Dėl kilusios smėlio audros nuo 580 iki 407 km penktadienį Dakario ralio organizatoriams penktadienį teko sutrumpinti septintąjį etapą Mauritanijoje, o šeštadienio rytą tarp 114-os finišą pasiekusių automobilių dar nebuvo vienintelio maratoną tęsiančio Lietuvos ekipažo - Aurelijaus Petraičio ir Šarūno Palioko.

Po šešių etapų lietuviai bendrojoje įskaitoje buvo 71-i, o nuo lyderių juos skyrė 9 su puse valandos.

Kitas Lietuvos ekipažas Dakaro ralyje - Gintas ir Milda Petrai - iš lenktynių pasitraukė dar penktajame etape.

Septintąjį ralio etapą ekstremaliomis sąlygomis automobilių klasėje laimėjo bei lyderiu bendrojoje įskaitoje tapo PAR atstovas Ginielis De Villiersas su "Volkswagen". Nugalėtojo laikas - 4 valandos ir 46 sekundės.

Antras finišavo prancūzas Stephane`as Peterhanselis, o trečias buvo ralio lyderio poziciją bendrojoje įskaitoje praradęs ispanas Carlosas Sainzas:

1.  Giniel de Villiers (PAR)           "Volkswagen"   4:00:46
2.  Stephane Peterhansel (Prancūzija)  "Mitsubishi"   4:03:32
3.  Carlos Sainz (Ispanija)            "Volkswagen"   4:05:36
4.  Hiroshi Masuoka (Japonija)         "Mitsubishi"   4:11:04
5.  Nasser Al-Attiyah (Kataras)        BMW            4:12:30

Bendrojoje automobilių klasės įskaitoje G. De Villiersas ispaną C. Sainzą lenkia daugiau nei pusantros minutės:

1.  Giniel de Villiers                               20:04:01
2.  Carlos Sainz ;                                    20:05:40
3.  Stephane Peterhansel                             20:28:39
4.  Luc Alphand (Prancūzija)           "Mitsubishi"  20:37:54
5.  Hiroshi Masuoka (Japonija)         "Mitsubishi"  21:15:31

Tarp motociklininkų septintojo etapo nugalėtoju tapo prancūzas Cyrilas Despres`as, aplenkęs norvegą Palą Andersą Ullevalseterį bei tautietį Davidą Casteu: