5
Šiaulietės – 19-ąjį kartą Lietuvos čempionės (nuotr. Alfredo Pliadžio)

Šiaulietės – 19-ąjį kartą Lietuvos čempionės

2017–2018 metų Lietuvos moterų žolės riedulio čempionato finalų serijose užteko dvejų rungtynių. Didžiajame finale Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ 2-0 įveikė Vilniaus „Žuvėdrą-Taurą“, o mažajame finale „Širvintų SC-Inta“ tokiu pat rezultatu pranoko Šiaulių „Sporto gimnaziją-Klevą“.

5

„Gintra-Strektė-Universitetas“ pirmąsias rungtynes namie laimėjo 7:1, o antrąsias Vilniuje – 12:0 (1:0, 3:0, 3:0, 5:0). Be vienos svarbiausių savo žaidėjų – Ugnės Chmeliauskaitės – turėjusi verstis „Žuvėdros-Tauro“ komanda atsilaikė pirmajame kėlinyje, kurio vienintelį įvartį čempionėms 12 minutę pelnė Kotryna Čaikauskaitė.

Vėliau Šiaulių komandai, kuri čempione tapo 19-ąjį kartą, įvarčius pelnė Dovilė Kuklienė (18, 52), Erlanda Nomeikaitė (20, 44), Raminta Žukaitė (22, 56), Viktorija Barzinskaitė (43, 43), Monika Balčiūnienė (51), Jūratė Juodytė (56) ir Samanta Jakovleva (59).

Po rungtynių finalininkėms buvo įteikti taurės bei medaliai, paskelbtos ir asmeninių prizų laimėtojos. Rezultatyviausia Lietuvos čempionato žaidėja tapo Kotryna Čaikauskaitė (26 įvarčiai), geriausia vartininke – jos komandos draugė Viktorija Vileikytė, o geriausia viso turnyro žaidėja – vilnietė Kotryna Kartanovič.

Mažajame finale širvintiškės per pirmąsias rungtynes Šiauliuose nugalėjo 3:0, o per antrąsias šventė sunkesnę pergalę – 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 1:0). Šį kartą „Širvintų SC-Intą“ 9 min. po mažojo kampinio į priekį išvedė Paulina Pumputytė, bet įmušti antrą kartą ilgai nepavyko, o 43 minutę taip pat po mažojo kampinio rezultatą išlygino Karolina Karlikauskytė.

Vis dėlto paskutinis žodis priklausė Širvintų komandai – 48 minutę bronzos medalių likimą nulėmusį smūgį atliko Akvilė Rutkauskaitė.

Moterys užbaigė savo čempionatą, o vyrai tuo metu pradėjo lemiamas kovas. Čia finalų serijos iki dviejų pergalių prasidėjo skirtingais mačais. Per pirmąsias rungtynes didžiajame finale Širvintų „Baltic Champs-Ježvitas“ po atkaklios kovos palaužė Vilniaus „Ardą-Rudaminą“ 3:1 (0:0, 1:1, 1:0, 1:0), o mažajame finale Vilniaus „Žuvėdra-Tauras–CTLF“ nepaliko vilčių „Klevui-Šiauliams“ 10:1 (3:0, 0:0, 2:0, 5:1).

Didžiajame finale pirmieji įvartį pelnė „Ardo-Rudaminos“ riedulininkai, kai 27 minutę po mažojo kampinio pasižymėjo Aleksandras Garčiniukas. Vis dėlto 29 min. Lukas Sapitavičius rezultatą išlygino.

Trečiajame kėlinyje „Ardas-Rudamina“ praleido auksinę progą susigrąžinti persvarą, kai 40 minutę baudinį mušęs A. Garčiniukas pataikė į virpstą. Už tai komanda buvo labai greitai nubausta, 42 minutę „Baltic Champs-Ježvitas“ surengė gražią ataką, kurią taikliu smūgiu užbaigė Lukas Janukaitis.

Taškas rungtynėse buvo padėtas 48 minutę, kai Žygimantas Balsiukas nepaliko vilčių varžovų vartininkui smūgiu po mažojo kampinio.

Antrąsias serijos rungtynes komandos žais Rudaminoje birželio 16 d. 17 val.

Mažojo finalo pirmosiose rungtynėse veiksmas vyko viena kryptimi. „Žuvėdrai-Taurui-CTLF“ keturis įvarčius pelnė Merijnas De Baare (10, 37, 41, 58), po du – Marcusas Neumannas (15, 33) ir Deividas Smailys (47, 52), po vieną – Benjaminas Plessas (6) ir Maximilianas Genske (55), o šiauliečių ekipoje 60 minutę pasižymėjo Matas Grybliauskas.

Antrąsias rungtynes komandos žais Šiauliuose birželio 16 d. 14 val.