REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Derybų specialistas, kompanijos „Nest Consulting“ prezidentas Moti Cristal „forbes.ru“ rašo apie tai, kaip teisingai valdyti žmones, kurie šį pasaulį išvydo praėjusio amžiaus devintąjį ir dešimtąjį dešimtmetį.

REKLAMA
REKLAMA

Kompanijos viceprezidentas (55 metų) buvo įtūžęs. Jau kelintą kartą tą rytą jis parašė savo sekretorės surinkti savo PR vadybininko Dmitrijaus (31 metų) mobiliojo telefono numerį.

REKLAMA

Ataskaitos kopijos, kuri turėjo būti ant jo stalo prieš svarbų susitikimą, jis neturėjo. Vietoje atsakymo Dmitrijus „numetė“ savo šefui trumpą žinutę „Paskambinsiu vėliau“. Po to vietoje pažadėto skambučio atėjo antroji žinutė: „Ataskaita jūsų pašto dėžutėje nuo šeštadienio“. Prieš atleisdamas Dmitrijų viceprezidentas turėtų perskaityti šį tekstą apie tai, kaip vesti derybas su Y kartos atstovais. Šios kartos žmonės yra kitokie. Jie kitaip mąsto ir kitaip elgiasi. Jų nesuprantant ir dirbti su jais nebus įmanoma. O be tarpusavio supratimo gali žlugti ir visa kompanija.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu jūs savo kompanijoje užimate aukštą postą, tai tikėtina, kad didžioji dauguma perspektyviausių jūsų pavaldinių yra kaip tik Y kartos atstovai. Y karta – tai žmonės, kurie gimė praėjusio amžiaus devintajame ir dešimtajame dešimtmečiuose ir būtent dabar tampa kompanijų vadybininkais. Aš dažnai juos regiu savo studentų tarpe: gerai apsirengę, puikiai suprantantys, ką aš jiems kalbu angliškai, bet mieliau man atsakinėjantys rusiškai, „apsiginklavę“ planšetiniais kompiuteriais ir linkę vienu metu daryti keletą darbų. Jie dirba ir mokosi vienu metu. Jie talentingi, jų negąsdina autoritetai, jie yra pilni prieštaravimų ir negali ilgai sutelkti dėmesio į vieną kurį nors dalyką. Jie greitai pradeda nuobodžiauti, todėl teikia pirmenybę profesiniam ir socialiniam mobilumui, o ne pastoviai darbo vietai. Norint rasti su jais bendrą kalbą ir sėkmingai bendrauti, reikia laikytis septynių paprastų taisyklių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1. Visuomet leiskite jiems visa išsakyti. Jie nepaprastai susierzina, kai yra pertraukiami. Jeigu jūsų susitikimas su jais trunka valandą, leiskite jiems kalbėti kokias 45 minutes. Nelaikykite, kad tai yra nepagarba jums. Būtent to reikia ir jiems, ir jums, kad galėtumėte susitarti. Jeigu siekiate išsiderėti sau pačias palankiausias sąlygas, leiskite jiems išsisakyti, o ne demonstruokite savo valdžią.

2. Po 45 minučių iš valandos trukmės susitikimo laiko pradėkite kalbėti. Lėtai ir aiškiai. Nesistenkite būti kaip jie. Per paskutiniąsias10 minučių pateikite savo pasiūlymą: labai trumpai ir labai aiškiai. Kalbėti trumpai – pagrindinė taisyklė. Nesistenkite aiškinti savo nuomonę: jiems to nereikia, būtent dėl to jie naudojasi „Twitter“, o ne rašo laiškus. Nesistenkite jų įtikinėti, geriau paleiskite namo pamąstyti.

REKLAMA

3. Nekalbėkite apie ilgalaikius planus: šios kartos žmonės nenori mąstyti apie tolimas puikias perspektyvas. Geriausia laiko riba jūsų pasiūlymui – kiti metai, ne daugiau. Jeigu jūs abu būsite patenkinti baigiantis šiam terminui, jūs visuomet galėsite pratęsti susitarimą.

4. Vertinkite juos pagal tai, ką jie pasiekė, o ne pagal tai, kiek laiko jie praleido darbe. Jų nedomina santykiai, juos domina rezultatas. Todėl stenkitės visus finansinius santykius grįsti  atlyginimais už konkrečius pasiekimus, o ne už tai, kiek laiko jie jau dirba kompanijoje.

REKLAMA

5. Bet kokios derybos su jais turi būti trumpos: vienas ar du susitikimai, ne daugiau. Bet kokie mėginimai „sugromuliuoti“ procesą pasitarnaus ne jūsų naudai. Jie labai laisvai jaučiasi  neaiškios padėties sąlygomis.

6. Šios kartos žmonės puikiai žino, kas yra galutinis terminas. Jeigu jie jo nesilaiko, verskite už tai mokėti. Atsiminkite – pinigai juos domina kur kas labiau, negu geri santykiai.

7. Atminkite, kad jie pilni nepaaiškinamų prieštaravimų. Todėl neuždavinėkite jiems klausimo „kodėl?“, pasistenkite paprasčiausiai kontroliuoti juos veiksmais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų