti kariams po kiek daugiau nei metų – 2024tųjų pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų