REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jolanta GRUBLIAUSKAITĖ Šiauliečių netvarkingumas kartais peržengia visas ribas. Tilžės gatvės bendrabučio gyventojai, panašu, nesuka galvų, kur padėti nebereikalingus daiktus. Seni čiužiniai, kibirai, batai, puodeliai, buteliai – viskas skrenda per balkonus ant vienos bendrovės stogo. Bėda ta, kad cigarečių nuorūkos čia taip pat atranda vietą. Dėl šios priežasties pirmadienį ugniagesiams teko gesinti ant stogo kilusį gaisrą.

REKLAMA
REKLAMA

Pavyko išvengti didelių nuostolių

Pirmadienio popietę Šiaulių apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba sulaukė gyventojų skambučio, kad ant vienos kelionių agentūros stogo kažkas dega. Atskubėję į įvykio vietą ugniagesiai rado ant stogo numestą degantį čiužinį.

REKLAMA

„Aplinkybių aš nežinau, nes nebuvau, man tik šiandien pranešė apie gaisrą. Žinau tik tiek, kad ant mūsų bendrovės stogo atsirado sofa ir ji buvo padegta. Matyt, kad čia mūsų kaimynų darbas. Mes ant to stogo nelipame, bet kažkada anksčiau, kai tvarkėme stogą, buvome radę ir daugiau šiukšlių. Tiesa, toks įvykis, kad kiltų gaisras, atsitiko pirmą kartą“, – „Šiaulių naujienoms“ pasakojo nukentėjusios bendrovės Šiaulių filialo vadovas Rafael Giršas.

REKLAMA
REKLAMA

Bendrovės vadovas teigė, kad šįkart pavyko išvengti didelių nuostolių. „Kažkokių didelių padarytų nuostolių nėra. Bet tą stogą reikia nuvalyti, pašalinti visas šiukšles ir pažiūrėti, ar bitumas, kuriuo dengtas stogas, nėra išdegęs. Jei išdegęs, yra pavojus, kad lyjant vanduo gali prasiskverbti į bendrovės vidų. Kiek žinau, tuos gyventojus „šefuoja“ UAB „Bendrabutis“. Aš paskambinau tos bendrovės direktoriui ir paprašiau, kad susakytų tiems gyventojams viską“, – sakė jis.

Paklaustas, kaip vertina tokį „kaimynystėje“ gyvenančių žmonių elgesį, R. Giršas buvo konkretus: „Kaip čia galima vertinti... Padorūs žmonės taip nesielgia.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Netyčia“ – ne pasiaiškinimas

Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Gintaras Zonis tikina, kad tokių gaisrų priežastis dažniausiai būna neatsargus elgesys. Tačiau koja kojon su neatsargumu žygiuoja ir netvarkingumas. „Jeigu ne vietoje sumetami nereikalingi daiktai arba išvis nekreipiamas dėmesys į degias medžiagas, gulinčias tokiose vietose, kyla pavojus“, – aiškino jis.

Anot G. Zonio, minėtas įvykis šiuo metu tiriamas. „Pirma, reikia nustatyti, kas mėtė tas šiukšles. Antra, jei taip buvo daroma nuolatos, reikia išsiaiškinti, kodėl niekas nesikreipė ir neieškojo sprendimo būdo. Trečias dalykas – kas yra to stogo savininkas. Kodėl jis, žinodamas šią problemą, jos nesprendžia. Reikia apžvelgti daug taškų, kad išsiaiškintume, kas kaltas dėl kilusio gaisro“, – teigė jis, pridurdamas, kad gyventojų kaltinti tyčiniu padegimu negalima. „Jei žmogus numeta nuorūką, tai nereiškia, kad jis turi tikslą sudeginti visą pastatą ir pan. Tačiau tai nuo atsakomybės neatleidžia“, – sakė jis.

REKLAMA

Reikia pradėti nuo savęs

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas G. Zonis teigia, kad šiauliečių netvarkingumas – tikrai opi problema. Gyventojai ne tik teršia išorinę aplinką, bet neretai nesirūpina ir savo būstais. „Tikrai ne visi šiauliečiai yra tvarkingi. Būna, kad ateini į žmonių butą, o ten – viskas sumesta, įjungtas koks nors elektrinis šildytuvas, užmėtytas skudurais, šalia peleninė, popieriai sukrauti“, – pasakojo jis. Paklaustas, kaip reikėtų spręsti šią problemą, G. Zonis pataria netylėti ir ieškoti pagalbos. „Jeigu žmogus mato, kad į jo balkoną ar ant stogo metamos nuorūkos, popieriai, kitos atliekos, reikėtų kreiptis į namo pirmininką, kad šis išspręstų problemas. Jei nėra namo bendrijos, gyventojas turėtų stebėti, kas šiukšlina aplinką. Tada yra du keliai. Arba žmogus pats nusprendžia imtis priemonių, t. y. nuolat pats šalina tas šiukšles, arba ieško pagalbos ten, kur sprendžiami šiukšlinimo klausimai“, – sakė jis pridurdamas, kad vis tik reikėtų pradėti nuo savęs.

REKLAMA

„Jeigu kalbame apie daugiabutį, kuriame gyvena daug gyventojų, turi suvokti, kad čia gyveni ir pats. Jei matai, kad pradeda kažkas kauptis, matai degias medžiagas, reikia laiku ieškoti pagalbos ir nelaukti, kol kils gaisras. O šiaip reikėtų pradėti nuo savęs: nekaupti nereikalingų, pavojų keliančių daiktų namuose, tuo labiau nemėtyti jų pro langus“, – baigdamas pokalbį sakė G. Zonis.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų