0

Tik antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs rezultatyviausias SMScredit.lt A lygos“ čempionato futbolininkas George Alaverdašvilistapo trečiosios „Šiaulių“ pergalės kalviu. Saulės miesto komanda septintojo turo rungtynėse išvykoje 2:1 (1:1) palaužė Alytaus„Dainavą“ ir pakilo į ketvirtąją turnyrinės lentelės vietą. Šeštąją nesėkmę patyrę alytiškiai lieka aštunti rašoma pranešime spaudai.

Nuo pirmųjų minučiųiniciatyva priklausė „Šiauliams“.13-ąją minutę Rokas Gedminas puikiai prasiveržė dešiniuoju kraštu ir atliko tokį perdavimą į vartininko aikštelę, kad Arminui Vaskelai beliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus iš poros metrų.

Po praleisto įvarčio alytiškiai nepasimetė ir ėmė rengti vis pavojingesnes kontratakas, kurių smaigalyje nuolat atsidurdavoJevgenijus Morozas. Vienos jų metu „Dainava“ 24-ąją minutę turėjo puikią progą išlyginti rezultatą. J.Morozaspastebėjo, kad „Šiaulių“ vartininkas Šarūnas Jurevičius paliko savo vartus, tačiau smūgis iš aikštės vidurio praskriejo šalia vartų.

33-ąją minutę dar vienas aikštelės šeimininkų išpuolis baigėsi išlyginamuoju įvarčiu. Akilas De Freitas prasiveržė palei galinę liniją ir atliko tikslų perdavimą į baudos aikštelę įkirtusiam ir visiškai laisvam prieš vartus likusiam J.Morozui, kuris savo šanso nepraleido.

Kėliniui baigiantis „Dainava“ surengė dar dvi puikias atakas, tačiau Danielius Gunevičius pasiuntė kamuolį virš vartų, o J.Morozo smūgį atmušė puikiai sužaidęs Š.Jurevičius.

Antrajame kėlinyje „Šiaulių“ vyr. treneris Tomas Kančelskis į aikštę metė pagrindines savo pajėgas – rezultatyviausią lygos futbolininką G.Alaverdašvilį.Žaidimas išsilygino ir daugiausiai vyko aikštės viduryje. Aktyvesnių veiksmų komandos ėmėsi tik kėliniui įpusėjus.

66-ąją minutę A.De Freitas pavojingai skersavo kamuolį į baudos aikštelę, tačiau komandos draugų, galėjusių užbaigti ataką, neatsirado. 69-ąją minutę Artūras Juchno tolimu smūgiu patikrino svečių vartininko budrumą.

G.Aleverdašvilis be įvarčio aikštės nepaliko ir šiose rungtynėse. 70-ąją minutę „Šiaulių“ kontratakos metu A.Vaskela galėjo tapti “dublio” autoriumi, tačiau jo per vartininką perkeltas kamuolys pataikė į skersinį. Pirmas prie kamuolio atskubėjo G.Aleverdašvili ir pasiuntė jį į tuščių vartų tinklą. Rezultatyviausias lygos futbolininkas už keturių minučių galėjo pelnyti ir antrąjį savo įvartį, tačiau jo baudos smūgį atrėmėAurimas Dubickas.

Puikias rungtynes žaidęs J.Morozas 75-ąją minutę turėjo puikią galimybę išlyginti rezultatą, tačiau, sulaukęs perdavimo iš kairiojo krašto, smūgiavo virš vartų.

86-ąją minutę R.Gedminas galėjo atlikti perdavimą G.Alaverdašviliui, tačiau nusprendė ataką užbaigti pats, bet pataikė tiesiai į „Dainavos“vartininką.

Alytaus „Dainava“ – Šiaulių „Šiauliai“1:2(1:1).

„Dainava“: A.Dubickas, D.Gunevič, D.Padaigis, A.Mikaitis, M.Biržinis (65 min. K.Balčiūnas), N.Barkevičius, T.Vitukynas, A.Juchno, J.Morozas, A.De Freitas, K.Soumaila.

„Šiauliai“: Š.Jurevičius, E.Pšelenskis, T.Snapkauskas, M.Fridrikas, A.Vaskela, R.Gedminas, M.Rašo (45 min. F.Zderičius), T.Eliošius, D.Jankauskas (77 min. D.Lunskis), L.Mušnikovas, N.Tokičius (45 min. G.Alaverdašvili).

Įvarčiai: J.Morozas (33); A.Vaskela (13), G.Alaverdašvili (70).

Geltonos kortelės: T.Vitukynas (54), A.Juchno (58); N.Tokičius (24), D.Jankauskas (61).

Rungtynių teisėjai:N.Dunauskas,A.Bagdonas, A.Radiušas.

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Klaipėdos "Atlantas" 650 1 13:6 15 2. Vilniaus MFD "Žalgiris" 5 40 1 8:2 12 3. Pakruojo "Kruoja" 5 40 1 11:7 12 4. Šiaulių "Šiauliai" 63 2 1 10:6 11 5. Panevėžio "Ekranas" 6 3 1 214:9 10 6. Marijampolės "Sūduva" 6 2 2 2 12:5 8 7. Gargždų "Banga" 5 1 1 3 3:10 4 8. Alytaus "Dainava" 71 0 6 6:20 3 9.Tauragės "Tauras" 6 0 0 6 4:16 0

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: G.Alaverdašvili („Šiauliai“) – 8 įvarčiai, E.Razulis („Atlantas“) –7, N.Valskis („Sūduva“) – 5, U.Umeh, A.Buinickis, V.Kavaliauskas (visi „Ekranas“), M.Kdouh („Sūduva“) ir K.Bilinski („Žalgiris“) – po 3.