REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sostinė Belgradas skendi dūmų kamuoliuose, o protestuotojai bando įsiveržti į parlamento rūmus. Kritikos strėlės skrieja į šalies prezidentą – tūkstantinė minia ragina jį atsistatydinti. Šalies ragina žmones laikytis rimties.

Sostinė Belgradas skendi dūmų kamuoliuose, o protestuotojai bando įsiveržti į parlamento rūmus. Kritikos strėlės skrieja į šalies prezidentą – tūkstantinė minia ragina jį atsistatydinti. Šalies ragina žmones laikytis rimties.

REKLAMA

Serbijos sostinę Belgradą protestai drebina antrą dieną iš eilės. Įpykę serbai į gatves išėjo po to, kai šalies prezidentas Aleksandras Vučičius paskelbė savaitgalį Belgrade atnaujinsiantis karantiną. Ir įvesiantis komendanto valandą Tačiau susidūręs su visuomenės pasipriešinimu jis nuomonę pakeitė, nors koronaviruso atvejų skaičius šioje Balkanų šalyje, ypač sostinėje, tik auga, o laisvų vietų ligoninėse, anot prezidento, esą nebėra.

„Prašau žmonių likti namuose, kad išvengtume siaubingos infekcijų bangos. Jau žinome, kad praėjusią parą iš 8600 žmonių 357 gavo teigiamus koronaviruso rezultatus. Ir tai antra blogiausia diena šalyje nuo epidemijos pradžios“, – sako Serbijos prezidentas Aleksandr Vučič.

REKLAMA
REKLAMA

Įsiaudrinę, parlamento rūmus šturmuojantys protestuotojai kaltina prezidentą per anksti sušvelninus karantiną. Jis birželio pradžioje leido Serbijoje rengti futbolo mačus, religines šventes, rinkimus, uždegė žalią šviesą barų ir klubų atsidarymui. Dabar kilus grėsmei, kad Serbijoje kils antra viruso banga ir šalį vėl teks uždaryti, serbai reikalauja prezidento atsistatydinti, o Belgradas skęsta ašarinių dujų ir dūmų debesyse.

REKLAMA

„Serbijos piliečiai, išlikite ramūs ir taikiai nusiteikę. Chaosui dabar mūsų šalyje nėra vietos ir tie, kurie mano, kad problemas gali išspręsti smurtaudami, turės atsakyti“, – pasakoja A. Vučič.

Protestuoja ir tūkstančiai skrydžių bendrovės „Airbus“ darbuotojų. Įmonės vadovybė jau paskelbė, kad dėl koronaviruso sukeltos krizės Prancūzijoje ir Vokietijoje planuoja atleisti po 5 tūkstančius darbuotojų. Tad prie Tulūzos oro uosto į šią protesto akciją susirenka maždaug darbe netekti bijančių 8000 žmonių.

O tai jau Paryžius, kur į gatves išėjo šimtai dukterinėje „Nokios“ įmonėje dirbančių prancūzų. Jie priešinasi korporacijos planams atleisti 1200 žmonių. Tokios naujienos po karantino – visiems jiems smūgis.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai keistas būdas pasveikinti mus pasibaigus karantinui, per kurį labai sunkiai dirbome ir šeštadieniais, ir sekmadieniais. Dabar už pasiaukojimą mes būsime atleisti. Tai labai sunku priimti, nes tai vyksta ne dėl patirtų finansinių nuostolių, o jais prisidengiant“, – teigia inžinierė Laura Hamon.

Pasaulyje nustatytų koronaviruso atvejų skaičius jau perkopė 12 milijonų, iš jų net 3 milijonai Jungtinėse Valstijose. Virusas sparčiai plinta keliuose pietiniuose židiniuose – Teksase, Floridą, Luizianą ir Arizoną, tad čia dar labiau didinamos testavimo apimtys, bet infekcija jau beveik visiškai nuslopinta epicentru buvusiame Niujorke. Na, o prezidentas Donaldas Trumpas neapsiėjo be dar vieno akibrokšto. Jis pareiškė, kad nutrauks finansavimą toms mokykloms, kurios dėl viruso išplitimo grėsmės rudenį atsisakys atverti duris. Prezidentas laikosi nuomonės, kad 50 milijonų vaikų į mokyklas grąžinti kuo skubiau reikia, kad jų tėvai, taip pat mokytojai galėtų grįžti į darbus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų