Lietuvos krepšinio lyugos (LKL) čempionate pergalingai startavo praėjusio sezono bronzos medalių laimėtojas „Šiaulių“ klubas. Prastokai pradėję rungtynes šiauliečiai antroje susitikimo pusėje įrodė savo pranašumą ir rezultatu 72:57 (14:23, 14:9, 24:10, 20:15) nugalėjo Kauno „Aisčių“ ekipą.

Prieš rungtynes neabejotinais šios dvikovos autsaideriai laikytas „Aisčių“ klubas rungtynes pradėjo tiesiog įspūdingai. Donatas Motiejūnas vieną po kito siuntė kamuolius į sutrikusių šiauliečių krepšį, o rezultatas vis augo „Aisčių“ ekipos naudai. Sužaidus septynias minutes pirmajame kėlinyje svečiai jau triuškino varžovus rezultatu 21:4, o D.Motiejūnas savo sąskaitoje turėjo 11 taškų. Nors ketvirčio pabaigą „Šiaulių“ klubas laimėjo 10:2, po pirmųjų dešimties minučių „Aisčiai“ priekyje - 23:14.

Antrajame kėlinyje abi komandos dažniau keitėsi klaidomis ir netiksliais metimais, nei rinko taškus. Sužaidus šešias minutes „Aisčių“ komanda vis dar pirmauja, tačiau jų persvara aptirpo iki penkių taškų - 27:22. Visgi kėlinio pabaigoje iš toli pataikė Paulius Beliavičius, du baudos metimus pridėjo Egidijus Dimša ir „Aisčiai“ vėl atitrūko - 32:27. Tačiau paskutinę minutę dvitaškį pataikė Vitalijus Stanevičius, o prieš pat finalinę kėlinio sireną iš toli tiksliai atakavo Vaidotas Volkus, kuris įpusėjus mačui Kauno klubui paliko tik keturių taškų pranašumą - 32:28.

Po didžiosios pertraukos „Aisčių“ klubo žaidimas visiškai pakriko. trumpą atsarginių žaidėjų suolelį turintys kauniečiai pralaimėjo trijų minučių atkarpą 3:10 ir „Šiaulių“ klubas šiose rungtynėse pirmą kartą išsiveržė į priekį - 38:35. "Aisčių" komandos puolimas ir toliau strigo, o tuo pasinaudoję aikštės šeimininkai po Sauliaus Kuzminsko ir Gintauto Vileitos metimų likus minutei iki ketvirčio pabaigos įgijo dviženklį pranašumą - 49:39. Iki kėlinio pabaigos abi ekipos pasikeitė tiksliais metimais ir po trijų kėlinių „Šiauliai“ pirmauja 52:42.

Paskutinį ketvirtį „Šiauliai“ pradėjo dar vienu spurtu 10:0 ir sužaidus tris minutes jau pirmavo triuškinančia persvara - 62:42. Per likusį rungtynių laiką situacija aikštėje nebepasikeitė iš „Šiauliai“ iškovojo pergalę rezultatu 72:57.

„Šiauliai“: G.Vileita 17, V.Stanevičius 16, S.Kuzminskas 11 (8 atk. kam.), V.Praškevičius 8, V.Volkus 5, G.Maceina ir M.Kuzminskas - po 4, A.Vitas 3, A.Šležas (9 atk. kam.) ir A.Birgelis - po 2.

„Aisčiai“: D.Motiejūnas 23 (6 atk. kam.), E.Dimša 10, E.Ežerskis 6, P.Beliavičius 5, P.Skurdauskas ir T.Rinkevičius (9 atk. kam.) - po 4, T.Barštys 3, D.Gvezdauskas 2.